pierwszy raz do sanatorium z zus

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
markos46
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 11 kwie 2012 15:07

pierwszy raz do sanatorium z zus

Post autor: markos46 »

Witam,
Mam pytanie, jak długo trwa turnus rehabilitacyjny w ramach prewencji rentowej z ZUS? Gdzieś na forum spotkałem wpis, że 24 dni robocze! Ja jadę 04.06 . To do kiedy będę ( czy będę dłużej ze względu na Boże Ciało?)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: pierwszy raz do sanatorium z zus

Post autor: violet58 »

Witaj
ja co prawda dopiero oczekuję na komisję i ewentualny, pierwszy wyjazd w ramach tzw. prewencji, ale nie wydaje mi się aby dni wolne, niedziele i święta przedłużały pobyt automatycznie.
Na stronie ZUS-u ,którą zapewne z łatwością odnajdziesz jest taki zapis:
..."Rehabilitacja lecznicza w ośrodku rehabilitacyjnym powinna trwać 24 dni, przy czym czas jej trwania może być przedłużony lub skrócony przez ordynatora ośrodka rehabilitacyjnego po uprzednim uzyskaniu zgody Zakładu w przypadku:
- pozytywnego rokowania co do odzyskania zdolności do pracy w przedłużonym czasie trwania rehabilitacji
- wcześniejszego przywrócenia zdolności do pracy
- zaistnienia innych przyczyn leżących po stronie osoby skierowanej na rehabilitację"
Jak widzisz nic nie jest napisane o dniach roboczych, niedzielach i świętach. Pewnie z uwagi na święto, w czwartek nie będzie zabiegów, ale z pewnością rozplanują je tak abyś uzyskał(a)
przysługującą Ci ilość.
Powodzenia, udanego wypoczynku i powrotu do zdrowia.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: pierwszy raz do sanatorium z zus

Post autor: Selene »

Witaj markos46 :)

Violet58 ma rację. Pobyt to 24 dni kalendarzowe. Nie odlicza się dni świątecznych - w te dni po prostu nie ma zabiegów.
Jeżeli zaczynasz turnus 4.06 to zakończysz 27.06.

Pozdrawiam i życzę trafionych zabiegów i dobrego wypoczynku
Selene :)
topo
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 30 kwie 2012 21:22

Re: pierwszy raz do sanatorium z zus

Post autor: topo »

Dostaniesz 24 dni chorobowego a jak będziesz chciał to do tego + 1 dzień L4 na tzw. dojazd.
forumowicz

Re: pierwszy raz do sanatorium z zus

Post autor: forumowicz »

Witam
Na turnusie w miejscu zamieszkania liczą 24 dni robocze, w sanatorium uzdrowiskowym licza się wszystkie dni, łącznie z sobotami i niedzielami. Oczywiście zwolnienie przysługuje :shock:
markos46
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 11 kwie 2012 15:07

Re: pierwszy raz do sanatorium z zus

Post autor: markos46 »

Bardzo dziękuję Wam za informacje:)
ODPOWIEDZ