Szczepienie od pneumokoków

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
Grzegorz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 20 gru 2008 16:15

Szczepienie od pneumokoków

Post autor: Grzegorz »

Jak już wspominałem 2 stycznia urodziła mi się córeczka. Jestem na etapie wyboru szczepionek, jeśli chodzi o standardowe to na 90% wezmę infanrix hexa czyli 6w1 natomiast mam problem z decyzją co do szczepienia przeciwko pneumokokom. Nie wiem czy w ogóle na to szczepić a jeśli tak to kiedy? Czy kłuć już teraz miesięcznego malucha i potem jeszcze 3 dawki czy zaczekać aż podrośnie bo gdy skończy 2 latka wystarczą dwie dawki, a po ukończeniu 3 lat życia, wystarczy jedno szczepienie od pneumokoków. Moja starsza córka dwa razy wylądowała w szpitalu na zapalenie płuc, nikt nigdy nie stwierdził, że to był skutek pneumokoków jednak kto wie, szczepiona nie była. W ogóle starsza często chorowała i była już też w sanatorium w Rabce, które bardzo jej pomogło. Czy jednak szczepienie od pneumokoków zagwarantuje, że maleństwo nie zachoruje na płuca czy zapalenie ucha? Wg producenta szczepionki jest w niej kilka najpopularniejszych serotypów bakterii pneumokoków, szczepionka daje odporność na poziomie ok 70% tylko na te bakterie, które w niej są.
Jak więc myślicie? Jakie macie doświadczenia? Czy nie mieliście powikłań po szczepieniu i czy po zaszczepieniu wasze dzieci rzeczywiście nie chorowały na zapalenie płuc czy ucha?
Inna sprawa to szczepienie od rotawirusa, również chętnie poznam wasze opinie.

Grzegorz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 20 gru 2008 16:15

Re: Szczepienie od pneumokoków

Post autor: Grzegorz »

Cisza w temacie... Już wziąłem recepty na wszystko - 6 w 1, pneumokoki i rotawirusy. Czekam jeszcze z wykupieniem, ceny wysokie a skuteczność nie jest gwarantowana na 100% :(

kama2
Posty: 1
Na forum od: 26 lut 2011 14:16

Re: Szczepienie od pneumokoków

Post autor: kama2 »

Zgadza się, można ominąć pierwsze szczepienie od pneumokoków i zacząć szczepić później. Nie wiem czy są jakieś inne niż prevanar, ponoć jest ok ale nie dowiesz się tego nigdy. Możesz najwyżej powiedzieć, że była to zła szczepionka jeśli po prostu nie zadziała. Wcześniejsze rozpoczęcie szczepień zaczyna wcześniej chronić, jeśli niemowlak przebywa w domu z mamą i nie ma kontaktu z osobami mogącymi narazić na przeniesienie bakterii pneumokoków to ryzyko się zmniejsza i można szczepić później. Ale wystarczy, że jest np. starsze rodzeństwo, które chodzi do przedszkola, żłobka czy szkoły i wtedy ryzyko znacznie wzrasta bo można przynieść pneumokoka z zewnątrz. Cóż, wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam

Yvonne_74
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 17 lut 2012 08:32

Re: Szczepienie od pneumokoków

Post autor: Yvonne_74 »

ROdzice szczepcie swoje pociechy na pneumokoki, ja niestety zaniedbałam to szczepienie i teraz na tym cierpi Córcia, nawracające zapalenie uszu, które niestety ciężko "wybić" , na niektóre antybiotyki jest odporna, więc leczenie trwa i trwa ..... Jak tylko będzie zdrowa mamy ją zaszczepić , mimo, że neistety okazało się , że jest nosicielem pneumokoka :((((

Awatar użytkownika
basia59
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 17 lut 2012 14:15

Re: Szczepienie od pneumokoków

Post autor: basia59 »

Zaszczepiłam moje dziecko przeciw pneumokokom w wieku 3 lat.Przed pójściem do przedszkola.Niestety mimo to jak tylko zaczął chodzić do przedszkola już we wrześniu zachorował na zapalenie zatok.Tra to już 1,5roku.Nikt nie potrafi go wyleczyć.W wymazie z nosa wyszło,że ma pneumokoki i jeszcze jakąś bakterię(nie pamiętam jaką). Byliśmy u 3laryngologów,3pediatrów,alergologa,pulmonologa.Usunęli mu 3migdałek.Leczono go mnustwem antybiotyków i bez nich,wszytko to daje poprawę na 8-10dni i na nowo ropa w nosie.
Wcześniej nie chorował zupełnie,żadnej gorączki,kaszlu itp.tylko lekki katar nie wymagający wizyty u lekarza.

Nie wiem,czy szczepionka pomogła,czy zaszkodziła,ale jeśli będę miała więcej dzieci to nie zaszczepię przeciw pneumokokom :!:

aniaagc
Posty: 3
Na forum od: 07 sie 2014 13:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczepienie od pneumokoków

Post autor: aniaagc »

Witam,
4 miesiące temu była w Rabce na diagnostyce synka który często mi chorował po pójściu do przedszkola.
Jednak w Rabce - nie ma dzieci zdrowych - i niestety mój syn bawił się z dzieckiem które jak się potem okazało - miało pneumokoki.
Od 4 miesięcy nie myślę o niczym innym - tylko czy zachorował.
Bo to dziecko w czasie zabawy na niego kochało i kaszlało itd.....
Lekarz kazał mi aby zbadać wyplucinę z gardła - kiedy mój syn zachoruje.,
Dzięki Bogu na razie nie choruje - ale teraz nie wiem czy mogę - lub czy powinnam go zaszczepić czy - najpierw ma zrobić to badanie?

Syn ma teraz 4,5 roku - i nie wiem czy szczepić?
Błagam pomóżcie.

ODPOWIEDZ