Opinia sanatorium Arka w Kołobrzegu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Mesel
Posty: 2
Na forum od: 01 cze 2023 09:48

Opinia sanatorium Arka w Kołobrzegu

Post autor: Mesel »

Arka SPA jest źle zorganizowana, wszystko ukierunkowane jest na zysk za wszelką cenę a nie dobro swojego klienta, tego skierowanego przez podmiot leczniczy na okres trzech tygodni na leczenie. Inaczej są traktowani tzw. klienci biznesowi przyjeżdżający na krótkie wypady i płacący za wszystko. To, że NFOZ też im płaci za wszystko (tych trzytygodniowych) to jakoś umyka uwadze Arki.
1. Wyżywienie gdybym napisał, że złe to bym rozminął się z prawdą, wyżywienie jest tragiczne. Przykład zupa pomidorowa to rozbełtany koncentrat z wodą i ryżem lub makaronem, cóż zupa ma inne składniki a te są nieznane kucharzowi ARKA. Początkowo myślałem, że nie umieją cokolwiek ugotować co może wynikać z braku kadry. Moje rozumowanie było błędne bo dla klientów biznesowych posiłki były normalne, ilościowo i jakościowo zbliżone do górnej półki. Pracuję w instytucji serwującej obiady dzieciom (600 obiadów dziennie) i nie rozumiem jak taki bełt nazywany zupą można podawać ludziom. Zupa to jeden z przykładów które naprawdę można mnożyć, ogólna ocena wyżywienia 3= (tak, tak, trzy z dwoma minusami).
2. Zakwaterowanie w pokojach- totalna katastrofa ze znalezieniem właściwego pokoju. Budynek jest rozległy a pani na recepcji mówi cytat „Proszę pójść prosto wjechać windą skręcić w prawo później prosto i w lewo i pokój będzie po prawej stronie”. Dwukrotnie pytałem jak odnaleźć właściwy pokój i otrzymywałem wadliwe instrukcje. Proszę pamiętać, że przyjechało się na 3 tygodnie i ma się dwie walizy i jakieś inne bagaże. Moje trzecie podejście do recepcji zakończyło się prośbą o przydzielenie mi kogoś z personelu. Oczywiście dostałem starszego pana od którego czułem alkohol a ten manewrując po korytarzach mruczał pod nosem o ku…a mać gdzieś powinien ten pokój tu być. Okazało się, że pokój był za drzwiami klatki ewakuacyjnej stąd trudność w znalezieniu. Nie polecam kontaktu z panią z recepcji o kształtach lekko zaokrąglonych o czarnych włosach, Pani powinna pracować raczej z dala od ludzi, niż przy ich obsłudze. Pracuję na co dzień w dwukondygnacyjnym budynku w którym jest potężny labirynt korytarzy i około 1200 osób ale z taką beznadzieją się nie spotkałem. Proszę zwrócić uwagę na to, że przyjeżdżają tam ludzie mający po 75 lat i więcej bez opiekunów i ich kłopot logistyczny może być naprawdę znaczący ale nikt nie próbuje tego rozwiązać.
3. Wyposażenie pokoju: telewizor płatny około 100 zł. przy pok. 3 lub 4 osobowym problem, bo nie wszyscy chcą płacić i emocje się nakręcają, czajnik płatny około 40 zł. jeśli jesteś sam lub żoną to lepiej kup w markecie a nie wspieraj pazernych, żelazko płatne nie pamiętam ile, bo nie korzystałem.
4. Parking czy płatny? Nie to nie zapłata to totalne zdzierstwo za trzy tygodnie około 1000,- zł (tak około jednego tysiąca) bezpłatnie możesz wjechać na parę minut by wnieść walizki i na pastwę losu zostawić je na holu. Okoliczni właściciele parkingów biorą za trzy tygodnie około 300 zł. i śmieją się z naiwności dyrektorów Arka.
5. Leczenie, zaplecze lecznicze dobrze wyposażone w sprzęt medyczny, tego mogą pozazdrościć inne sanatoria. Wadliwie działa tu jednak czynnik ludzki, widać na każdym kroku, że wszyscy przyszli tu odbyć dzień a nie go przepracować (z wyjątkiem jednej pani rehabilitant, która rzetelnie podchodziła do swoich czynności i dodatkowo miała naprawdę miły głos- to rzadkość, szkoda, że trafiłem do niej tylko raz). Kto czyta zalecenia lekarza przy zabiegach? Nikt ja dostałem zalecenia lekarskie na kręgosłup ale po tygodniu zmieniłem zdanie i zabiegi przekierowałem na szyję, nikt z obsługi przez dwa tygodnie tego nie zauważył.
6. Wi-Fi niby nic nadzwyczajnego wszędzie jest w standardzie tylko nie w Arce. Stoją dwie duże plansze informujące o kodach dostępu, jeden kod nie działa a drugi ma taką prędkość, że trzeba czekać, czekać i czekać na otwarcie zwykłej strony typu WP, lub Onet. Telefony nie działają w całym budynku w szczególności te pracujące na nadajnikach Plusa. Działają z ograniczeniami w Play i Orange.
Jakie są tzw. plusy:
1. Duże przestronne pomieszczenie holu głównego z ruchomymi schodami i niczym nie ograniczona przestrzeń z wiszącymi rzeźbami, rysunkami na ścianach itp. robią wrażenie, choć widoczna jest tandeta w szczególności przy obrazach.
2. Prawie codzienne występy solowe różnych muzyków (skrzypce, gitara, instrumenty dęte) umilają pobyt, występy nie płatne.
3. Dostępna sala TV, nauka tańca nowoczesnego itp., nie płatne.
4. Dansingi po których będziesz miała partnera lub miał partnerkę z którą będziesz uprawiał seks okazjonalny przez cały turnus i udawał jak mocno jesteś zakochany (zakochana). Ale uwaga Panowie przeciętny wiek pań to około 70 lat a Twoja sanatoryjna partnerka powinna być co najmniej dwa lata młodsza, tak młodsza od Twojego najstarszego dziecka. Jaki powinieneś być Ty, nie ważne, możesz być byle jaki, najważniejsze byś miał wypchany portfel w którym bezgranicznie zakocha się Twoja partnerka.
5. Dostęp do dwóch lokali gastronomicznych w przestrzeni głównej serwującej alkohole i inne trunki w cenach może nie najniższych, ale jak chcesz mieć tanio to siedź w domu.
6. Płatne wycieczki po Kołobrzegu do Szczecina, Berlina, na wyspy itp. ceny umiarkowane.
7. Dostęp do innych pomniejszych płatnych atrakcji.
8. Bliskość morza i deptaków umożliwiających ciekawe spacery, trasy do 12 km
Wniosek
Wszystko jest OK jeśli przyjeżdżasz do ARKI z nadzieją, że znajdziesz tu cztery hotelowe gwiazdki to z pewnością się nie zawiedziesz, są z daleka widoczne na frontowej elewacji budynku, szkoda, że właśnie tam, a nie w jego wnętrzu w formie wyposażenia lub usług. Dyrektorzy niech je zdejmą bo wprowadzają one w błąd swoich klientów oczekujących wyposażenia i obsługi na ich poziomie. Czy warto przyjechać do ARKI? zdecydowanie tak, z uwagi na bliskość morza, ciekawe deptaki i ścieżki rowerowe, jest gdzie chodzić nawet wyczynowo, czy spacerować. Moja ogólna ocena Arki to 3+ ale i spotkałem się z ocenami podczas pobytu nawet 4-.
Czy warto zwracać uwagę na te sztuczne gwiazdki i ulegać negatywnym emocjom związanym z ich moim zdaniem niesłusznym umieszczeniem, zdecydowanie NIE. Cieszmy się życiem i wszystkim co nas otacza i bądźmy szczęśliwi, tak szczęśliwi bo szczęście jest najwyższą nagrodą tu w życiu doczesnym, jaka może nas spotkać za zdarzenia przeszłe zawarte w naszym losie.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Opinia sanatorium Arka w Kołobrzegu

Post autor: GIENIA »

Mesel , dzięki za opinię ..... ja mam o Arce takie samo zdanie :)

To powinien byc obiekt czysto komercyjny , bo tylko Ci sie tam liczą , kuracjusze z NFZ to gorszy sort. To jest jedno z 2 Kolobrzeskich sanatoriów , do ktorego nie chcialabym trafic :?
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Opinia sanatorium Arka w Kołobrzegu

Post autor: bardzyk2 »

Bardzo dziękuję za wyczerpującą opinię :kwiat:

Dla wielu przydział do Arki to spełnienie marzeń, ale myślę, że dla mnie, po przeczytaniu powyższej opinii niekoniecznie ;)

Pozdrawiam serdecznie :serce: :kwiat: :serce:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Opinia sanatorium Arka w Kołobrzegu

Post autor: GIENIA »

Bardzyko , moim zdanien Arka to jedno z najgorszych sanatoriow dla kuracjuszy NFZ w Kgu..,,,; masz racje , ludzie naczytaja sie tych ochów i achów , ale nie wiedzą , że nie dla psa kiełbasa :lol: :lol: :lol:
Te ochy i achy to dla komercji :roll:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Opinia sanatorium Arka w Kołobrzegu

Post autor: Bibi2 »

Ojej , to już kolejna przeczytana przeze mnie taka druzgocąca opinia ,
Mesel - dziękuję :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11619
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Opinia sanatorium Arka w Kołobrzegu

Post autor: Atina »

Mesel dziękuję za opinię :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Opinia sanatorium Arka w Kołobrzegu

Post autor: darek »

Nie powinno się PORÓWNYWAĆ POBYTU KOMERCYJNEGO Z POBYTEM PRYWATNYM
Choć koszt obu JEST PORÓWNYWALNY


Tak prównywalny
Kiedyś przeprowadzono kompleksowy koszt pobytu 21 dniowego w obiekcie
Różnica za 21 dniowy pobyt to około 500 -700 złotych po podliczeniu WSZYSTKICH KOSZTÓW

Niestety w Polsce utarło się że Gość Komercyjny to gość ViP
Gość komercyjny ma tą PRZEWAGĘ ,że praktycznie w każdej chwili może Zrezygnować i jeszcze zrobić AWANTURĘ -czego obawiają się Administratorzy Dlatego tak dbają o komercyjnego
Dodatkowo komercyjny daje żywą Gotówkę a NFZ - kasa przychodzi nawet 90 dni po
Bo takie mamy TERMINY płatności

Wspomina Pani o Wyżywieniu

Nie ukrywam ,że również współpracuję gdzie przygotowywane są posiłki

Ile razy w tym roku 2023 przeprowadzane były Aneksy kosztów wsadu.

Naprawdę NFZ NIE JESTT skory do aneksowania a koszty Znamy-Fakt obiekty mają długo terminowe umowy -ale na Dostawy Nie na ceny
Stąd Gość NFZ /ZUS /KRUS stawkę żywieniową ma dużo niższą niż Komercyjny

Po za tym jest opcja ,że Gość Funduszowy może wykupić tzw Komercyjne wyżywienie
Wielu z tego korzysta i nie potrzebuje robienia zapasów do pokoi

Musimy PAMIĘTAĆ -jedzą OCZY
Fakt przy tzw szwedzkim stole jest możliwość wyboru tego na co mamy apetyt a nie codziennie wyrób sero podobny czy szynko

Co do Konsjerza -Pomocy dla Kuracjuszy w dniu przyjazdu
Na ponad 20 obiektów Sanatoryjnych tylko w Arce jest Pan na etacie oraz w w Krystynie Pan Sanitariusz

Co do pokojów
Proszę Państwa
Co zostało wybudowane po roku 1989 ?
2-3 obiekty a Reszta to wszystko dawne obiekty wczasowe z modernizowane
Które są wiecznie modernizowane

Dla WSZYSTKICH zarządców liczy się KASA
Dawny Kombatant -Tam 90 % pokoi to były 1 dla Korpusu Oficerskiego 2 były dla adiutantów
Dziś Wszystko pokoje 3 osobowe -oczywiście są 2
Fakt teraz jest rewitalizacja Verano kiedyś Węgla
Ale metrazu nikt nie zwiększy

Wspomina Pani CENY PARKINGÓW
5 lat temu gdy napisałem że właściciel Wielkiej Pieniawy Państwowy KGHM za 21 pobyt za dzień żądał 12 złotych za dobę Mało Portalowiczów dowierzało
Dziś średnia cena za Parking za 21 dni to 300-400 złotych
A Arka cóż Ma swój teren Musi zarobić
Ja przeglądając ofertę pewnego 4**** Hotelu we Władysławowie widziałem cenę za parking 50 złotych doba

Czyli potwiedzają się Pani Słowa Parking w Hotelach 4 i 5 ***** to 50 złotych za dobę

A tak na marginesie
Proponuję Prywatny wyjazd na Słowację do Bardejowskich Kupeli -gdzie jest Super atmosfera a to tylko z drugiej strony górki za Krynicą
Jednak Barierą dla Polaków może pozostać CENA
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Opinia sanatorium Arka w Kołobrzegu

Post autor: Bibi2 »

Bez znaczenia jakie są stawki za tzw."wsad" , w ogóle jaka jest stawka płacona przez NFZ, kiedy budynek został wybudowany etc...
Ośrodek jeśli składa ofertę i podpisuje umowę zgadza się na warunki które trzeba spełniać , a kuracjusz nie może być traktowany jak zło konieczne, należy mu się szacunek - na to nie ma wytłumaczenia .
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1408
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Opinia sanatorium Arka w Kołobrzegu

Post autor: jettp »

Czytam tą opinię Mesela o Arce bo byłem na kuracji z Funduszu w ubiegłym roku i myślę że Autor tego wielkiego opisu chyba mocno przesadził , to co pisze to w dużej części banialuki a nawet obrażają też i samych kuracjuszy. Arka to bardzo dobre sanatorium. ;)
Leoncio
Posty: 2
Na forum od: 10 cze 2023 08:41
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Opinia sanatorium Arka w Kołobrzegu

Post autor: Leoncio »

Jak najbardziej oddawać Arkę! Pojadę Ja ! Na ochotnika i od razu!
To jest świetne Sanatorium i osoba która napisała paszkwil o Arce rozminęła się z rozumem - inteligencja pana goniła ale pan za wszelką cenę chciał być pierwszy.
Nie słuchajcie bzdur.
Arka ma klasę, świetne dodatkowe atrakcje, blisko morza, jedzenie dobre no co tu dużo pisać byłem, widziałem, doświadczyłem i jak ktoś chce oddać to dawać ze wskazaniem dla Leoncia, jadę w ciemno! Baj :D
ODPOWIEDZ