Inowrocław Kujawiak

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1791
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Andrzej1958 »

DaNa12 czytam i czytam cały wątek i nie widzę żeby ktoś Twoją opinię o Kujawiaku kwestionował.

Inni piszą tylko o tym, czego doświadczyli w trakcie swoich kuracji.
Daro 4242
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 26 mar 2023 10:02
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Daro 4242 »

Wybieram się do Kujawiaka z NFZ 15 listopada.
Więc bedę mógł swerifikować opinnię Danny.
Też mam chory kręgosłup ledziwiowy i szyjny i z tego powodu byłem w Kudowie W Bristolu na RO.
Miły Pan doktor zlecił mi następujące zabiegi:
Ćwiczenia czynne w obciążeniu
Ćwiczenia czynne wolne
Ćwiczenia izometryczne
Ćwiczenia równoważne
Ćwiczenia sprawności manualnej.
Pole magnetyczne
Kąpiel kwasowęglowa.
Powinienem nażekać? czy ciwiczyć i się cieszyć?
Chyba się przyjeżdża aby się rehabilitować.
Większość wolała by jacuzzi, masaż(najlepiej całościowy i godzinny),basen(najlepiej bez ciwiczeń) i różnego rodzaju kąpiele aby móc wypocząć po tańcach.
Teraz jadę rechabilitować kostkę po operacji więc zobacze jakie zabiegi mi zaproponują
Nie spotkałem się z zabiegami w dniu wyjazdu.
Zobaczymy jak to w Kujawiaku.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Felice »

Andrzej1958 pisze: 16 paź 2023 19:55 DaNa12 czytam i czytam cały wątek i nie widzę żeby ktoś Twoją opinię o Kujawiaku kwestionował.

Inni piszą tylko o tym, czego doświadczyli w trakcie swoich kuracji.
Dziękuję Andrzeju.
Myślałam że to jest oczywiste, ale jak się okazuje nie dla wszystkich. Nie mam zamiaru przepraszać, bo nie mam za co.
Do Kujawiaka się nie wybieram, wolę ośrodki dobre i sprawdzone.
Awatar użytkownika
Pasjaart
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 12 cze 2020 17:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Pasjaart »

Daro4242 fantastycznie, że będziesz na dniach na kuracji w Kujawiaku. Najnowsze opinie o tym jak wygląda tam remont i co najważniejsze sprawa z zabiegami pozwolą mieć nowy pogląd na całą sprawę. Liczę na Twoje obserwacje bo mam tam RO w 2025r ( tak wiem, szmat czasu) i nie ukrywam i że do czasu mojego wyjazdu pewne sprawy się powyjaśniają ;) Bo na razie to nawet panie na recepcji nie potrafią odpowiedzieć na podstawowe pytania. Często to właśnie My- kuracjusze jesteśmy dla siebie najlepszym źródłem informacji. Tym bardziej dziękuję wszystkim za ich opinie za obiektach, które tutaj zostawiają :)
DaNa12
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 11 paź 2023 17:12

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: DaNa12 »

do Daro4242
Ważne jest czy do Kujawiaka jedziesz na Szpitalną Rehabilitację Ogólnoustrojową, czy do sanatorium - jest różnica w zabiegach oraz planowaniu zabiegów w dniu wyjazdowym.
To prawda, że w Bristolu na RO zlecają kąpiel kwasowowęglową (CO2). W Kujawiaku: nie. Jak mnie poinformował lekarz w Kujawiaku, na RO nie należy się ta kąpiel. W samym Bristolu na RO jest mały basenik rehabilitacyjny z bardzo ciepłą wodą, w którym zlecają ćwiczenia. Sanatoryjni mają natomiast duży basen w SPA (obok Bristolu) w którym oprócz basenu jest także jacuzzi. W Kujawiaku jest duży basen, w którym ćwiczy jednocześnie ok. 10-11 osób. Tylko że... woda jest w nim zimna, co znakomicie przełożyło się na wiele zachorowań. Wielu kuracjuszy rezygnowało z basenu.
W Bristolu nie zlecają zabiegów w dniu wyjazdu. W Kujawiaku - na RO zlecają i nie chcą zdjąć tych zabiegów z tego dnia.
Kujawiak jest w trakcie remontu. Wiadomo, co się z tym wiąże.
Daro 4242
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 26 mar 2023 10:02
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Daro 4242 »

Do Kujawiaka jadę do sanatorium na oddział szpitalny,taki dostałem przydział z NFZ.
Będę to się popytam tych co są na RO jak mają rospisane zabiegi.
Będąc w sanatorium na RO zawsze wyjeżdżam dzień wcześniej po zabiegach i obiedzie,ostatniego dnia jest tylko śniadanie i czas na opuszczenie pokoju.
Nikt nie robi żadnych problemów z wcześniejszym wyjazdem jeśli sie jest na RO.
Trzeba oczywiście napisać pismo i otrzymać zgodę osoby upoważnionej
Raz to jest Dyrektor, pielęgniarka oddziałowa, ordynator(kierownik)oddziału szpitalnego.
Dzwoniłem wczoraj, podobno remont sie już kończy.
Brak Internetu w pokojach to jest najgorsze.
DaNa12
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 11 paź 2023 17:12

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: DaNa12 »

Do Daro4242
Z tego co piszesz wynika, że Ty nie jedziesz na RO (Szpitalna Rehabilitacja Ogólnoustrojowa). Na RO nie ma przydziału z NFZ, tylko załatwia się samemu dane sanatorium w Polsce, które posiada oddział RO. Prawdopodobnie jedziesz na rehabilitację po pobycie w szpitalu (np. po operacji). A to jest całkiem co innego niż RO czy sanatorium.
Będąc w sanatorium czasem można wyjechać dnia poprzedniego po kolacji, ale to zależy od danego sanatorium. Ale nie wiem (nie próbowałam), czy to możliwe jest będąc na RO, raczej nie bo jest to pobyt szpitalny, a nie: sanatoryjny. Szczególnie, że w dniu wyjazdowym są zaplanowane zabiegi – więc na pewno nie puszczą wcześniej (mi nie chciano zdjąć zabiegów z tego dnia).
W Kujawiaku ktoś mi mówił, że nie pozwolono mu wyjechać po kolacji w dniu poprzedzającym dzień wyjazdu.
Jeśli wyjeżdża się jeszcze wcześniej, to trzeba płacić za dni w których będziesz nieobecny. Będąc w Kujawiaku spotkałam się z przypadkiem, kiedy to kobieta z powodu ślubu wnuczki chciała wyjechać 7 dni wcześniej. Owszem, uzyskała na to zgodę, ale musiała za to zapłacić 1600zł. Mimo pisemnej prośby aby nie pobierano jej opłaty, musiała jednak zapłacić. Informacja ta nie jest zasłyszana, lecz uzyskana bezpośrednio od tej kobiety.

Masz szczęście, że remont już się kończy. Ale co to znaczy „kończy się”? Czy aby nie załapiesz się jeszcze na jego końcówkę? Życzę ci aby tak się nie stało i życzę ci miłego wypoczynku, bez takich przykrych niespodzianek, jakie mnie spotkały i o jakich napisałam. W Kujawiaku spotkało mnie jeszcze coś, ale o tym nie pisałam, bo już całkiem Kujawiak pogrążył by się. Tu trzeba walczyć o wszystko i w ważnych sprawach po prostu nie odpuścić mając na uwadze swoje zdrowie.
Daro 4242
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 26 mar 2023 10:02
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Daro 4242 »

Jak pisałem jadę do sanatorium na oddział szpitalny
Wiem ze to nie jest RO,na RO wybieram sobie sam gdzie chcę pojechać.
Ale prawdopodobnie(przekonam sie na miejscu)to jest ten sam oddział szpitalny gdzie przebywają pacjeci z RO.
W Bristolu poszedłem do Pani ordynator oddziału szpitalnego i poprosiłem o zgodę na wcześniejszy wyjazd.
Pani ordynator powiedziała że z wcześniejszym wyjazdem nie ma problemu jeśli jestem na RO i nie muszę nic płacić w odróżnieniu od pacjetów bedących z NFZ czyli- kuracjuszy sanatoryjnych.
Jak pisałem wcześniej to już kolejny raz kiedy wyjeżdżam wcześniej(nigdy nie miałem z tym problemów ani nie płaciłem)
Bristol to ostatni przykład.
Z Kujawiaka też mam zamiar wyjechać po obiedzie przedostatniego dnia, Po tygodniu pobytu dowiem się do kogo mam się udać po zgodę.
Ciekawe dlaczego ludzie wybierają Inowrocław na RO
Bo super rehabilitacja? szybki termin? miejscowość?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Felice »

Ciekawe dlaczego ludzie wybierają Inowrocław na RO
Też się dziwię, jest tyle dobrych i bardzo dobrych miejsc. W Bristolu jeszcze nie byłam, choć przymierzałam się.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: GIENIA »

Tak złej opinii chyba jeszcze nie czytałam na tym forum :o
Dziękuję DaNa12 za Twoją opinię .
ODPOWIEDZ