Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bunia »

małgoniu życzę udanego pobytu :kwiat:

Pozdrawiam Bunia
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 191
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: irenae »

Małgosiu
Kudowa jest piękna, życzę udanego pobytu
Pozdrawiam IE.
Bastek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 128
Na forum od: 20 sty 2022 15:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bastek »

malgonia pisze: 11 sty 2024 20:55 Bunia, tak dzwoniłam o zwroty ale w miedzy czasie wpadł przydział od 14 lutego. Poniewaz nie znamy tych terenów to jedziemy.
Witam i życzę miłego pobytu , i oraz ładniej pogody i , miłego towarzystwa w pokoju. Pozdrawiam.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

jan19557 pisze: 11 sty 2024 15:20 Osobiście uważam, że dla osoby samotnej to dobry powód (nikt nie zostawi domu w zimie bez ogrzewania). W tym przypadku odrobina zrozumienia wskazana.
Moja śp. Teściowa , miała takie "szczęście" , że przydział do sanatorium , dostawała w okresie zimowym . Ponieważ mieszkała sama , w domku jednorodzinnym , ogrzewanym koksem , był problem z pozostawieniem go bez ogrzewania. Na ten czas , mój mąż był "zmuszony" przejąć obowiązek grzania domu. Na szczęście , mieszkamy w niedalekiej odległości , więc nie było z tym większego problemu. Ale są osoby , które nie mają nikogo , kto mógłby na czas wyjazdu zająć się ich domem. Dlatego całkowicie rozumiem obawy osób w takiej sytuacji.
zbiibri
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 367
Na forum od: 06 lut 2012 18:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbiibri »

zbigniew165 pisze: 11 sty 2024 15:32 Jan w tym przypadku z tym paleniem w centralnym, to było małżeństwo, które miało razem jechać do sanatorium.
Tak małżeństwo :lol: niestety nfz nie zgodził się na zmianę terminu więc jesteśmy zmuszeni szukać jakieś palacza :oops: ale jak narazie kiepsko nam idzie a dojazd do Połczyn Zdrój to też masakra :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14588
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Śląskie jest duże , ale z Katowic macie pociąg do Szczecinka .... 23:07 - 07:41 .... ze Szczecinka do Połczyna autobus ... 09:15 - 10:08.
zbiibri
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 367
Na forum od: 06 lut 2012 18:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbiibri »

Gienia dziękuję za informację :serce:
bo jak szukałam to Myslalam że z Katowic na Koszalin potem do Świdwina i busem do Polczyna bo z Świdwina autobus jedzie co godzinę a ze Szczecinka tylko 2 razy dziennie ale jednak Twoja rada jest chyba lepsz bo byłabym szybciej na miejscu a tak dopiero o 13:25 tylko boję się że jak pociąg będzie miał duże spóźnienie będę musiała w Szczecinku czekać do 15 tej :cry:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14588
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Jest taka możliwość , że pociąg będzie miał opóźnienie :)
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2369
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: nula »

I ja coś tu wtrącę, bo czuję że powinnam.

Nie mogłam z ważnych dla mnie przyczyn osobistych skorzystać z przydziału na luty 2023 roku. Zmuszona byłam oddać.
Z małą nadzieją zwróciłam się z prośbą z uzasadnieniem dość konkretnym o ewentualne przesunięcie terminu ( wiedziałam m.in.z tego forum, że niektóre oddziały przychylały się do takich próśb ).
Mój zachodniopomorski oddział niestety potraktował to jako rezygnację ( opisałam juz to na forum).
W pisemnej odpowiedzi była informacja, iż gdy już zostaną poukładane moje sprawy, mogę złożyć nowy wniosek o Sanatorium. A wówczas po pozytywnej kwalifikacji na leczenie, już nie czekając na przydział, mogę skorzystać z ewentualnych zwrotów i wyjechać w dogodnym dla mnie terminie...
Zatem jeżeli w lipcu 2023 r po wysłaniu e- skierowania przez mojego lekarza- oddiał NFZ - tu go przyjął ( od przydziału na luty minęło tylko ok.5 miesięcy :roll: ),
powinnam łajać się za to, że sam NFZ jasno, na piśmie taką informację mi przekazał ?
Inna sprawa, że w zeszłym roku na przydziały trzeba było czekać dłużej.
Mając już wiedzę z mojego oddziału, że lada chwila będzie przydział na termin, który znów postawił by mnie w patowej sytuacji,
niemalże w ostatniej chwili ( o czym też doskonale wiecie) decydowałam się na wyjazd ze zwrotów, bo zależało mi na leczeniu, rehabilitacji...Jak i wszystkim innym , których lekarze kierują.
To forum już wiele mnie nauczyło.
Uważam, że jeżeli coś nie jest uregulowane żadnym przepisem, zarządzeniem itd. NIE jest zabronione.
Dlaczego by więc nie móc z tego skorzystać ?

Doświadczeni i wprawieni w tym kuracjusze dzieląc się i chwaląc swoimi możliwościami są świetnymi tego przykładami 8-)

Dlatego apeluję o więcej zrozumienia,
życzliwości, bo nie ma dwóch takich samych przypadków, a kto wie czy w przyszłości ktoś z nas nie będzie w podobnej, a może jeszcze trudniejszej sytuacji.

Z życzliwością i pozdrowieniami dla Wszystkich
:)
N
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

NUla zgadzam się z Tobą.
I ja z bólem zrezygnowałam z lipcowego wyjazdu do Nałęczowa. Powodem były ważne dla mnie sprawy osobiste.. I nie chcę aby ktoś oceniał czy mój powód był ważny czy mało ważny czy zupełnie nieważny. Bo każdy z nas ma inne życie. A warunkiem udanej kuracji jest też spokój naszego życia zostawionego w domu. Choćby miało to być ogrzanie tego domu.
Tak ja myślę.
A Nałęczów w lipcu został przez kogoś wykorzystany.
Z życzliwością i pozdrowieniami
B.
ODPOWIEDZ