Biawena -ogólnoustrojowa

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
asiora11
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 09 sty 2023 11:21
Oddział NFZ: Mazowiecki

Biawena -ogólnoustrojowa

Post autor: asiora11 »

czy jest ktoś teraz na rehabilitacji ogólnoustrojowej? Mam kilka pytań.
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Biawena -ogólnoustrojowa

Post autor: tygrys »

Byłem 6 tygodni , pierwszy i drugi turnus po otwarciu rehabilitacji lipiec-sierpień 2023.Co chcesz wiedzieć ?
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 351
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Biawena -ogólnoustrojowa

Post autor: olka44 »

Tygrys..
Jaki okres oczekiwania jest...długo czekałeś..
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Biawena -ogólnoustrojowa

Post autor: sztani »

ostatnio dzwoniłem ,stany po operacyjne 1-3 miesiące oczekiwania ,ale najpierw procedury . trzeba wejść na stronę Biaweny ,jest link który trzeba pobrać i wypełnić ,dołączyć dokumenty i przekazać do Biaweny. To komisja decyduje co i kiedy.
Skowry
Posty: 1
Na forum od: 29 lut 2024 21:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Biawena -ogólnoustrojowa

Post autor: Skowry »

tygrys pisze: 06 lut 2024 08:00 Byłem 6 tygodni , pierwszy i drugi turnus po otwarciu rehabilitacji lipiec-sierpień 2023.Co chcesz wiedzieć ?
Witam jadę od 15.04 do Biaweny na rehabilitację ogólnoustrojowa proszę napiszcie czy mają dobra bazę zabiegową. A także proszę o info o przyziemnych sprawach ilo osobowe są pokoje na ogólnoustrojowa czy po skończonych zabiegach można sobie swobodnie zwiedzać okolice czy jest możliwość od czasu do czasu pójść gdzieś potańczyć. Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Biawena -ogólnoustrojowa

Post autor: tygrys »

olka44 pisze: 06 lut 2024 20:54 Tygrys..
Jaki okres oczekiwania jest...długo czekałeś..
To był 1 turnus po otwarciu, wtedy czekałem 5 dni :) od chwili złożenia do chwiliwyjazdu. Teraz złożyłem miesiąc temu, jeszcze nie było nawet komisji. Dzwoniłem kilka dni temu,czekam na decyzję lekarza.Ze stabilnym stanem o ile przyjmą zapisują obecnie przełom listopada-grudnia. To tyle akurat w temacie oczekiwania. Pozdrawiam
:kwiat:
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Biawena -ogólnoustrojowa

Post autor: tygrys »

ORO .Pokoje tylko 3-4 osobowe. Zaiegów 90 w tym obligatoryjnie dla każdego około 30-40 to gimnastyka. Mnie osobiście nic nie przeszkadzało oprócz rannego meldowania się u pielęgniarki i wieczornego obchodu między 20-22.Trochę to mieszało. Zakaz wycieczek. Poza tym w sumie podobnie jak kuracjusze w sanatorium. Gdywyjeżdżałem 12.08 była wymiana łóżek na typowo szpitalne.Wtedy oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej. 3 pokoje czterosobowe-kobiety. I dwa mężczyźni., też czteroosobowe. Z tym, że w jednym było nas 3.Plus jedna dwójka małżeństwo. Brak możliwości jakiejkolwiek negocjacji na temat wyboru pokoju. Ale było lato i nie było to tak uciążliwe. W sumie cały dzień po za pokojem. Byłem dwa turnusy po kolei, razem 6 tygodni. Jedzenie ok, jak ktoś nie wybredny. Ogólnie reszta może być po za tymi ograniczeniami o których wspomniałem, bo turrnusy Nfzetowski jechały np. na wycieczkę, czy też ludzie schodzili do parku na koncert, to wtedy szczególnie nie które pielęgniarki spradzały stan obecności . W sumie niby to pobyt na zasadach trochę szpitalnych, ale według mnie odrobinę za bardzo starali się nam to uzmysłowić.Parking 8 zł doba na miejscu są dwa, miejsc dużo. Ogólnie zabiegi na plus różne, basen, masaż, krio, solux itp. Polecam ćwiczenia w basenie. Pozdrawiam
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 351
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Biawena -ogólnoustrojowa

Post autor: olka44 »

Tygrys dziękuję za informację..mnie poinformowano ,że rok oczekiwania..ale w tym roku wystarczy mam 2 wyjazdy Busko I Ciechocinek..do Wysowej złożę w lipcu to będzie na drugi rok...może lato??
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ