Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: BarbaraB64 »

AleksandraW pisze: 06 maja 2023 09:38 Dziękuję za informację. Ważne to dobre zabiegi i personel, rehabilitanci przyjaźni pacjentom. Mały, kameralny ośrodek to też na plus, a, że wioska tym lepiej. Doczytałam gdzieś, że to szczere pole, znaczy spokój i cisza.
Dokładnie tak jest , cisza , spokój a spacerować jest gdzie, są organizowane wycieczki , są dwa wieczorki , powitalny i pożegnalny na koniec turnusu , cały personel to wspaniali ludzie, pełni empatii, będąc tam czułam się jak w domu i gdyby nie to że ode mnie to kawał drogi a i dojazd kiepski to chętnie bym tam wróciła.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa - opinie

Post autor: BarbaraB64 »

jacky6 pisze: 06 maja 2023 14:40
Ośrodki typu Łykoszyn, Lubycza Królewska, Puck, Kudowa - długo by wymieniać są odpłatne za pobyt ( jedzenie i zakwaterowanie ), koszt zabiegów
( identycznych jak w sanatoriach NFZ ) pokrywa właśnie NFZ.
Stawki odpłatności znajdziecie na ich stronach www, wujaszek gugle szybko zapoda na talerzu.
Ważne - czas oczekiwania jest krótki.
I można nawet dwa razy w roku.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...
:ugeek:

Nie wiem jak jest obecnie w Łykoszynie ale jak Ja byłam w 2020 roku to po operacjach i zabiegach turnus był bez dopłaty , całkowicie refundowany przez NFZ a osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności miały zniżkę. Po niedzieli będę dzwonić do Kudowy w sprawie rehabilitacji poszpitalnej , wstępnie jak z nimi rozmawiałam to nic nie wspominali o częściowej odpłatności a Ja gapa właśnie o to zapomniałam zapytać ;)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: jacky6 »

BarbaraB64 pisze: 06 maja 2023 17:11 Dokładnie tak jest , cisza , spokój a spacerować jest gdzie, są organizowane wycieczki , są dwa wieczorki , powitalny i pożegnalny na koniec turnusu , cały personel to wspaniali ludzie, pełni empatii, będąc tam czułam się jak w domu i gdyby nie to że ode mnie to kawał drogi a i dojazd kiepski to chętnie bym tam wróciła.

Nie zauważyłem relacji - przegapiłem cosik ?

:mrgreen: Sometimes it's nice to live your dreams with your feet firmly on the ground ...
:ugeek:

Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: BarbaraB64 »

Jacky6 , cóż mogę powiedzieć, wypada mi tylko zacytować słowa piosenki " jak do tego doszło nie wiem" ;) , na moje usprawiedliwienie mam tylko to że były to moje początki na forum ale potem się poprawiłam i grzecznie zamieszczam opisy ośrodków gdzie przebywałam ;) a Łykoszyn jest naprawdę godny polecenia ale tylko dla osób które preferują ciszę , spokój , małe kameralne ośrodki na tzw . zadupiu , Ja akurat do takich należę a najważniejsze są dla mnie dobre zabiegi , co do Łykoszyna do muszę dodać dla zainteresowanych że nie ma tam basenu , kiedyś dowozili na basen do Horynca ale jak jest teraz to nie wiem .
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: BarbaraB64 »

Dzień dobry. Dziś wysłałam dokumentację medyczną że skierowaniem do Bristolu w Kudowie, zobaczymy jak mnie zakwalifikują po leczeniu szpitalnym, dla zainteresowanych podaję że nie ma tam dopłaty za wyżywienie i zakwaterowanie, specjalnie wczoraj dzwoniłam tam w tej sprawie, opłaty dodatkowe tak jak przy pobycie w sanatorium czyli : telewizja, parking , czajnik , reszta refundowana w pełni przez NFZ . Pozdrawiam Wszystkich :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20161
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Felice »

Bristol ma umowę na na kod 4300, a na ten nie powinno być dopłaty i w Bristolu nigdy nie było.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: BarbaraB64 »

Felice u mnie widnieje kod 4302 specjalizacja docelowa rehabilitacja narządu ruchu , teraz będę czekać na wieści od nich , wysłałam też maila do Lądka bo telefonów nie odbierali i dziś przyszła odpowiedź że też kwalifikacja na podstawie dokumentacji medycznej a okres oczekiwania to około 17 miesięcy , osobiście wolałabym żeby w tej Kudowie to wypaliło , pożyjemy , zobaczymy, Pozdrawiam Cię :kwiat:
zbl63
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 30 sty 2013 18:38
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: zbl63 »

Dzwoniłam dziś do Ustronia Magnolia +na skierowanie pilne czas oczekiwania około 2 lata kod skierowania 2306
Dopłata 70 % z dochodu netto więc jeżeli dochód netto 3000 zł to dopłata 2100 zł
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: BarbaraB64 »

Czyli w Magnolii tak jak było , Ja czekałam 1,5 roku że skierowaniem pilnym , dopłatą w moim przypadku wyniosła troszkę ponad tysiąc zł w zeszłym roku w październiku przy dochodzie dwa tysiące z groszami . Dzwoniłam do Kudowy gdzie wysłałam skierowanie z dokumentacją medyczną na rehabilitację poszpitalna i z tego co mnie poinformowano zakwalifikowałam się jako pilne , teraz tylko czekać na wyznaczenie terminu.
Daro 4242
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 26 mar 2023 10:02
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Daro 4242 »

Byłem na turnusie rehabilitacji ogólnoustrojowej w Bristolu do 9-05-2023
Nie pobrano odemnie żadnych opłat
Płatny jest telewizor i parking.
W pokojach czajnik,kubki,sztućce,talerze
Kawiarnia jest w remoncie,jest też brodzik do ciwiczeń w wodzie
Osoby wzrostu 150 cm nie narzekały na głębokość wody
Cztery osoby mogą ćwiczyć swobodnie.
Jest też biblioteka czynna 2 x w tygodniu przez godzinę.
Jedzenie ok, zwłaszcza jak ktoś lubi serek topiony na śniadanie i kolacje.
WiFi dostepne na korytarzu.
Skierowanie jako pilne ma zastosowanie tylko po operacjach
Inne pilne traktują jak zwykłe.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ