Zmiana terminu wyjazdu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Samira
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 22 lut 2020 08:10

Zmiana terminu wyjazdu

Post autor: Samira »

Witam , pomóżcie 😓 jak mam napisać wniosek o zmianę terminu na rehabilitację z NFZ i co potrzeba ?? Dziś poleconym dostałam skierowanie i termin od 8.12-29.12 . Wniosek o rehabilitację składałam w marcu 23’ , decyzja przyszła pozytywna z numerem w kolejce i czasem oczekiwania mniej więcej 12 miesięcy . Jestem osobą pracującą i na dzień dzisiejszy zostało mi 9 dni urlopu z czego 15 dni urlopu musiałam wykorzystać na postój w firmie w której pracuję …… co mam zrobić ??
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zmiana terminu wyjazdu

Post autor: Leon43 »

Po prostu opisz sytuację, jeśli masz możliwość to załącz zaświadczenie z pracy ile masz dni urlopu wypoczynkowego, tam też pracują normalne osoby. Mnie przełożyli. Możliwe że przełożą na styczeń, wtedy już masz 26 dni za bieżący rok.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zmiana terminu wyjazdu

Post autor: ewiko »

Analogiczną sytuację miałam lata temu ... nawet ten sam termin. Dostałam powiadomienie kilka dni przed wyznaczonym terminem ... ewidentnie był to ZWROT. Też zostało mi kilka dni urlopu , który trzymałam na okres świąteczny. Napisałam odwołanie z uzasadnieniem. I co ? ... i nic , żadnej odpowiedzi. Cóż było robić , spakowałam walizę i w drogę. Wzięłam urlop bezpłatny na brakujące dni pobytu w sanatorium. Można próbować wziąć zwolnienie lekarskie , lecz moja szefowa nie wykazała zrozumienia i jedynym wyjściem był bezpłatny. Próbuj się odwołać , wyjaśnij swoją sytuację ,
, jest jeszcze trochę czasu , może będziesz miała więcej szczęścia ode mnie ....trzymam kciuki za pozytywne rozpatrzenie.
Samira
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 22 lut 2020 08:10

Re: Zmiana terminu wyjazdu

Post autor: Samira »

Dziękuję, postaram się o zaświadczenie o ilości dostępnego urlopu . Zobaczymy może się uda .
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zmiana terminu wyjazdu

Post autor: ewiko »

Możesz jeszcze zrobić jeden MYK :lol: , oddać obecne skierowanie , i w dowolnym czasie wystąpić o następne. Jak już dostaniesz decyzję z nowym numerem , staraj się o zwroty w najlepszym dla Ciebie czasie. Powodzenia.
ODPOWIEDZ