**CO NAM W DUSZY GRA**

W tym miejscu możecie prezentować swoją twórczość niekoniecznie związaną z pobytem w sanatorium choć i taka mile widziana.
Regulamin forum
Proszę by każdy nowy wątek rozpoczynał się wierszem. Najlepiej by to był wiersz autora wątku, ewentualnie wiersz na temat sanatorium.
Uwaga! Jeśli wstawiacie czyjąś twórczość, pamiętajcie, że powinniście posiadać zgodę autora lub właściciela praw na publikację. To bardzo ważne.
Proszę też by nie tworzyć tu wątków, które bardziej pasują do działu "Na każdy temat". Niech ten dział będzie wyłącznie związany z twórczością sanatoryjnych poetów :)
Poza tym obowiązują wszystkie zasady z regulaminu ogólnego pisania postów na forum dostępnego tu http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: **CO NAM W DUSZY GRA**

Post autor: Kleinehexe »

Felice, filozofię też miałam dawno temu i tak mi te ideały jakoś utkwiły w pamięci. Być może się mylę, ale czy to nie jest właśnie etyka?
Oczywiście, że się kreuję, zresztą jak każdy. I tu i w życiu realnym każdy chce być spostrzegany jak najlepiej. Nie wierzę tym, którzy twierdzą, że nie. A jacy jesteśmy naprawdę, to często sami nie wiemy, bo nie dotarliśmy do sedna swojego istnienia.
Oczywiście, że w realu nie jest ze mną tak pięknie, bo często nie zdążę się ugryźć w język i walczę o swoją rację do upadłego. Nie raz pisałam, że jestem zołzą i nie po to by się tym chełpić, ale przyznać, że ideałem nie jestem. Swoje ideały jednak mam i w nie wierzę, a tu mogę łatwiej je wdrażać, bo za nim kliknę "wyślij", mam czas by zweryfikować swoje reakcje emocjonalne. Tu się uczę, a potem tę naukę mogę wykorzystywać w realnym życiu. Skutek jest różny, ale próbuję. Zauważ, gdy odnoszę się do spraw dotyczących ludzkich zachowań piszę w 1 osobie liczby mnogiej, co oznacza, że piszę też o sobie samej. Wyrażam swoje zdanie na temat tego jak powinniśmy postępować, ale nie twierdzę, że zawsze postępuję zgodnie z tymi zasadami, bo bywa różnie. W odróżnieniu od Ciebie uważam, że Forum to doskonałe miejsce do dyskusji o etyce. Tak mi w duszy gra. :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: **CO NAM W DUSZY GRA**

Post autor: Felice »

Ja nie powiedziałam, że forum nie jest miejscem do dyskusji o etyce. Powiedziałam coś zgoła innego… ale interpretuj sobie to jak chcesz.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: **CO NAM W DUSZY GRA**

Post autor: Kleinehexe »

Jestem wdzięczna za danie mi przyzwolenia na własną interpretację. :D
Taka właśnie jest, moim zdaniem, rzeczywistość, dla każdego odmienna. Widzimy to, co chcemy zobaczyć, zadziewa się to, w co głęboko wierzymy, że się zdarzy.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: **CO NAM W DUSZY GRA**

Post autor: Felice »

Kleinehexe znów nadinpretacja…. Jakie przyzwolenie? Stwierdziłam fakt i tyle.
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: **CO NAM W DUSZY GRA**

Post autor: Genever »

"Pięćdziesiąt dwa lata niedługo skończę. Po co mi słońce? Wystawiam d....w morza stronę, a tam nadzieje nieskończone. Chwytam swe usta w powietrza łanach i czuję, żem wybrana. Do przepełnionych miodem sieci! Drżyjcie poeci! Nadmorska bryza myśli plącze, chłoszcze me stare końce"
Iza Kuna.
Uwielbiam tą aktorkę.
I pozdrawiam wszystkich wystawiając to i owo w kierunku morskiej bryzy. Wyjazd bardzo niespodziewany, bardzo krótki a jakże cieszy 😁
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: **CO NAM W DUSZY GRA**

Post autor: Kleinehexe »

Łap chwilę, Genever. :D
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: **CO NAM W DUSZY GRA**

Post autor: Genever »

Cześć Kleine 🌹 No póki co złapałam ból w kręgosłupie bo jak durna przeszłam ponad 20 km i to praktycznie po paru godzinach za kółkiem. No ale co zrobić jak piękna pogoda. Znajomi 💃na wieczór zaplanowali, ubieram trampki ale chyba jak staruszka przycupnę w kącie z drineczkiem. W sobotę niestety droga do domku.
Trzebaby podanie o zwroty wysłać ale podobno u nas nie ma no i gorący okres w pracy, tak źle i tak niedobrze. 🙄
Uciekam zatem. W przyszłym tygodniu dwie komunie ( trzeba ogarnąć) a potem weselisko ( chwała Panu skromne) ale kasy ubędzie, trzeba na drinkach oszczędzać 🤣
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: **CO NAM W DUSZY GRA**

Post autor: Felice »

Genever w Mazowieckim dzwoni si i zawsz jakaś szansa jest. Powodzenia życzę.
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: **CO NAM W DUSZY GRA**

Post autor: Genever »

Felice 🌹 Dziękuję, jeszcze nie dzwoniłam ale kolejka leci na łeb na szyję i zamiast wiosny będzie znowu szaro, mokro ponuro i jeszcze do tego zadupie. A wolne teraz do września mało realne. 🥴 Może w połowie września coś wydębię , zawsze zbieram się do takich akcji jak sójka za morze.
Nabrałam oddechu i wio do przodu. Dobrze mieć przyjaciół nad morzem. Dobrze mieć przyjaciół.❤️ To mi w duszy gra dzisiaj. 😁
I takie strofy jakby napisane przez Małgorzatę K. Jakby o mnie.

"Jestem jak burza we włosach
spięta w grzeczny kucyk
Jestem jak błyskawica we wzroku
zamknięta pod powiekami
Jak przeciąg wpuszczony do domu
za zamkniętymi drzwiami
Jestem i czuję
I bez czucia jestem
Dobra i zła, gorąca i zimna
I wrzątek znajdziesz we mnie
Gdy zbyt mocno podkręcisz
I górę lodową
Gdy mnie zniechęcisz
Jestem jaka jestem
Ze sprzeczności utkana
Czasem padam zmęczona
Czasem zginam kolana
Zaraz potem wstaję
Zbieram swoją siłę
Uśmiecham się, płaczę
Ale wiem, że żyję".

Pozdrawiam wszystkich, znowu zanosi się na deszcz.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: **CO NAM W DUSZY GRA**

Post autor: Suzen »

"Za pogardę, za pychę, bez klasy, wreszcie odchodzą. Na tarczy. Jak teraz będzie, nie wiem, nikt nie wie. Wiem, jak nie będzie. Wystarczy". :idea:
Mateusz Damięcki
ODPOWIEDZ