Inowrocław Kujawiak

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Felice »

DaNa nie pisz mi, że piszę bzdury tylko przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem. Napisałam jak jest zazwyczaj i nie mam pojęcia jak jest w Kujawiaku, bo go nie znam. Nie zakwestionowałam twojej opinii bo skoro piszesz to znaczy, że tak jest.
Pracownikiem Kujawiaka nie jestem znam tylko wiele obiektów i wiem jak mniej więcej wygląda praca w nich. Agresja z twojej strony niczemu nie służy.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Felice »

Darek napisałeś że NFZ wyraża zgodę i to pewnie jest prawda, ale zdecydowanie nieprawdą jest, że narzuca. Zresztą jedyne co w sposób wiążący jest narzucone to ilość zabiegów i system 6 dniowy tychże.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: darek »

Język Polski
Jest trudny nieraz określenie ma inne znaczenie czy wykładnię .
Może napisałem sugerując się swym tokiem myślenia.

Fakt NFZ Może NIE ZABRANIA -aby w ostatnim dniu odbywały się zabiegi
Jednak Nikt nie określił czasu
Choć ON WG DOBY Hotelowej jest określony .
A wiadomo ,że Kuracjusze przybywają z odległych regionów Polski i różnie opuszczają obiekt.

Choć byłem świadkiem i było to BARDZO IRYTUJĄCE gdzie Osoba z okolic Władysławowa właśnie w Równicy miała w ostatnim dniu zabieg o 13,30
Pan WYRAŹNIE stwierdził ,że udaje się na pociąg via Katowice do Gdyni i MOŻE BYĆ NAWET obciążony za Zabieg po za godzinami Hotelowymi Sanatorium

Nie wiem jak zakończyła się ta Rozmowa -ALE BYŁO GORĄCO
DaNa12
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 11 paź 2023 17:12

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: DaNa12 »

Do Darek
i do Felice

Darku, napisałeś: „Kujawiak pracują w systemie CIAGŁYM i zabiegi są w dniu wyjazdu Nawet do godz..13,30 Czyli 2i 1/2 godziny po Oficjalnym Opuszczeniu. Byłem i sam tego doświadczyłem”. Pytam więc decydentów: jak to jest możliwe, że pobyt kończy się ŚNIADANIEM w dniu wyjazdu, a po śniadaniu (czyli już po zakończeniu pobytu) wyznacza się jeszcze zabiegi? Szczególnie zabiegi mokre jak np. ćwiczenia w basenie! Co tu jest grane? Przecież z góry wiadomo, że kuracjusz z tych zabiegów nie skorzysta, gdy w perspektywie ma daleką podróż powrotną! Dlaczego NFZ to toleruje???! Moim zdaniem, wszystkie sanatoria stosujące takie planowanie powinne zostać ukarane przez NFZ.
Do Felice:
To ty piszesz bzdury! Bo piszesz, że nie byłaś w Kujawiaku, a zabierasz głos na temat ci nieznany. A tak w ogóle to sama sobie zaprzeczasz. Przeczytaj swoje wypowiedzi ze ZROZUMIENIEM.
I nie zarzucaj mi agresji, bo jej nie ma z mojej strony. Ty natomiast starasz się „wybielić” metody stosowane w Kujawiaku. Jeśli występuje tu agresja, to jedynie z Twojej strony. Proponuję ci, abyś tam pojechała, a wówczas doświadczysz na swojej skórze , że w dniu wyjazdowym NARZUCAJĄ tam zabiegi w ilości kilku. Tak, tak, narzucają. Bo jak można określić to inaczej, skoro lekarz odmówił mi zdjęcia tych zabiegów z dnia wyjazdu? Gdyby nie były narzucone, to nie byłoby problemu aby zaplanować je na inne dni. A o to właśnie prosiłam lekarza, i ten odmówił mi tłumacząc, że to NFZ wymaga, aby w dniu wyjazdowym były zlecone zabiegi w ilości minimum 5. Gdyby było inaczej niż napisałam, to nie byłoby sensu podnosić tego problemu! Zastanów się zatem, co piszesz, jeśli nie wiesz!
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: BarbaraB64 »

Moim zdaniem zabiegi w dniu wyjazdu nie są narzucane przez NFZ bo jeśli by tak było to praktykowano by to w każdym sanatorium , wydaje mi się że zależy to od lekarzy w danym sanatorium lub osób które zajmują się planowaniem zabiegów.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: darek »

Barbara
Nie masz RACJI
Sanatorium ma PRAWO zlecić ZABIEG
Ale też daje Adnotację ,że Kuracjusz nie odbył zabiegu i Obiekt Sanatoryjny ma PRAWO rządać rekompensaty za nie wykorzystany zabieg.

Niestety doszło do ..........
Poniekąd delikatnej HIPOKRYZJI
i kazdy chce zarobić
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: BarbaraB64 »

Darku Ja nie twierdzę że sanatorium nie ma prawa zlecić zabiegów w dniu wyjazdu, napisałam że raczej nie jest to wymóg narzucony odgórnie a moje przypuszczenie wynika z tego że niedawno wróciłam z rehabilitacji ogólnoustrojowej i w dniu kiedy Ja wyjeżdżałam to były też wyjazdy z turnusu sanatoryjnego i nikt nie miał w dniu wyjazdu zleconych zabiegów, Ja wyjeżdżałam dosyć wcześnie bo o siódmej rano a widziałam że niektóre osoby z pobytu sanatoryjnego jeszcze wcześniej , nie słyszałam żeby ktoś w dniu wyjazdu miał jeszcze zabiegi stąd moje przypuszczenie że zależy to od rozplanowania zabiegów. Przypominam sobie jednak że jak byłam w sanatorium w Lądku to w dniu wyjazdu miałam zabieg , kąpiel mokrą ale mogłam ten zabieg zrobić dzień wcześniej, pani która obsługiwała te zabiegi nie widziała problemu aby zrobić go wcześniej, tak więc wszystko zależy od dobrej woli planujących zabiegi jak i fizjoterapeutów.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: darek »

WSZYSTKO się ZGADZA

Sa jednak obiekty ,w których nie wykonasz ZABIEGU -dzień wcześniej.
Coraz więcej posiada tzw SMYCZE KURACJUSZA
Ty się logujesz i dopiero wchodzisz na zabieg

Nie przeskoczysz tego

Tak jest w Równicy
a i Sanatoriach Uzdrowisk Kołobrzeskich Mewa ,Perła ,Muszelka podczas wieczornego obchodu możesz mieć zrobioną Burę ,że nie byłaś na zabiegu
I to bez PRAWA OBRONY bo Baza zabiegowa o godz 21,45 jest nieczynna -Ale Pielegniarka dostała wykaz
Nie ważne że system padł ,ale Opieprz dostaniesz :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Felice »

DaNa12 nie umiesz rozmawiać na normalnym poziomie? Szkoda… strata twoja. Kompletnie nie rozumiesz o czym się do ciebie mówi. Chcesz pieniaczyć się to to rób. Mnie to nie dotyczy. Ja nawet jakbym miała taką sytuację umiałabym z uśmiechem załatwić to sobie.
DaNa12
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 11 paź 2023 17:12

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: DaNa12 »

do Felice
Felice, z twoich żałosnych wypowiedzi można jedynie się śmiać do rozpuku, ha ha ha….
Właśnie widać, że nie potrafisz zaakceptować faktów (wskazuję ci: fakty to są sprawy które rzeczywiście ZAISTNIAŁY, a z faktami nie polemizuje się) i nie potrafisz rozmawiać na co najmniej wymaganym poziomie. Co, prawda w oczy kole?!!! A może chciałabyś zobaczyć dowody potwierdzające moją opinię? Zgłoś się do mnie, a okaże ci je!!! Może wówczas pójdziesz po rozum do głowy i przyznasz że nie miałaś racji, i przestaniesz wypisywać głupoty. I poczytaj sobie posty innych, którzy także potwierdzają fakt planowania zabiegów w dniu wyjazdowym, nawet po zakończeniu turnusu (turnus kończy się śniadaniem). Nie twierdzę, że w każdym sanatorium na RO tak właśnie jest, ale w Kujawiaku JEST! W Kujawiaku także nie zrealizujesz wcześniej zabiegów z dnia wyjazdowego. Nawet nie zrealizujesz na turze popołudniowej zabiegu z tury porannej, i odwrotnie! Bo każdy zabieg odnotowywany jest w komputerze poprzez skan karty zabiegowej. Pojedź do Kujawiaka, a się przekonasz!
A co do zarzucanego mi pieniactwa: człowiek normalny nigdy nie zarzuci nikomu pieniactwa, jeśli ten mówi o FAKTACH! Jeśli ktoś tu jest pieniaczem, to właśnie jesteś ty. Bo faktów nie znasz, a pienisz się…

W swojej wypowiedzi wskazujesz na swoją niebywałą umiejętność załatwienia sobie z uśmiechem każdej zmiany chorej sytuacji, he he he… Szkoda, że uzurpujesz jedynie sobie taką umiejętność. Wiedz, że inni też to potrafią. Ale muru głową nie przebijesz, jeśli nie ma dobrej woli z drugiej strony. A może jesteś jakąś osobą super ważną i na ważnym stanowisku, że wszyscy kłaniają się tobie??? Wówczas, to faktycznie: wszystko sobie załatwisz.
Zatem rusz głową i miej odwagę przyznać, że to nie ty, ale to inni mają rację. Szczególnie, jeśli ktoś inny ma ku temu odpowiednie dowody. I jeszcze coś ci poradzę: jedź do Kujawiaka i na własnej skórze odczuj wszystkie zasady tam stosowane. Nie byłaś tam (do tego przyznałaś się), a masz dużo do powiedzenia, ha ha ha…. Tak robią tylko pieniacze.

Czy stać cię będzie na przeproszenie mnie???? A może nie potrafisz przyznać się do błędu? he he he…. Zobaczymy, czy stać cię na taką odwagę…
ODPOWIEDZ