skierowanie - czas oczekiwania na weryfikację danych

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: skierowanie - czas oczekiwania na weryfikację danych

Post autor: stokrotka »

tenia53 -dzięki za odpowiedź.Ja jeszcze do domu nic nie dostałam -więc chyba pismo jest w drodze.Poczekam do poniedziałku i wtedy już osobiście pójdę do przychodni .Dziś ,po rozmowie tel. pielęgniarka chciała ode mnie nr komórki -podałam .Myślę więc że nie zostanę bez wiadomości.Jednak wiem że muszę sama o to zabiegać.Piszesz że w krótkim czasie dostałaś skierowanie -ja wolałbym tego uniknąć ze względu obecnej leczonej choroby.Muszę pozbyć się pokruszonego kamienia z nerki.Chcę jechać zdrowa ,by nie mieć potem na miejscu problemów.Czy jak dostarczę zaświadczenie lekarza o niemożności wyjazdu we wskazanym terminie uwzględnią to w NFZ ? I kolejka mi nie przepadnie?
roberta
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 04 gru 2012 15:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: skierowanie - czas oczekiwania na weryfikację danych

Post autor: roberta »

Lekarz może weryfikować skierowanie bez pacjenta ( tak było w moim przypadku). nie chodziłam nie pytałam . ponowne skierowanie zostało wysłane do NFZ. Po dwóch tygodniach otrzymałam skierowanie do sanatorium. Okres oczekiwania 17 miesięcy .NFZ woj. mazowieckie.
Awatar użytkownika
Jasmina
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 27 gru 2012 23:06
Staż sanatoryjny: 1

Re: skierowanie - czas oczekiwania na weryfikację danych

Post autor: Jasmina »

Witam ja dostałam skierowanie do werfikacji po 18 miesiącach i po wizycie u lekarza sama odsyłałam i teraz niecierpliwie czekam,niedlugo będzie 21 miesięcy
ODPOWIEDZ