Skierowanie 2025

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Grzegorz74
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 10 paź 2021 11:41

Skierowanie 2025

Post autor: Grzegorz74 »

Czy skierowanie do sanatorium nadal dostaje się w formie papierowej czy lekarz wysyła do N F Z przez internet ?
men_bi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 138
Na forum od: 18 kwie 2016 13:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Skierowanie 2025

Post autor: men_bi »

Grzegorzu skierowanie lekarz wysyła przez net, bynajmniej w mojej przychodni ;), chyba że chcesz sam zawieść, to poproś niech Ci wydrukuje.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Skierowanie 2025

Post autor: renatka11 »

Grzegorz74 pisze: 06 mar 2024 17:37 Czy skierowanie do sanatorium nadal dostaje się w formie papierowej czy lekarz wysyła do N F Z przez internet ?
Nie dostaje się w formie papierowej, lekarz wysyła bezpośrednio przez Internet. Jak wyśle, to znajduje się też na koncie IKP, można to sprawdzić. Ja swoje skierowanie śledziłam na IKP, bo oczekiwałam oceny balneologa, ocenę mam, będę zaglądała do skierowania na IKP, jak będzie bliżej przydziału sanatorium i terminu wyjazdu. Formę papierową skierowania lekarz może wypisać i wysłać pocztą, w uzasadnionych przypadkach np nie może przesłać przez Internet, bo nie działa system.
Mateusz199
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 08 mar 2024 13:14
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Skierowanie 2025

Post autor: Mateusz199 »

hej!
Wiem, że to może być trochę mylące, ale generalnie skierowanie do sanatorium można jeszcze dostać w formie papierowej, ale też coraz częściej lekarze wysyłają je do NFZ przez internet. Wszystko zależy od regionu i konkretnego lekarza. Najlepiej byłoby się skonsultować z lekarzem prowadzącym, żeby dowiedzieć się, jaka jest procedura w Twoim przypadku.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Skierowanie 2025

Post autor: renatka11 »

Generalnie lekarze nie mogą wystawiać skierowań w formie papierowej w całej Polsce.
Podaję fragmenty ze strony NFZ
,,Aktualności Centrali
Do sanatorium tylko z e-skierowaniem"
,,Ważne!
15-06-2023
Bez drukowania, noszenia, czekania. Kończy się okres przejściowy, co oznacza, że od 1 lipca skierowania do sanatoriów w Polsce będą wystawiane już tylko w formie elektronicznej."
,,Papierowe skierowania w wyjątkowych sytuacjach
Wprowadzenie elektronicznych skierowań nie wyklucza sytuacji, w której lekarz użyje papierowej formy skierowania. Stanie się tak, gdy skierowanie dotyczy leczenia uzdrowiskowego poza granicami kraju lub lekarz nie ma dostępu do internetu, a więc do systemu e-zdrowie."
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Skierowanie 2025

Post autor: Bogutka5 »

Dzisiaj otrzymaliśmy pocztą do domu skierowanie na wyjazd do konkretnego sanatorium. Nie zawierało jak dawniej kompletu badań, itd. Te poszły w wersji elektronicznej do konkretnego ośrodka.
Bogutka
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Skierowanie 2025

Post autor: zbigniew165 »

No to faktycznie zmienili procedury, ale ciekawe, czy wszystkie NFZ tak robią.
men_bi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 138
Na forum od: 18 kwie 2016 13:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Skierowanie 2025

Post autor: men_bi »

Ale się zagmatfalo :o co innego jest skierowanie wystawiane przez lekarza, a co innego powiadomie dla kuracjusza gdzie dostał przydział i wszyscy dostają pocztą ;)
ODPOWIEDZ