Atrium Polańczyk od 17.08.2023 r.

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
ewcia2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 28 lip 2019 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Atrium Polańczyk od 17.08.2023 r.

Post autor: ewcia2 »

Witam
Fajnie, że w Polańczyku będzie trochę kuracjuszy z Forum NS. Może się odnajdziemy na spacerach między zabiegami. Mart36 widzę, że znasz troszkę sanatoria w tej miejscowości. Może wiesz coś o zabiegach? czy jest borowina?, kąpiele np. siarczkowe? masaże? wiem, że basenu nie ma na miejscu. Trochę się przestraszyłam tych eleganckich imprez! Na tańce jeśli chodziłam to na sportowo i nie wiem czy należy szpilki pakować?...Taki żarcik oczywiście. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Atrium Polańczyk od 17.08.2023 r.

Post autor: mart 36 »

W Polańczyku akurat to ja będe pierwszy raz .Znam tylko tą miejscowość z tego, ze tam poprostu byłam,ale nie jako kuracjuszka. Znając życie zabiegi będą takie jak wszędzie. Borowiną sie nie interesuje bo mam na nią alergie, kąpiele siarczkowe to miałam tylko w Busku Zdrój, koleżanka była w Amerpol i nic o borowinie mi nie mówiła. Tylko to,że w Atrium sa eleganckie potańcówki i za wejście 10 zł sie płaci. Ja niestety szpilek spakować nie mogę bo niestety jeszcze w nich nie umiem chodzić. W Amerpolu są normalne tańce w takiej altance i tam nawet w dresie możesz iść. Nikt w ośrodkach na potańcówkach przecież nie sprawdza kto i skąd jest. Ja na kawe czy szklanke wody ewentualnie spacer zawsze spotkać sie moge. Z tymże ja turnus zaczynam 18 sierpnia w Plonie.Marta Detko(można mnie szukać na fb :)
Pomocny + - 50
Posty: 3
Na forum od: 12 paź 2022 14:11
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Atrium Polańczyk od 17.08.2023 r.

Post autor: Pomocny + - 50 »

Widzę że Marta pomimo że nie była w Polańczyku to doskonale się orientuje i ma poprawne podejście :D Ja w Amerpolu zaczynam od 14tego wię będę jak widać wszystkich witał, pewnie w tej altance z tańcami :lol: Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Atrium Polańczyk od 17.08.2023 r.

Post autor: mart 36 »

Wystarczy być w danej miejscowości turystycznie a już sie da doskonale rozpoznać topografię. Będąc kilka razy w sanatorium zawsze z radością jadę mając nadzieję na poznanie wartościowych ludzi. Do dnia dzisiejszego utrzymuję kontakty z ludzmi z którymi te 3 tygodnie sie mieszkało. A tak w ogóle przy Amerpolu jest mała knajpka z naprawdę dobrym jedzeniem w przystępnych cenach. W Polańczyku też jest sklepik bodajże jest to ABC,w którym nawet kapsułki do prania można kupic za złotówke. W takim razie liczę na powitanie :D Ja to już na max 9 rano 18 sierpnia planuję być w moim Plonie. A,że jadę swoim samochodem to mam nadzieję,że mi się uda. 8-)
Pomocny + - 50
Posty: 3
Na forum od: 12 paź 2022 14:11
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Atrium Polańczyk od 17.08.2023 r.

Post autor: Pomocny + - 50 »

Fajny kontakt, tak naprawdę nie mam rozeznania ile dzieliło mnie będzie od Plonu. Może uda się spotkać na jakieś coś, telefon mógłby ułatwić, może później coś się wymyśli. :roll:
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Atrium Polańczyk od 17.08.2023 r.

Post autor: mart 36 »

Od Plonu będziesz naprawdę bardzo blisko bo będę po drugiej stronie ulicy dosłownie, obok Atrium, w Polańczyku akurat jest tak, że prawie wszystkie ośrodki są blisko siebie. Na przeciwko mojego ośrodka jest kawiarnia w której są bardzo dobre desery, wiem od przyjaciółki ,bo sama słodyczy w ogóle nie jem.Znależć mnie można na fb:Marta Detko.Numerów telefonu obcym nie udostępniam. Mnie z daleka można rozpoznać bo utykam, tzn. ciągnę noga jak to osoba po udarze.Drobna szczupła blondynka 42 lata 8-)
WojtekH
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 05 lip 2023 00:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Atrium Polańczyk od 17.08.2023 r.

Post autor: WojtekH »

mart 36 pisze: 17 lip 2023 11:42 Na te 24 dni bierzesz wszystko to czego używasz codziennie w domu. Nic innego nie trzeba. Ja zawsze mówię,że skoro pije kawę to biorę wszystko co mi jest potrzebne aby ją pić,i tak samo z braniem prysznica.
Dziękuję za bardzo praktyczne uwagi i podpowiedzi.
Czy to oznacza, że należy wziąć własne kubki i łyżeczki do kawy? Czy w pokojach jest jakiekolwiek wyposażenie w szklanki lub czajniki elektryczne? Czy można zabrać kubek z herbatą ze stołówki do pokoju?
Jeśli chodzi o przybory toaletowe to rozumiem, że zabiera się swoje.
Ale to o kawie, przyznam że mnie zaskoczyło.
Proszę o podpowiedź w wolnej chwili.
Pozdrawiam.
:-)
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Atrium Polańczyk od 17.08.2023 r.

Post autor: mart 36 »

Ja zawsze biorę swój kubek swoją szklankę na wodę,kawę łyżeczkę nóż i widelec. Każdy ośrodek rządzi się swoimi prawami,ale z reguły ze stołówki niczego do pokoju nie można brać. Część ośrodków ma czajniki w pokojach,a jak nie to zawsze zbiorczy jest na korytarzu. W mało którym ośrodku też są lodówki w pokojach. Więc ja skoro kawę pije z mlekiem. Biorę lodówkę turystyczną która trzymam w łazience bo one z reguły głośno chodzą. Ręczniki też biorę swoje a z tych ośrodkowych w ostateczności korzystam. Bardzo często też jest jeden kontakt na głowę w pokoju więc biorę przedłużacz ewentualnie tzw. złodziejkę. Ja to nawet mam swoją miskę silikonową jakby nie było w pokoju . Wychodzę z założenia,że skoro jadę samochodem,mogę wziąć bo kto ze sobą nosi ten nikogo nie prosi.
WojtekH
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 05 lip 2023 00:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Atrium Polańczyk od 17.08.2023 r.

Post autor: WojtekH »

Bardzo, ale to bardzo dziękuję Ci za wyjaśnienia, teraz rozumiem dlaczego lepiej zabrać te rzeczy ze sobą. Twoje rady są dla mnie, nowicjusza w temacie sanatoriów, wyjątkowo cenne. Mam nadzieję, że będę mógł się zrewanżować zapraszając na dobrą kawę do kawiarni, o której pisałaś w swoim poprzednim poście.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie! :-)
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Atrium Polańczyk od 17.08.2023 r.

Post autor: mart 36 »

Zawsze podpowiedziec moge,bo skoro też mam doświadczenie to warto się nim podzielić. Polecam Ci też wziąć klapki w których trzeba brać prysznic,bo nigdy nic nie wiadomo,tzn. czy osoba z którą mieszkasz nie ma grzybicy stóp. Ja z racji mojej znacznej niepełnosprawności zawsze tak robiłam. Ale teraz już skoro mam dostać jedynkę biorę mate antypoślizgowa. Wojtek ja na kawę to zawsze jestem chętna. Może się znajdziemy w Polanczyku. Na FB mnie znajdziesz więc będzie łatwiejszy kontakt.
ODPOWIEDZ