gdzie z nf z Łódź na astmę

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
agadawid
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 24 lut 2016 10:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: gdzie z nf z Łódź na astmę

Post autor: agadawid »

Ostatnio nie, ale byłam w marcu 2023. Sanatorium Korona w Muszynie. Pojechałam z astmą ale stabilną. Na astmę miałam głównie inhalacje. Większość zabiegów dostałam na kręgosłup szyjny z którym też mam problemy🙆. A najbardziej pobyt pomógł mi na szumy uszne. Miałam borowiny, kąpiel, łóżko masujące, masaże, laser i suchą kąpiel. Pobyt udany ale jeżeli ktoś ma ciężką astmę i liczy na zabiegi ukierunkowane głównie na to schorzenie to raczej polecałabym inny ośrodek. Mimo, że w Koronie było świetnie i dzięki temu z chęcią wybiorę się do sanatorium jeszcze raz.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: gdzie z nf z Łódź na astmę

Post autor: zbigniew165 »

Waśnie wczoraj wróciłem z Iwonicza Zdroju, gdzie byłem dwa tygodnie na turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku prywatnym. Miałem codziennie inhalacje z wody mineralnej, bo jak wiadomo ten zabieg jest tylko oferowany na astmę we wszystkich sanatoriach i ośrodkach rehabilitacji.
Pomimo dobrych warunków bytowych i taniego ośrodka więcej w góry ze swoją astmą nie pojadę.
Powietrze, jak to ktoś tam powiedział jest ciężkie i to potwierdzam, klimat nie odpowiedni dla mnie. strome podejścia.
Mój następny wyjazd to sanatorium w Świnoujściu i już mam upatrzony obiekt oczywiście ze zwrotów, a miesiąc wrzesień lub październik. Żadnych wyjazdów góry obojętnie jakie już nie planuje i nikomu nie polecę ze schorzeniem astmy oskrzelowej.
ODPOWIEDZ