Zrzucamy kg na turnusie

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
rozanna
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 34
Na forum od: 15 mar 2014 15:21
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 1

Zrzucamy kg na turnusie

Post autor: rozanna »

Macie jakieś doświadczenia w zrzucaniu kg na turnusie w sanatorium? Podzielcie się doświadczeniami :)
forumowicz

Re: Zrzucamy kg na turnusie

Post autor: forumowicz »

Witaj Rozanna :) Ja jak najbardziej.
Po pierwsze zawsze wybieram dietę 1000 cal lub 1200 w zależności jaka dysponują w danym sanatorium.jeśli takowej nie ma proszę o wątrobową ,gdzie nie ma nic smażonego mało tłuszczu.Ale wolę te do 1200 Cal ponieważ tam jest bardzo dobre jedzonko ;) :)
Ponadto proszę o zapisanie siłowni ,chodzę dużo na orbitreku i bieżni.Pije czerwone wino wytrawne ,a nie piwo ;) .
W tym roku niebawem własnie będę się rehabilitowała i musze się nauczyć pływać ,pierwsze kroki poczyniłam już podczas pobytu 2 lata temu .Chciałabym pograć w tenisa ;) i w bilard wiecej (bilard bardzo lubię)
Nie podjadam miedzy posiłkami (staram się) a jeśli to jakiś kabanosik etc.
Z powodzeniem spada mi co nie co ...... :lol: :lol: i tak do następnego wyjazdu :lol: :lol:
Pozdrawiam :) :kwiat:
Awatar użytkownika
rozanna
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 34
Na forum od: 15 mar 2014 15:21
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zrzucamy kg na turnusie

Post autor: rozanna »

Ja niedługo jadę pierwszy raz do sanatorium. Nawet nie wiedziałam, że można diety wybierać.
Jeśli będzie taka możliwość to też wezmę sobie taką niskokaloryczną lub wątrobową.
Ze sportem to chyba będzie ciężko bo mam nogę po operacji...
Mam plan nic nie podjadać, żadnych słodyczy. Ewentualnie sok pomidorowy i odrobinka wina na dancingu (bo na takie liczę....noga się musi przyzwyczajać).
Ciekawe czy jest szansa na 10kg mniej/ 24 dni.....?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zrzucamy kg na turnusie

Post autor: medi »

Na pierwszym wyjeździe schudłam 6 kg ,na drugim też 6 kg :D :D :D Dieta ,taniec i basen zrobiły swoje
forumowicz

Re: Zrzucamy kg na turnusie

Post autor: forumowicz »

w 24 dni 10 kg? oj chyba nie koniecznie :lol: Diety zawsze możesz wybierać ,jak sa dietetyczki w sanatorium to u nich jak nie to poproś lekarza.Zaraz po przyjezdzie bedziesz miała wizytkę to pamietaj poprosić tylko wczesniej zapoznaj się jakie diety są.Dieta do 1000 Cal lub 1200 ma w składzie wedliny ,warzywa,mięska gotowane z warzywami ryby bardzo dobra.Nie ma w niej zup ,sosów kluchów .Natomiast z watrobową róznie bywa ,zalezy jakie sanatorium i jacy dietycy.
Tak czy siak dla mnie sa to najlepsze diety ,tak jem w domu .Tylko w domku mam mniej ruchu czasami ;) :lol:
Jak pływasz to tutaj inwestuj czas ,a koniecznie siłownia.
Pamietaj tylko o jednej zasadzie ,nie wolno forsować kobietkom bardzo organizmu w krótkim czasie ponieważ wystąpi niedobór estrogenów i są potem kwiatki .Przerabiałam już to :( :lol:

Ps przy proszeniu o dietę nie mów lekarzowi że chcesz się odchudzać ,czasami tego stwierdzenia nie lubią.Wola jak powiesz że dbasz o dobre odzywianie.Też spotkałam się z opinia negatywną na stwierdzenie o odchudzaniu i może być kicha.
forumowicz

Re: Zrzucamy kg na turnusie

Post autor: forumowicz »

Rozanna sa takie fajne pasy w siłowniach zakładasz na biodra i sobie ćwiczysz .Pas ten powoduje że podczas intensywnego ruchu pocisz sie bardzo w tym akurat miejscu ,dzieki temu spalasz fajnie tkankę tłuszczową .Nie sa to magiczne pasy lecz opinajace ciasno bioderka dlatego sie pocisz.Sa tez takie spodenki do przed kolanko.Koszt =0k 40 zł.I picie 2 l wody w trakcie ćwiczeń . :) :)
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zrzucamy kg na turnusie

Post autor: Sloneczko »

Ja jadłam ile się tylko dało i.........tańczyłam :lol: :lol: .... ile sie dało ;) .......ale było cudnie [ obrazek zewnętrzny ]
forumowicz

Re: Zrzucamy kg na turnusie

Post autor: forumowicz »

W Busku ;) :lol: :lol: :lol: nioooooo nawet tatara z mlekiem zagryzając czymś rózowym czy niebieskim :roll: :lol: :o
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zrzucamy kg na turnusie

Post autor: biedroneczka »

A ja za każdym razem " zrzucam" 3 kilogramy :D w zasadzie nie stosuję żadnej diety, jem w miarę tak jak zwykle, ale dodatkowy ruch w postaci rehabilitacji, wielokilometrowych wędrówek po górkach i nie tylko ;) a także wieczorne tańce robią widocznie swoje ...
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zrzucamy kg na turnusie

Post autor: medi »

a najlepiej jest ....zacząć odchudzanie jakieś 4 tygodnie przed sanatorium :D :D :D Ja tak robię i jest super bo do sanatorium już jedzie ...NOWA JA ,szczuplejsza i szczęśliwa hi hi ,a potem trzy tygodnie na endorfinach i ....Zycie jesy pięęęęękneeee ech ,oby do listopada mili moi :D :D :D
ODPOWIEDZ