Sanatorium ,, Gryf,, Połczyn Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium ,, Gryf,, Połczyn Zdrój

Post autor: medi »

Ewiko,jedzenie też? Nie żartuj sobie.Spleśniała papryka, zgniły pomidor. Dziś jest niedziela .Transportu żadnego. Nie masz samochodu, roweru siedzisz jak pies przywiązany do budy. A propo roweru.Niestety wymyśliłam to zbyt późno. Blisko rossmana na placu pan sprzedaje takie różności między innymi rowery używane. 500 zł i na cały turnus masz transport.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium ,, Gryf,, Połczyn Zdrój

Post autor: medi »

Druga sprawa mówisz takie przypadki zdarzyć mogą się wszędzie. Tak ale masz inne alternatywy spędzenia wolnego czasu tu nie ma nic .Jak nie lubisz pieszych wycieczek (górki jak w kieleckim) to masz przerąbane. Miasteczko zdycha żuli na ulicach proszących o 2 zł na piwo i zmęczonych postarzałych kobiet rozmawiajacych o tym ktorej mąż pije kilka.Nawet bójka na srodku deptaku to główne atrakcje w Połczynie.Tylko fani tańcowania nie narzekają na brak atrakcji.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium ,, Gryf,, Połczyn Zdrój

Post autor: ewiko »

medi , jesteś mocno rozżalona... rozumiem to doskonale . Zapewne masz ku temu powody. W GRYFIE , w zeszłym roku , byłam dwukrotnie , i uwierz mi , nie zdarzyły mi się żadne wpadki kulinarne. Coś zawiodło ... zmiana personelu ?, nie wiem. Akurat w moim przypadku , spacery to moje ulubione hobby :lol: , dzień w dzień chodziłam nad zalew ładować akumulatory , w weekendy wypuszczałam się na dalsze spacery ... SZLAKIEM ZWINIĘTYCH TORÓW kilkanaście km , do miasteczka raczej nie zaglądałam ... Znam je doskonale , młodzi uciekli za granicę , zostało zmęczone życiem starsze pokolenie , z problemem alkoholowym (też to zauważyłam). Mimo że do sanatorium jeżdżę autem , to praktycznie przez cały turnus z niego nie korzystam . W poprzednich latach zdarzało mi się wyskoczyć do Kołobrzegu , czy Ustronia , ale to nie moje klimaty. Zamiast tańców , wybieram książkę ... jak za szybko przeczytałam , kurier dowiózł :lol: . Mam tylko cichą nadzieję , że nie czekają na mnie takie "niespodzianki" , na jakie Ty trafiłaś. Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium ,, Gryf,, Połczyn Zdrój

Post autor: Pancernz »

Byłem w tym roku w Połczynie i mimoo,że miałem wybór być gdzie inndziej to je wybrałem bo tu nie byłem tak po prostu.Nauczyłem się jednego w sanatoriach ,że jak mam nie ciekawe towarzystwo w pokoju to tak zagospodarowuje sobie czas by w pokoju jedynie nocować .Wszystko zależy od nas samych Połczyn powiem krótko bardzo fajny i spokojny ,bardzo jestem zadowolony mimo tego co może i jest prawdą co piszecie ale warto naprawdę warto tu być :serce:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4489
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Sanatorium ,, Gryf,, Połczyn Zdrój

Post autor: Kleinehexe »

Kochani, wszyscy macie rację, bo opisujecie rzeczywistość, ale swoją rzeczywistość. Wasza dyskusja jest kokejnym dowodem na to jak działa moc kreacji, siła przekonań czy też rzeczywistość lustra. Jak zwał tak zwał, ale to my tworzymy swój świat. Wiem, wiem uznacie to za brednie forumowej wariatki, ale dziękuję za tę dyskusję, bo to kojejny kamyczek do naczynia moich doświadczeń w tym zakresie i to w ostatnich dniach. Może opiszę to w innym temacie, jak znajdę chwilę, by tu nie zaśmiecać tematu.
Wszystkim wybierającym się do Połczyna życzę wspaniałych doświadczeń. :serce:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium ,, Gryf,, Połczyn Zdrój

Post autor: medi »

Taaaa. Spacery ,właśnie o tym piszę. Szkoda gadać. Nikt nie napisał w sumie nic prawdziwego o tym miejscu. Lukier zrobił swoje.Nie jestem rozżalona tylko wściekła. Szkoda tych 21 dni . Zdejmijcie różowe okulary i piszcie prawdę w opiniach . To tyle w temacie.Jeszcze czeka mnie karkołomny wyjazd z tego miejsca i badanie na salmonelloze.Dno i metr mułu.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium ,, Gryf,, Połczyn Zdrój

Post autor: ewiko »

No cóż , każdy ma prawo do swojej oceny . I niech tak zostanie. Za trzy tygodnie wyjeżdżam do Połczyna (trzeci raz w przeciągu roku) , i postaram się napisać bardzo obiektywną opinię .... co zawsze czynię. Tym razem z IRENY.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium ,, Gryf,, Połczyn Zdrój

Post autor: medi »

Basen wewnetrzny 21 zl za 70 minut .w tym dwie sauny mokra i sucha ,jacuzzi solankowe sztuk dwie i zwykłe również dwa.basen zewnętrzny 10 zł. Pokoje rzeczywiście różne. Nie wszystkie z kabinami i suszarkami .widziałam tylko jedną bardzo powolną windę. I schody schody schody.jeżeli ktoś ma kłopot z chodzeniem to bedzie to uciążliwe bardzo.
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium ,, Gryf,, Połczyn Zdrój

Post autor: berbla65 »

ewiko pisze: 18 cze 2023 08:33 medi , jesteś mocno rozżalona... rozumiem to doskonale . Zapewne masz ku temu powody. W GRYFIE , w zeszłym roku , byłam dwukrotnie , i uwierz mi , nie zdarzyły mi się żadne wpadki kulinarne. Coś zawiodło ... zmiana personelu ?, nie wiem. Akurat w moim przypadku , spacery to moje ulubione hobby :lol: , dzień w dzień chodziłam nad zalew ładować akumulatory , w weekendy wypuszczałam się na dalsze spacery ... SZLAKIEM ZWINIĘTYCH TORÓW kilkanaście km , do miasteczka raczej nie zaglądałam ... Znam je doskonale , młodzi uciekli za granicę , zostało zmęczone życiem starsze pokolenie , z problemem alkoholowym (też to zauważyłam). Mimo że do sanatorium jeżdżę autem , to praktycznie przez cały turnus z niego nie korzystam . W poprzednich latach zdarzało mi się wyskoczyć do Kołobrzegu , czy Ustronia , ale to nie moje klimaty. Zamiast tańców , wybieram książkę ... jak za szybko przeczytałam , kurier dowiózł :lol: . Mam tylko cichą nadzieję , że nie czekają na mnie takie "niespodzianki" , na jakie Ty trafiłaś. Pozdrawiam .
Ewiko a nie wypożyczyałaś książek z Miejskiej Biblioteki? Możesz coś więcej napisać o Szlaku Zwiniętych Torów? Chętnie w sierpniu skorzystam. Pozdrawiam :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium ,, Gryf,, Połczyn Zdrój

Post autor: ewiko »

berbla65 , wrzucam Ci link do informacji , nie tylko Szlaku 'Zwiniętych Torów" ale i innych przydatnych informacji.
https://polczyn-zdroj.pl/page/szlaki-tu ... i-rowerowe
Do biblioteki miejskiej nie chodziłam , bo wolę własne książki :lol: , a z racji swojego wrodzonego roztrzepania , mogłabym wypożyczone egzemplarze "zakosić" do domu. Już tak mam . W swojej bibliotece , jestem na czarnej liście najbardziej niesubordynowanych czytelniczek :oops:
Natomiast własne książki , już przeczytane , albo rozdaję znajomym , albo zostawiam w salonie u fryzjera i tam każdy może je zabrać do przeczytania. Niestety , nie mam gdzie ich składować , więc cieszę się jak ktoś z nich korzysta . Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ