Wysowa 23.09. - 14.10.2023 rok

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
ddzidka57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 02 sie 2013 14:59
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Wysowa 23.09. - 14.10.2023 rok

Post autor: ddzidka57 »

Witam, czy znalazł się ktoś , kto jedzie w tym terminie do Wysowej na turnus z NFZ z Lublina lub okolic samochodem? Chętnie zabrałabym się razem partycypując oczywiście w kosztach, bo dojazd z Lublina nie jest zbyt dobry. W ogóle byłoby miło, gdyby odezwał się ktoś, kto jedzie w tym czasie do Wysowej, najlepiej do Biaweny . Pozdrawiam serdecznie. :P
ddzidka57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 02 sie 2013 14:59
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wysowa 23.09. - 14.10.2023 rok

Post autor: ddzidka57 »

Witam wszystkich. Widzę, że jednak w tym terminie 23.09 - 14,10.2023 nikt z użytkowników forum nie wybiera się do Biaweny. Szkoda. Podpowiem jednak zainteresowanym, że bezpośrednio do Wysowej można dojechać teraz z Tarnowa. Autobusy, czy busy nie wiem , odjeżdżają o godzinie 4.30, 11.40 i 16,30.Jadą 2 godziny 15 minut. W moim przypadku - jazdy z Lublina - to chyba najlepsza opcja, bo z Lublina mam i bus i pociąg do Tarnowa. Jeżdżą przez cały tydzień, także w sobotę i niedzielę. Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa 23.09. - 14.10.2023 rok

Post autor: Fionka »

Jadę do Biaweny ale od 24 września z Łodzi i też komunikacją zbiorową. Chyba właśnie wybiorę tą opcję na Tarnów a potem busem
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wysowa 23.09. - 14.10.2023 rok

Post autor: MaryKate »

Ten autobus o którym piszecie to przewożnik Koleje Małopolskie i pod dworcem PKP ma odjazd . Dzisiaj akuratnie widziałam jak odjeżdza . W ogóle teraz nasze koleje w autobusy zainwestowały i jeżdzą na trasach podmiejskich , kolej czasami nie oznacza że jedzie się po torach ;)
ddzidka57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 02 sie 2013 14:59
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wysowa 23.09. - 14.10.2023 rok

Post autor: ddzidka57 »

Dziękuję za wiadomość, to fajnie , że odjeżdżają spod dworca PKP i nie trzeba szukać tego parkingu. :P
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa 23.09. - 14.10.2023 rok

Post autor: Fionka »

Czy ten przewoźnik który jedzie z Tarnowa to firma Olkam?
ddzidka57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 02 sie 2013 14:59
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wysowa 23.09. - 14.10.2023 rok

Post autor: ddzidka57 »

Cześć. OLKAMA jeździ do Wysowej z Krakowa, ale tylko w piątki i niedziele, z Krakowa wyjeżdża o 18.55 a w Wysowej jest 22.18. Trzeba by wcześniej zawiadomić recepcję. W wakacje jeździł częściej. Jeździ trochę tak jak kiedyś Voyager. Z Tarnowa jeździ ALD - Autobusowe Linie Dowozowe linia do Wysowej A23. Jest powiązana z Kolejami Małopolskimi i ma tę przewagę, że jeździ codziennie o sensownych godzinach. Pozdrawiam. ;)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa 23.09. - 14.10.2023 rok

Post autor: Fionka »

Dzięki serdeczne. Nareszcie Znam dobrą nazwę firmy. Pani w Biawenie podała mi nazwę Olka m. Teraz sprawdziłam dokładnie i się okazuje że byłabym w nocy w sanatorium jeżeli bym się zdecydowała na trasę Łódź - Kraków a następnie do Wysowej. Zastanawiam się nad opcją Łódź Warszawa następnie do Gorlic a potem do Wysowej. Może ktoś ma inny pomysł bo ja już po prostu zaczynam być przerażona tą podróżą
ddzidka57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 02 sie 2013 14:59
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wysowa 23.09. - 14.10.2023 rok

Post autor: ddzidka57 »

Dojazd do Wysowej z jakiegokolwiek miejsca w Polsce jest -delikatnie mówiąc - nieciekawy. Ja jeżdżę do Wysowej od kilkunastu lat i powiem Ci, że z roku na rok jest coraz gorzej, a już po pandemii to zrobiło się tragicznie . Kiedyś przynajmniej 2 razy dziennie jeździł Voyager z Krakowa do Wysowej i z powrotem, przez cały tydzień. Mnie raz się zdarzyło, że miałam bezpośredni dojazd z Lublina do Wysowej . Wyjazd o 4 rano z Lublina i po 10-tej byłam w Wysowej. ale to tylko raz tak mi się trafiło. W zeszłym roku jechałam do Rzeszowa - samochodem, bo inaczej się nie dało, potem do Gorlic i do Wysowej. Teraz tego połączenia też już nie ma. Dobrze , że pojawił się ten Tarnów, bo inaczej też miałabym problem. OKLAMA ma sporo połączeń z Gorlic do Wysowej, zobacz na ich stronie - mają rozkłady, może uda Ci się coś dopasować. Możesz też jechać z Łodzi Fabrycznej do Krakowa Gł. 5.19 w Krakowie 8.38, a potem z Krakowa też pociągiem 9.01 do Gorlic Zagórzany 11.05. Tyle tylko że dworzec PKP w Gorlicach jest jakieś 6 km, od dworca autobusowego, a poza tym nie wiem czy OKLAMA staje na dworcu, czy na innych przystankach, tak czy inaczej trzeba by brać taksówkę. Autobusy OKLAMY jeżdżą z Gorlic do Wysowej w dzień roboczy średnio 1- 2 godziny. nie wiem jakiego dnia jedziesz. Możesz tez próbować na Nowy Sącz, ten sam pociąg do Krakowa, potem Szwagropol do Nowego Sącza ( godzina przerwy) , a stamtąd do Wysowej z przesiadką w Ropie. I jeszcze jedną opcję Ci znalazłam. Ten sam pociąg z Łodzi, z Krakowa 9.01 do Tarnowa . Jesteś tam 9.53 no i czekasz do 11.40 na autobus ALD do Wysowej. No to się rozpisałam. Może coś pomogłam. Pozdrawiam i do zobaczenia w Wysowej :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa 23.09. - 14.10.2023 rok

Post autor: Fionka »

Serdeczne dzięki .Właśnie wracałam prawie 10 godzin z Mielna do Łodzi i z nudów sprawdziłam wszystkie możliwe przytoczone warianty podróży .Decyzja zapadła .Dzieci dowiozą z Łodzi do Tarnowa i o 11:40 z Tarnowa mam połączenie do Wysowej .Zadzwoniłam do Biaweny żeby jechać dzień wcześniej czyli 23 09 to mi zaśpiewali za nocleg 160 zł .Czyli podróż przez Kraków odpada .
ODPOWIEDZ