Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bunia »

macmer pytał,
a ,to już małopolska małgonia - nic nie pisałam o wielkopolsce ;)
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: malgonia »

Bunia w małopolsce było dużo zwrotów ale wyjazd już, a między czasie dostałam z przydziału Bristol w Kudowie. I to jest chyba dobry wybór.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Nadal malgoniu jest u nas dużo zwrotów ... skąd się to bierze ? ludzie składają wnioski , a potem rezygnują z wyjazdu .... nagle , aż tak wielu osobom przytrafia się coś , co uniemożliwia im wyjazd :?: :roll:
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: lawenda »

A ja myślę, że poprzez totalne przyspieszenie w wyjazdach, wielu osobom ''przytrafiła się'' nie ta pora roku której oczekiwali. Jakoś dziwnym trafem w sezonie letnim zwrotów jest bardzo mało. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Lawendo :kwiat: oczywiście , że tak jest :)
Moim zdaniem , osoba , która nie przedstawi istotnego powodu odmowy wyjazdu , np. planowany wcześniej zabieg , powinna nie mieć możliwości składania od zaraz nowego wniosku . Takie osoby , powinien obowiązywać okres 12 miesięcy , od daty , gdy kończyłby się turnus , na który miały skierowanie . Podejrzewam , że wtedy byłoby o wiele mnie zwrotów . Chociaż , mnie zwroty nie przeszkadzają ;)

Odmowy , bo w styczniu za zimno , w sierpniu za gorąco , albo ktoś odmawia np , ze względu na dojazd ... a inna osoba , która dostanie to skierowanie , będzie miała inny dojazd ?
Małżeństwo odmawia , bo jedno z nich nie dostanie urlopu ..... ;) i wiele innych tłumaczeń ...

Oczywiście , że każdy by chciał otrzymać wymarzone miejsce i termin , ale od tego są wczasy .... kilkakrotnie droższe niż sanatorium . ;)


Kto naprawdę potrzebuje rehabilitacji , przyjmie skierowanie zawsze i wszędzie :)
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: lawenda »

Gieniu nic dodać, nic ująć. ;)
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 680
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Abstynent666 »

GIENIA pisze: 11 sty 2024 10:40 Lawendo :kwiat: oczywiście , że tak jest :)
Moim zdaniem , osoba , która nie przedstawi istotnego powodu odmowy wyjazdu , np. planowany wcześniej zabieg , powinna nie mieć możliwości składania od zaraz nowego wniosku . Takie osoby , powinien obowiązywać okres 12 miesięcy , od daty , gdy kończyłby się turnus , na który miały skierowanie . Podejrzewam , że wtedy byłoby o wiele mnie zwrotów . Chociaż , mnie zwroty nie przeszkadzają ;)

Odmowy , bo w styczniu za zimno , w sierpniu za gorąco , albo ktoś odmawia np , ze względu na dojazd ... a inna osoba , która dostanie to skierowanie , będzie miała inny dojazd ?
Małżeństwo odmawia , bo jedno z nich nie dostanie urlopu ..... ;) i wiele innych tłumaczeń ...

Oczywiście , że każdy by chciał otrzymać wymarzone miejsce i termin , ale od tego są wczasy .... kilkakrotnie droższe niż sanatorium . ;)


Kto naprawdę potrzebuje rehabilitacji , przyjmie skierowanie zawsze i wszędzie :)
Popieram Cie Gieniu calkowicie ,tylko robia zamieszanie ,jak to milo posluchac madrej osoby :lol: :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Kto naprawdę potrzebuje rehabilitacji , przyjmie skierowanie zawsze i wszędzie
I to są Gieniu święte słowa. Byłam w listopadzie, teraz jestem w styczniu. Zarówno jeden termin jak i drugi okazał się dla mnie świetny, a szczególnie dla mojej rehabilitacji. Pogoda też wynagradza tę konieczność bez wyboru.Teraz piękna zima, spacery to sama przyjemność. Skrzypiący śnieg pod nogami, słońce i mróz… samo zdrowie. Oczywiście są tacy co nosa z pokoju nie wyściubią.
W budynku ciepło, leginsy i lekka bluzka na zabiegi wystarczające.
Na czerwca mam zarezerwowany prywatny wyjazd. Myślę też jak zwykle o przełomie wrzesień/ październik.
Wniosek tylko jeden… powinnam dopasować termin operacji do terminów rehabilitacji :lol:
Panie doktorze nie ten termin, bo rehabilitacja wypadnie mi późną jesienią i zimą. 8-)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Przyłączę się do Gieni, Felice i pozostałych osób piszących o nieuzasadnionych rezygnacjach z wyjazdu.
Ostatnio ktoś kombinował jak tu zrezygnować z przydziału miejsca, bo musi palić w centralnym ogrzewaniu i to jest moim zdaniem jakiś żart. :shock:
To po co zapisuje się do sanatorium, niech jedzie na turnus rehabilitacyjny za własne pieniądze i wtedy wybierze sobie termin i miejsce pobytu.
Moim zdaniem takie osoby rezygnujące z wyjazdu bez poważnego powodu powinny mieć możliwość wyjazdu po dwóch latach od złożenia ponownego wniosku.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: jan19557 »

Osobiście zaliczyłem pobyt w św. Wielkanocne , w styczeń-luty , marzec , kwiecień-maj, czerwiec , lipiec, sierpień, wrzesień, i październik jednak najlepiej wspominam pobyty w okresie letnim, zresztą jak większość z kuracjuszy (nie mówię, że wszyscy bo niektórzy lubią inne okresy ) i przyznam szczerze, że tylko 1 raz wystąpiłem o zmianę zamiast 2 01 do Nałęczowa wyjechałem 25,01 do Ciechu z czysto egoistycznych pobudek bo dla mnie w Nałęczowie jest za nudno. Poza sezonem raczej wyjeżdżają ludzie prywatnie ze względu na ceny czy też lubiąc ciszę.

Zbigniewie chyba troszkę przesadziłeś. Osobiście uważam, że dla osoby samotnej to dobry powód (nikt nie zostawi domu w zimie bez ogrzewania). W tym przypadku odrobina zrozumienia wskazana.
ODPOWIEDZ