Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: dani888 »

Nie ma problemu - pytaj o co chcesz - w miarę wiedzy odpowiem .
Przepraszam ...miało być D.j. :) , przestawiłam...
Tu , na Forum NS jesteśmy aby pomagać choć nie każdy to robi :( .
Tak samo nie każdy zdaje relację z pobytu w sanatorium a ludzie chcą mieć informacje bieżące .
Spokojnie , odpowiem a jak nie to podczas pobytu w lipcu dowiem się :) , do miłego .
Kk22
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 26 maja 2023 19:26
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Kk22 »

Miło mi się z Tobą pisze, szkoda że nie możemy porozmawiać choćby 5 minut … może kiedyś 😊
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: dani888 »

Dzięki , miło mi :) . Tu również ,,rozmawiamy" ale może kiedyś ? Kto wie ? :)
Pozdrawiam , miłego popołudnia .
Kk22
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 26 maja 2023 19:26
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Kk22 »

Hej, mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Czy na wieczorki taneczne trzeba się zapisywać … bo różne są opinie w internecie. Czytałem na przykład, że w Jutrzence dobrze się jest zapisać już w dniu zameldowania. Czy to prawda? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: dani888 »

Kk22 witaj .
Na wieczorki nie trzeba się zapisywać wcześniej ale dobrze jest kupić bilet wstępu rano bo potem może nie być . Tu chodzi o dni , w których są wieczorki a więc czwartek , piątek czy sobota . W niedzielę z kolei są organizowane grille przy kawiarni od 15-ej do 20-ej .
Poza tym nie wiem jak będzie w październiku odnośnie grillowania ale wieczorki pewnie będą .
Pozdrawiam serdecznie , dobrej nocki .
Kk22
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 26 maja 2023 19:26
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Kk22 »

Dzięki za info, sądziłem że wieczorki w sanatoriach są darmowe. A jakiego rzędu to są koszty? Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: dani888 »

W ubiegłym roku wstęp kosztował 15 zł. od osoby ale później obniżono cenę do 10 zł . Nie wiem jak jest obecnie , z tego co wiem to w każdym (chyba) sanatorium są opłaty za tzw. potupajki :) .
Za karaoke z kolei nie płacisz nic . Pozdrawiam .
Kk22
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 26 maja 2023 19:26
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Kk22 »

Witam „moją sanatoryjną Guru”. Dzięki za odpowiedź, naprawdę masz wiedzę. A czy w miarę spokojnie można się napić przysłowiowego drinka ? Czy w związku z tym są jakieś kontrole? Pytam bo po prostu chcę się poczuć „na luzie”. Różnie o tym mówią byli kuracjusze 💋😊
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: dani888 »

Witaj miło :) .
Odnośnie drineczka czy piwka - można wypić , dlaczego nie ? Po to są tam puby i kawiarnia przecież .
Chodzi tylko o to aby to było w umiarze , nie było demolowania obiektu , awantur i padania na twarz :lol: ;) . Ba ...i obyś dał radę później być na zabiegach . Cisza nocna też obowiązuje choć jeśli wieczorem wyjdziesz na zewnątrz pospacerować i wrócisz do obiektu cichutko to nikt nie przyczepi się . Jedziesz z NFZ więc nie wiem do którego budynku trafisz , poza tym to już będzie październik więc boczne obiekty są przeważnie zamykane wcześniej , główna ,,Jutrzenka" jest otwarta najdłużej . Odnośnie kontroli to jest ochroniarz i czasem pielęgniarka spaceruje wieczorem korytarzami ale jeśli jest spokój to nie ma czego się obawiać . Fakt , raz na moim pobycie wywalono pewną parę ale z tego co wiem to nie chodzili na zabiegi , siedzieli w pokoju , nie pozwalali pani pokojowej sprzątać u nich a potem okazało się , że pili ostro i poniszczyli sprzęty itd... Wylecieli z hukiem i moim zdaniem słusznie :? . Wyobrażam sobie jakie koszta ponieśli a jeszcze odgrażali się ....szok !
Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba umieć zachować się . A byli kuracjusze też często gęsto potrafią ubarwić pobyt albo kłamią . Różni ludzie = różne opinie .
Pozdrawiam ciepło :serce: ;) .
Kk22
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 26 maja 2023 19:26
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Kk22 »

Wielkie dzięki, jakoś wierzę w to co Ty piszesz a nie w opowieści innych. Masz dar do przekazywania informacji. Coraz bardziej żałuję, że nie jadę w Twoim terminie 😉😉😉
ODPOWIEDZ