proszę o wytłumaczenie

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

proszę o wytłumaczenie

Post autor: ZbigniewMax »

Skierowania ustawiane są w odrębnych kolejkach z uwagi na wskazany przez lekarza balneologa rodzaj leczenia co to znaczy?
tzn.że ktoś jest w kolejce np na górne drogi oddechowe,a druga kolejka to może jechać do ośrodka na dolne drogi oddechowe? konkrety proszę,co to znaczy ta druga kolejka?
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: ewasz »

Myślę, że dostajemy numer kolejny wpływu skierowania do sanatorium a potem stajemy w kolejce odrębnej tej profilowej. Niemniej jednak w przeglądarce ukazuje się nam pozycja z ogólnej kolejki. To znaczyłoby fakt, że jedni dostają przydziały z wyższym a inni z niższym numerkiem.
Może ktoś ma znajomego, który pracuje w MFZ i mógłby się dopytać jakie są kryteria?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: darek »

Ewa Jest tak jak Piszesz

Każdy oddział NFZ ma swoją kolejkę.
Natomiast generalnie są Oficjalnie 4 grupy skierowań -tzn Typu schorzeń
I każdy jest ustawiany kolejce, stąd skierowania mniej topowe mają szybszą rotację w skierowaniach
Uzależnione jest to też od czynnika schorzenia pacjenta.
Generalnie WSZYSTKO zależy jakie schorzenie na skierowaniu jest Pierwsze.
Oczywiście jest jeszcze jedna Kolejka tzw po szpitalne
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: ewasz »

No i się wyjaśniło.
Z tego wynika, że mój tok myślenia był prawidłowy...
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: ZbigniewMax »

nadal z tego nic nie wiem.Przykład:ktoś został zakwalifikowany na górne drogi oddechowe,czyli może otrzymać skierowanie do określonych ośrodków,co tzn ta druga kolejka? inne schorzenie? inne ośrodki.Na chłopski rozum,główna kwalifikacja np Polanica,Kołobrzeg itp,ale już na inne schorzenia są ośrodki gdzie indziej,czy tam delikwent tez może jechać?
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: ZbigniewMax »

ewasz pisze: 01 cze 2023 16:58 Myślę, że dostajemy numer kolejny wpływu skierowania do sanatorium a potem stajemy w kolejce odrębnej tej profilowej. Niemniej jednak w przeglądarce ukazuje się nam pozycja z ogólnej kolejki. To znaczyłoby fakt, że jedni dostają przydziały z wyższym a inni z niższym numerkiem.
Może ktoś ma znajomego, który pracuje w MFZ i mógłby się dopytać jakie są kryteria?
co to znaczy główna kolejka,a co odrebna? jaśniej proszę
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: ZbigniewMax »

jeszcze inaczej,górne drogi oddechowe,i wybieram np zwrot do Polanicy.Czy ta druga kolejka której nie ma na piśmie które otrzymałem,mogę jechać gdzie indziej np Kudowa? górne-Polanica a dolne Polanicy nie ma.Może po prostu źle myślę,nie chodzi mi o numerki
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: darek »

.............Zbyszku

Każde schorzenie wg NFZ -ma przypisaną lokalizację .
I nie może OFICJALNIE się zdarzyć ,że Osoba z Nadciśnieniem -Oficjalnie gdy ma to schorzenie wpisane jako nr-1 -pamiętaj są 3 schorzenia które może lekarz wpisać

Wracając do Nadciśnienia Jeżeli jest Ono wpisane to Nie dostaniesz Oficjalnie Krynicy.
Oczywiście może się zdarzyć ,że wypisujący pominie schorzenie i wtedy Jest PROBLEM podczas 1 wizyty w Sanatorium

Jak wspomniałeś schorzenie jest przypisane do Miejscowości i oczywiście Kierunku-Specjalizacji jaki dany Obiekt Leczy
Jest to już związane z zatrudnionymi Doktorami oraz specjalizacją obiektów
Np Sławne Mewy kołobrzeskie i np Cukrzyca
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: darek »

ZbigniewMax pisze: 01 cze 2023 19:23 jeszcze inaczej,górne drogi oddechowe,i wybieram np zwrot do Polanicy.Czy ta druga kolejka której nie ma na piśmie które otrzymałem,mogę jechać gdzie indziej np Kudowa? górne-Polanica a dolne Polanicy nie ma.Może po prostu źle myślę,nie chodzi mi o numerki
Zbyszku

Powtórzę KAŻDE schorzenie -ma Miejscówkę
Oczywiście przy kilku schorzeniach następuje ZMNIEJSZENIE LICZBY Miejscowości
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: ZbigniewMax »

hehe,nadal nie rozumiem,w związku z tym napiszę o co mi chodzi,a Ty Darek albo ktoś inny odpowiedzcie,ale zero jedynkowo.TAK lub NIE! bez żadnych komentarzy
ODPOWIEDZ