Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: darek »

SZOK

Dziś otrzymałem kontakt 22-560-16-00
ZUS

Zasugerowano mi kontakt z tym numerem
i OKAZAŁO się że Nastąpiły zmiany
Dotychczas jako Osoba z orzeczoną Niepełnosprawnością z ZUS na Stałe
Byłem wyeliminowany z możliwości prewencji rentowej.

Okazało się ,że Jako Zarejestrowany i Opłacający składki zdrowotne i rentowe w ZUS

Mogę za pośrednictwem doktora rodzinnego złożyć wniosek PR-4 o rehabilitację

FAKT orzeczenie mam na stałe na 2 jednostki chorobowe wymienione w orzeczeniu -ale Pojawiły się Nowe i Nie ukrywam że wykonałem telefon celem Rejestracji u Doktorki celem wnioskowania o Prewencję .

Szkoda że przez pewien okres Nie miałem takiej możliwości.
Generalnie czekam na ...

NFZ Stwierdził że Jestem Zbyt Chory

NFZ i ZUS Kasę -BIORĄ czekam na efekt
Nawet niech jest to Ustroń
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

przynajmniej od 2014 roku wyjeżdżałem na turnusy rehabilitacyjne z ZUS. Po prostu nie trzeba chwalić się posiadaną grupą (chyba ,że przyznana przez ZUS) :) . znaczny na stałe od 2013 roku. Rok temu starałem się o turnus (emeryt ale pracujący na umowę o pracę) odmówiono.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: darek »

ok
Miałem orzeczoną własnie z ZUS na Stale
I dotychczas podczas komisji wprost o mało mnie lekarz orzecznik nie chciał ....
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1791
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Andrzej1958 »

Czyżby nowe porządki w ZUS-ie?
Mnie odmówiono prewencji rentowej jak miałem 3-4 lata do emerytury. Orzecznik powiedział, że renta mi nie grozi, bo choroba do osiągnięcia wieku emerytalnego aż tak się nie rozwinie.
Pracujący emeryt i odprowadzający składki też ma nikłe szanse na prewencję, bo w razie pogorszenia stanu zdrowia nie dostanie renty, tylko przejdzie na emeryturę. A składki ZUS chętnie przytuli.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: darek »

Nie UKRYWAM że tez JESTEM w SZOKU

ok
Teraz się Oficjalnie PRZYZNAM

Wykonałem 2 połączenia rozmawiałem chyba z dwoma Paniami FAKT dodzwonić się to tak jak trafić 4 w Lotto.
Za pierwszym razem Pani miała watpliwości ale po konsultacji Stwierdziła ,że Powinienem udać się do Doktora Pierwszego kontaktu i ten na wspomniany druku drogą elektroniczną przesyła wniosek.

Za drugim razem Pani Poprosiła o przedział wiekowy oraz konsultowała się ..Nawet poprosiła o nr telefonu gdyby połączenie się przerwało !!!
Zasugerowała też ,aby gdy otrzymam zawiadomienie przygotować wypisy informacje o stanie ZDROWIA

Powiedziała też Ważną INFORMACJĘ z Prewencji Moga korzystać Osoby za które opłacany jest ZUS składki

Wniosek ,że "Zaginęło to Obostrzenie" ,że Mając orzeczenie na stałe na Jedno schorzenie Nie można się rechabilitować na inne
Może ktoś nareszcie Pomógł
A może też Brak Seniorów do Pracy :)
jarkoz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 31 sie 2021 18:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: jarkoz »

p-siak pisze: 31 sty 2024 05:36 jarkoz- wiesz co rok ciężko teraz dostać. Choć 365 dni od powrotu trzeba poczekać do kolejnego wniosku...
Tak jest z NFZ , z ZUSu nie trzeba czekać roku żeby złożyć ponownie .
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1710
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Ale ja to wiem. Napisałem przekornie w dniach... Składaj więc po kilku dniach od powrotu, bo tak można w ZUS. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

osobiście nie znam takiego przypadku aby zaraz po powrocie jechać drugi raz ,nawet na inną jednostkę chorobową. wiem ,że lekarz zostawić może na następny turnus ,takie przypadki znam.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 311
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Archibald »

ewaryz pisze: 24 sty 2024 11:56 Witam.Muszę się pochwalić,w grudniu składałam wniosek wraz z całą dokumentacją o sanatorium z ZUS-u,18 stycznia odbyła się komisja zaocznie,a dzisiaj dostałam listem poleconym wiadomość ''stwierdzono potrzebę rehabilitacji''.Teraz pozostało mi tylko czekać. :D
Wniosek złożony 15.01.2024 r. komisję miałem 02.02.2024 r. Orzeczenie o potrzebie rehabilitacji stacjonarnej zatwierdzone, czyli też czekam na skierowanie ;)
Awatar użytkownika
ewaryz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 10 mar 2019 11:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewaryz »

Ciekawe kto się pierwszy doczeka😉
ODPOWIEDZ