Osieczek 15.09.2014
-
slawekracz
- Aktywny Kuracjusz

- Posty: 33
- Na forum od: 30 sie 2012 12:50
Osieczek 15.09.2014
Re: Osieczek 15.09.2014
Ja co prawda nie z okolic Piaseczna ale również z centralnej Polski wybieram się w tym samym terminie tj. 15-09-2014
Właśnie odebrałam informacje z ZUS. Jestem zszokowana
pozdrawiam
-
hala5102
- Super Kuracjusz

- Posty: 212
- Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
- Oddział NFZ: Łódzki
- Staż sanatoryjny: 4
Re: Osieczek 15.09.2014
Malownicze położenie Ośrodka w samym sercu Obszaru Chronionego Krajobrazu „Doliny Rzeki Jeziorki”, w Krainie Kwitnących Sadów zapewnia wyjątkowo czyste powietrze oraz pozwala w ciszy i spokoju obcować z pięknem przyrody.
Okoliczne lasy, rzeka Jeziorka z rozległym, czystym i rybnym zalewem, stadnina koni są wspaniałymi terenami do spacerów, relaksu, wypoczynku, grzybobrania i wędkowania. Dodatkową atrakcją jest możliwość przejażdżek bryczką, saniami czy organizowania kuligów.
Przestronne pomieszczenia, szerokie korytarze i klatki schodowe wyposażone w instalacje wczesnego wykrywania pożaru, jak również monitoring, pozwalają zapewnić wygodę i pełne bezpieczeństwo Pensjonariuszy przebywających na terenie ośrodka.
Ośrodek zapewnia komfortowe warunki mieszkalne w pokojach jedno i dwuosobowych z łazienkami. Ośrodek posiada także obszerne świetlice z kominkami, jadalnie, własną kuchnię, oraz gabinety wyposażone w sprzęt rehabilitacyjny najnowszej generacji. Do dyspozycji Pensjonariuszy jest rozległy oświetlony park z miejscem na ognisko, grillem oraz tarasem wypoczynkowym z fontanną.
-
hala5102
- Super Kuracjusz

- Posty: 212
- Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
- Oddział NFZ: Łódzki
- Staż sanatoryjny: 4
Re: Osieczek 15.09.2014
Osieczek – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie grójeckim, w gminie Pniewy, nad Jeziorką.agat pisze:Witam slawekracz![]()
Ja co prawda nie z okolic Piaseczna ale również z centralnej Polski wybieram się w tym samym terminie tj. 15-09-2014
Właśnie odebrałam informacje z ZUS. Jestem zszokowana, kurcze gdzie to jest i jak wygląda nawet na mapie nie można podejrzeć, ciekawe jak warunki i zabiegi
![]()
![]()
pozdrawiam
Na terenie wsi znajduje się niewielki zalew na Jeziorce, wykorzystywany przez wędkarzy, a także jako kąpielisko. Również nad Jeziorką znajdują się ruiny murowanego młyna wodnego.
-
hala5102
- Super Kuracjusz

- Posty: 212
- Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
- Oddział NFZ: Łódzki
- Staż sanatoryjny: 4
Re: Osieczek 15.09.2014
-
hala5102
- Super Kuracjusz

- Posty: 212
- Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
- Oddział NFZ: Łódzki
- Staż sanatoryjny: 4
Re: Osieczek 15.09.2014
A to wzięłam ze strony Ośrodka:
Godziny odjazdu autobusów z dworca PKS Grójec.
Kierunek Ciechlin: 5.30; 6.30; 7.40; 11.00; 15.00; 16.15; 17.30
Przystanek docelowy Dąbrówka – Osieczek
W dniu rozpoczęcia turnusu, na trasie od przystanku Dąbrówka – Osieczek do Ośrodka dodatkowo kursuje BUS.
Parkowanie samochodów Kuracjuszy możliwe jest na terenie Ośrodka
za odpłatnością 150 zł / turnus.
Aby dowiedzieć się więcej:[link]
Powód: Usunięto link
Re: Osieczek 15.09.2014
czy Ty jesteś może menagerem albo przedstawicielem tego sanatorium w Osieczku, że tak szczegółowo wszystko opisałaś
Z tego co mi wiadomo, to tak reklamowane przez Ciebie miejsce znajduje się w samym sercu zagłębia sadowniczego, gdzie sadownicy w dzień i w nocy opryskują swoje sady wszelkiego rodzaju chemikaliami.
Świeże powietrze jak sie patrzy, tylko mocno się zaciągać aby dobrze się dotlenić. Poza tym parking 150zł
Na wyposażeniu pokoi są tylko szklanki. Nie ma sztućców, talerzy, czajnika...............po prostu super.
Na samą myśl przechodzą mnie dreszcze, ZUS to potrafi człowieka wyleczyć.
-
hala5102
- Super Kuracjusz

- Posty: 212
- Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
- Oddział NFZ: Łódzki
- Staż sanatoryjny: 4
Re: Osieczek 15.09.2014
cyt. "...Jestem zszokowana
Jak się chce i dobrze szuka, to można znaleźć bardzo dużo informacji na interesujący nas temat. agat nie znalazła, wiec jej pomogłam i myślę, że nie tylko jej. Są to informacje oficjalne gminy i ośrodka. Bliżej o sanatorium i okolicy można się dowiedzieć z opinii byłych kuracjuszy i to również wczoraj zasugerowałam:
(cyt."Najnowsze opinie, bo z tego roku znajdziecie wpisując w google: osieczek k/ grojca. Tam jest link "Prewencja z ZUS w sanatorium w Osieczku koło Grójca" i na stronach od 30 do 51 jest wszystko, co tylko Was interesuje odnośnie tej miejscowości i tamtego sanatorium opisane przez kuracjuszy. Wcześniejsze strony, a tym samym opinie z poprzedniego roku także zawierają opinie. Proszę sobie poczytać. Zapewne wszystkie informacje się przydadzą").
Sanatorium jest "młodziutkie". Liczy sobie dopiero chyba ze 2 lata, a więc raczkuje. Jedni chwalą, inni ganią i te opinie są zawarte m.in. w tym linku. Mimo, że mieszkam nie tak daleko, to o istnieniu sanatorium w Osieczku dowiedziałam się stosunkowo nie dawno...trakcie wizyty u lekarza...asystentka lekarki mnie zapytała, czy wiem, gdzie koło Grójca jest sanatorium, bo jej znajoma dostała tam skierowanie. Powertowałam w googlach, znalazłam i teraz, co mogę, to przekazuję dla tych osób, którzy tam się udają na kurację.
To tyle celem wyjaśnienia
Re: Osieczek 15.09.2014
Dzięki za informacje. Takie informacje jak Ty też znalazłam, lecz czy patrząc na reklamę do końca jej wierzysz
W większości są reklamowane towary które cieszą się brakiem zainteresowania a jest ich nadmiar w magazynach. Poza tym papier cierpliwy jest i wszystko przyjmie.
Ja wolę informacje sprawdzone aby potem nie być mocno zawiedzionym.
W przypadku Osieczka trudno mówić o samych superlatywach skoro jest to miejsce tak jak wszem wiadomo położone w samym zagłębiu sadowniczym, gdzie tu świeże powietrze, o innych niedogodnościach pisałam wcześniej. Co zaś do trudności znalezienia na mapie miałam na myśli możliwość podglądu za pomocą Street View, niestety nawet kamera tam nie dojechała.
pozdrawiam
-
hala5102
- Super Kuracjusz

- Posty: 212
- Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
- Oddział NFZ: Łódzki
- Staż sanatoryjny: 4
