Krynica-Zdrój Nowy Dom Zdrojowy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Mijariolka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2023 20:07

Krynica-Zdrój Nowy Dom Zdrojowy

Post autor: Mijariolka »

Witam,
mój pobyt w Krynicy od 27.10. do 17.11. niestety już przeszedł do historii. Na forum jest sporo opinii o NDZ, ale pozwolę sobie napisać coś od siebie. Przyjęcie bardzo sprawne, ale jeśli chcesz wejść do pokoju przed 14, to należy zapłacić 25zl. Miałam zarezerwowaną jedynkę, która na mnie czekała. Pokój dość spory wyposażony we wszystko co potrzebne włącznie
z talerzykiem, łyżeczką i szklanką. suszarką do włosów, dwa ręczniki jeden mały i duży/ wymiana raz na pobyt/.TV płatne 99 zł za pokój, czajnik 50 zł, ale są dostępne na korytarzu.
Z tego, co zauważyłam pokoje na I i II piętrze w nieco lepszym standarcie. Winda jeździ do piętra IV, na V trzeba dojść. Gabinety zabiegowe i sala gimnastyczna znajdują się na wszystkich piętrach oprócz V. Niestety nie wszystkie zabiegi zlokalizowane są na miejscu, basen w NŁM, zawijania borowinowe, kriokomora w SŁM.
Po przybyciu wizyta u pielęgniarki, lekarza, przydział stolika w stołówce. Lekarzowi można zasugerować zabiegi, niestety 20 stanowi codziennie picie wody, miałam Jana ze Slotwinką całkiem ok. Niektórzy podczas pobytu zmieniali zabiegi z różnych powodów nie było z tym problemu. Nie było żadnych kontroli obecności w pokojach przez pielęgniarki, można było też wrócić po 22. W budynku znajduje się biblioteka czynna krótko tylko w czwartki, stół do tenisa stołowego.
Stołówka na parterze, stoliki 6osobowe, dostępna dieta lekkostrawna i cukrzycowa. Jedzenie bardzo dobre, urozmaicone i w wystarczającej ilości, chociaż niektórzy dojadali i narzekali.
Parking bardzo mały i drogi 300zl. Niektórzy korzystali z postoju na prywatnych posesjach lub na innym parkingu wskazanym przez recepcję taniej 120-150 zł.
Duża oferta biur podróży, sporo osób skorzystało, pogoda nam dopisała, brak suchego prowiantu.
W Krynicy mnóstwo atrakcji piesze wędrówki po szlakach, zwiedzanie miasta i najbliższej okolicy, darmowe koncerty w pobliskiej Pijalni, odpłatne 40 zł koncerty w SDZ, kino, dancingi najlepsze w Prezydecie.
W pobliżu Galeria Handlowa, w której można kupić potrzebne rzeczy, Biedronka daleko w drodze na Jaworzynę, ale można wybrać się na spacer.
Pogodę mieliśmy super -piękna jesień z kilkoma dniami z deszczem, ale i tak sporo osób było chorych.
Mankamenty pobytu w NDZ to mały parking, brak basenu, kawiarni lub innego miejsca do integracji kuracjuszy i brak dostępu do wszystkich zabiegów na miejscu. Mimo to, wróciłam bardzo zadowolona i polecam pobyt w tym krynickim sanatorium. Jeszcze jeden plus można wysłać walizkę kurierem i zostanie odebrana.
Jest to mój pierwszy opis dość chaotyczny, za co przepraszam i mam nadzieję, że ktoś skorzysta.
Pozdrawiam serdecznie :D
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Krynica-Zdrój Nowy Dom Zdrojowy

Post autor: Bibi2 »

Mijariolka , bardzo dziękuję za ocenę ośrodka ,
bardzo dobrze, że dużo jest opinii, a przede wszystkim ważne jest, że są one uaktualniane.
Jak ja byłam to wydawali prowiant , a teraz zmiana .

Dzięki :kwiat:
jzel
Posty: 1
Na forum od: 08 sty 2024 13:42

Re: Krynica-Zdrój Nowy Dom Zdrojowy

Post autor: jzel »

Mijariolka. Z kim i w jaki sposób zarezerwowałaś pokój jednoosobowy?
Mijariolka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2023 20:07

Re: Krynica-Zdrój Nowy Dom Zdrojowy

Post autor: Mijariolka »

Witam jzel, wysłałam Tobie prywatną wiadomość. Pozdrawiam
Ulcia1963+
Posty: 1
Na forum od: 17 lut 2024 14:10

Re: Krynica-Zdrój Nowy Dom Zdrojowy

Post autor: Ulcia1963+ »

:) Witam, mogę prosić o podpowiedź, z kim można i w jaki sposób załatwić pokój w tym sanatorium.
Jadę na początku marca. Pozdrawiam
Mijariolka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2023 20:07

Re: Krynica-Zdrój Nowy Dom Zdrojowy

Post autor: Mijariolka »

Witaj Ulica, wysłałam Tobie prywatną wiadomość.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Iwona50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 15 kwie 2015 23:20
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Krynica-Zdrój Nowy Dom Zdrojowy

Post autor: Iwona50 »

Mogę prosić również o info na priv? Mam w przegladarce dziś przydział od razu po świętach
Basia07
Posty: 1
Na forum od: 01 mar 2024 20:55

Re: Krynica-Zdrój Nowy Dom Zdrojowy

Post autor: Basia07 »

Proszę o podpowiedź jak zarezerwować pokój jednoosobowy
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 680
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Krynica-Zdrój Nowy Dom Zdrojowy

Post autor: Abstynent666 »

Nikt Ci nie podpowie ,no bo takiej podpowiedzi niema ,wskazanie przez lekarza ale tez niema gwarancj,osoby po amputacjach ,stomia to tak nalezy sie .Pozdrawiam
ODPOWIEDZ