Miażdżyca

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Miażdżyca

Post autor: andrzej1955 »

Witam,zapewne wiele osób wie co to jest,spotkało się z reklamami leków zmniejszających tzw. zły cholesterol i wspomagających prawidłową pracę serca i całego krwiobiegu- w zalewie reklam nie zwracamy na nie uwagi co jest totalnym błędem :!: podstawową sprawą jest wykonanie podstawowych badań krwi na ten tzw. zły cholesterol, nie wolno lekceważyć nawet paro sekundowych osłabień,omdleń,których prawie nie zauważamy,tzw zamroczeń-są to pierwsze sygnały organizmu że coś jest NIE TAK :!: są to chwilowe niedotlenienia mózgu spowodowane zmniejszeniem przekroju tętnic które w niedostatecznym stopniu dostarczają krew do mózgu,co w rezultacie dłuższej przerwy może spowodować jego niedotlenienie i bardzo POWAŻNE i NIEODWRACALNE skutki,przy pierwszych objawach,zawrotach głowy,paro sekundowych utratach świadomości, należy oprócz badania krwi,poprosić o skierowanie na USG Dopller tzw. przepływowe tętnic,głównie chodzi o tęt. szyjne,nawet płatne USG jest nie drogie,tzn,w granicach 60-120 zł, przy naszym tempie życia,nieprawidłowym odżywianiu,paleniu papierosów i wszech obecnego stresu,jest prawdopodobne że możemy się czegoś takiego nabawić :!: Nie lekceważmy żadnych ,nawet drobnych tego typu objawów i zadbajmy o siebie i swoje zdrowie bo mamy je tylko jedno :!: :!: :!: do tematu zmobilizował mnie Nasz forumowy kolega z który o tych sprawach rozmawiałem,a piszę o tym nie po to by się wymądrzać,ale po to żebyście uniknęli tego co sam przeszedłem i skutków z którymi muszę się zmagać :!: :!: Zróbcie To Dla SIEBIE :!: :!: :!: pozdrawiam Andrzej
ODPOWIEDZ