Wyjazd na 7 dni,drogi oddechowe astma/alergia.Pomocy osrodek

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
mateuszjestem
Posty: 2
Na forum od: 26 sie 2014 14:54
Staż sanatoryjny: 0

Wyjazd na 7 dni,drogi oddechowe astma/alergia.Pomocy osrodek

Post autor: mateuszjestem »

Witam gorąco!
Jestem Mateusz i mam 22 lata
Czy mógłby mi ktoś polecić senatorium,które specjalizuję się w leczeniu dróg oddechowych?Nie musi się specjalizować,ale fajnie gdyby miało takie opcje lecznicze.Generalnie mam astmę i alergię(robilem badania 3 lata temu i wyszlo 99.9% na pylki mieszanki traw),miewam napady duszności.Czasem nie mam ich przez pół roku,a czasami sá kilka razy w miesiącu.Podczas napadow uzywam takiego czerwonego inhalatora,fajnie pomaga.Nie mam czasu na leczenie gdyż jestem za granicą(Londyn).Myślę,że trochę pomógłby mi taki przynajmniej tygodniowy wypad.Najlepiej gdyby dookoła były jakieś piękne krajobrazy (interesują mnie rejony dolnego śląska,gdyż stamtąd pochodzę).
Wyjazd dopiero bedzie w marcu przyszlego roku,ale juz teraz chcialbym sie czegos dowiedziec.
Probowalem szukac na tym forum,ale niestety nie moglem znalezc konkretnych nazw uzdrowisk(Jedynie nazwy miejscowosci) z takim profilem leczniczym
Fajnie by bylo gdyby byl jakis doktor ktory moglby ustalic jakis grafik ew zabiegow.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Wyjazd na 7 dni,drogi oddechowe astma/alergia.Pomocy osr

Post autor: Narewka »

Przez 7 dni to niewiele się podleczysz.Ja od 40 lat jeżdżę po sanatoriach lecząc astmę i jeszcze do końca nie wyleczyłam.A alergia może sama zniknie po kilku latach mieszkania na Wyspach.Mój syn pojechał z alergią i po 8 latach już jej nie ma.

Astmę leczy się m.innymi w Szczawnie, to koło Wałbrzycha. Jest tam komora pneumatyczna, która ponoć dobrze działa na astmę, takie słyszałam opinie.Ja wzięłam tylko dwa zabiegi w tej komorze , , więc niewiele mogę powiedzieć, ale innym pomagało.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd na 7 dni,drogi oddechowe astma/alergia.Pomocy osr

Post autor: Felice »

Chłopie,w Twoim wieku to powinieneś się odczulać,żeby później móc żyć w miarę dobrze.
Ale jeżeli chodzi o sanatoria na Dolnym Śląsku leczące ten profil to Szczawno.Kudowa,Duszniki.Ale nawet jak tam będziesz,a coś będzie pylić to i tak nic Ci to nie da.
bewe
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 165
Na forum od: 13 sty 2014 21:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd na 7 dni,drogi oddechowe astma/alergia.Pomocy osr

Post autor: bewe »

Jeżeli dolny Śląsk to tylko Szczawno Zdroj,jest tam specyficzny mikroklimat i dobra baza zabiegowa,chociaz tydzien czasu to zbyt mało.Choruje na astme i alergie kilkanascie lat byłam w kilku miejscowosciach sanatoryjnych (Szczawnica,Rabka, Swinoujscie)ale najlepiej sie czułam w Szczawnie mimo iz byłto przełom maja i czerwca(sezon w pełni dla alergika)wiec polecam.
mateuszjestem
Posty: 2
Na forum od: 26 sie 2014 14:54
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd na 7 dni,drogi oddechowe astma/alergia.Pomocy osr

Post autor: mateuszjestem »

Dziękuję za odpowedzi.
Przez tą pracę cały czas zalatany jestem.
Czy możecie mi polecić konkretny ośrodek w szczawnie który jest dobry z własnego doświadczenia?
O odczulaniu na razie nie ma mowy.
Dopiero za 2 lata gdy wrócę już na stałe.
W styczniu byłem na nartach,teraz w marcu jadę na kilka dni i chciałem zachaczyć o jakiś ośrodek gdyż duszności się nasiliły.
Dziękuję i pozdrawiam.
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd na 7 dni,drogi oddechowe astma/alergia.Pomocy osr

Post autor: alka50+ »

mateuszjestem pisze:Dziękuję za odpowedzi.
Przez tą pracę cały czas zalatany jestem.
Czy możecie mi polecić konkretny ośrodek w szczawnie który jest dobry z własnego doświadczenia?
O odczulaniu na razie nie ma mowy.
Dopiero za 2 lata gdy wrócę już na stałe.
W styczniu byłem na nartach,teraz w marcu jadę na kilka dni i chciałem zachaczyć o jakiś ośrodek gdyż duszności się nasiliły.
Dziękuję i pozdrawiam.
Mateusz.
Witam. Polecam Dom Zdrojowy, w Szczawnie Zdroju, na pobyt pelnopłatny. Siostra była w maju na NFZ i miala tą komorę. Ma astmę i częste duszności. Była zadowolona z komory/trzeba dochodzić na ten zabieg do Zakladu Przyrodoleczniczego/. Pozostałe na miejscu. Ladne pokoje dla komercji. Obiekt utrzymany. Kawiarenka.Myślę,że tydzień to mało. Może uda Ci się chociaż 10 - 14 dni. Miłego czasu i skutecznych zabiegów.pozdrawiam. Alka :D
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd na 7 dni,drogi oddechowe astma/alergia.Pomocy osr

Post autor: alka50+ »

Mateusz.

Gdybyś chciał coś dopytać więcej moją siostrę daj znać. Podam Ci na PW nr telefonu i uzupełni informacje. Oprócz tego,że choruje na astmę to jest pielęgniarką. Była tam więc informacje na bieżąco. Pozdrawiam.
malgorzata46
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 62
Na forum od: 21 lut 2015 10:04

Re: Wyjazd na 7 dni,drogi oddechowe astma/alergia.Pomocy osr

Post autor: malgorzata46 »

Witam...Ja również polecam Szczawno Zdrój byłam tam 2013 i korzystałam z Pneumatyczne komory ...dobrze się czułam nie miałam więkżych napadów duszności ... leczę się pod stała kontrola alergologa już 25 lat ... aż do tego roku 05 lutego znalazłam się w szpitalu zabrała mnie karetka : zaczełam się poruszać dość mocno ...poleżałam 5 dni ...wypisano mnie w stanie ogólnie dobrym ...bo w szpitalu panował wirus zapalenia puc... ale niestety nie udało mi się go uniknąć przywiozłam sobie go do domu i dalsze leczenie było antybiotykami i sterydami domięśniowo w domu bo nie chciałam się spowrotem kłaść w szpitalu...Mo lekarz wypisał mi skierowanie do sanatorium a jestem jeszcze w trakcie leczenia domowego...I tak się zastanawiam czy nie znowu wybrać się do Szczawna Zdrój...Byłam już w Dąbkach , Lądku Zdrój , Jedlinie Zdrój , oraz prywatnie w Kudowie Zdrój,,,Co prawda lekarz zaznaczył na wniosku poszpitalne i góry..ale zawsze można do NFZ zadzwonić i poprosić o Szczawno Zdrój....może się uda na wakacje....pozdrawiam wszystkich oczekujących na wyjazd... :D
Ostatnio zmieniony 24 lut 2015 12:34 przez malgorzata46, łącznie zmieniany 1 raz.
malgorzata46
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 62
Na forum od: 21 lut 2015 10:04

Re: Wyjazd na 7 dni,drogi oddechowe astma/alergia.Pomocy osr

Post autor: malgorzata46 »

A zapomniałam dodać korzystając z Pneumatyczne Komory musisz co najmniej mieć 10 zabiegów by były tego efekty..jeden zabieg prywatnie kosztuje 13zł. Chyba że marz leczenie Ambulatoryjne nie płacisz za zabiegi tylko za noclek i wyżywienie...Przysługuje Ci wtedy 5 zabiegów...pozdrawiam
ODPOWIEDZ