Dokumenty przesłane przez NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: Dokumenty przesłane przez NFZ

Post autor: Gosia43 »

pogodynka ;) Ale się namieszało. Wybiesz ZUS bo szkoda zasiłeku rehabilitacyjnego. Potem znów połuż się w szpitalu i odczekaj 3 miesiące i składaj wnosek do NFZ.Na poszpitalne z tego co wiem można skałdać dokumenty co rok.A tym bardziej że Ty nie wykorzystasz tego przydziału to należy Ci się nowy. Tylko musisz mieć nowy pobyt szpitalny.Wtedy się załapiesz. A jak nie to zawsze możesz jechać na uzdrowiskowy.Ja też jade już w poniedziałek dziś przeglądam szafe i ostatnie drobne zakupy :) Życze udanego słonecznego wypoczynku
sarna34
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 27 gru 2011 19:15

Re: Dokumenty przesłane przez NFZ

Post autor: sarna34 »

Poproś swojego lekarza, że by wystawił Ci jakiś istotny dokument o potrzebie przesunięcia skierowania z NFZ. Dwa turnusy ciurkiem to zbyt duże obciążenie dla zdrowia, myślę, ze każdy lekarz Ci to powie. Bez adnotacji i opini lekarskiej nie ma szans na zmianę terminu czy miejsca pobytu sanatoryjnego.
pogodynka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 14 lut 2012 18:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Dokumenty przesłane przez NFZ

Post autor: pogodynka »

Dziekuję Wam z rady :)

Sarna 34 - zasżłam dzis specjalnie do mojej fizykoterapeutki ( bo jeszcze zastanawiałam sie nad podwójnym turnusem ) . W moim przypadku to raczej przeciwskazań nie ma - a nawet im więcej rehabilitacji tym lepiej bo do poł roku po operacji jest szansa ( bynajmniej teoretyczna) na całkowite uruchomienie stawu 9 teraz nie prostuje ręki w łokciu). zresztą ja od grufnia prawie non stop chodzę do poradni rehabilitacyjnej . W grę w moim przypadku i tak wchodza tylko ćwiczenia, hydroterapie i poizometryczna relaksacja mięśni. zadne prądy , vibra-coś tam nie mają tu sensu bo nic to nie da ....
Zresztą nie ma co juz beczeć nad rozlanym mlekiem. W poniedziałek wyjeżdzam na turnus ZUS i tyle .

Gosiu- ja tez dzis byłam na ostatnich zakupach i właśnie jestem w trakcie prasowania . staram się jakos sensownie poupychac to wszystko do mojej walizeczki. Zobaczymy jaki bedzie efekt :) Ponieważ to moj pierwszy wyjazd - pojecia nie mam co dokladnie pakowac , więc pakuje ... wszystkiego po trochu, hahah. zyczę Ci udanego wypoczynku tam dokąd jedziesz :) i samych sympatycznych ludzi wokół .
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Dokumenty przesłane przez NFZ

Post autor: Selene »

Witaj Pogodynko :)

Dla mnie jest to wymuszenie i zwykła ludzka bezduszność.
"Ustawa nie daje im możliwości zmiany terminu lub miejsca" - Pogodynko to stwierdzenie nie jest zgodne z prawdą.
W stosownym czasie uprzedziłaś NFZ o przydziale skierowania z ZUS-u. Zatem NFZ powinien to uwzględnić przydzielając Tobie skierowanie.
Masz mało czasu ale jeszcze możesz spróbować złożyć zażalenie do Rzecznika Praw Pacjenta. Poniżej podaję adres.
http://www.bpp.gov.pl/index.php?id=kontakt
Pogodynko opisz całą sytuację i wyślij maila. Za efekt nie ręczę ale uważam, że warto spróbować.
A teraz moja droga pakuj swój bagaż nie zapominając zapakować uśmiechu, pogody ducha i dobrego humoru :)

Serdecznie życzę udane i trafionej kuracji, udanego wypoczynku i super towarzystwa :!: :)

Pozdrawiam
Selene :)
ODPOWIEDZ