Złamanie miednicy

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Złamanie miednicy

Post autor: nusia »

Drodzy forumowicze.
Czy ktoś z Was doświadczył złamania miednicy? Na wypisie widnieje rozpoznanie: złamanie kości łonowej prawej i lewej oraz gałęzi łonowej dolnej i górnej(po upadku z wysokości). Jak długo trwa leczenie? oczywiście po obowiązkowym leżeniu przez 6 tygodni. Czy można oczekiwać leczenia uzdrowiskowego w krótszym terminie?
Pozdrawiam
nusia
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Złamanie miednicy

Post autor: sztani »

Byłem na turnusie rehabilitacyjnym i była pani z podobnymi objawami ,ona rok po wypadku chodziła o kulach i był to jej drugi turnus rehabilitacyjny w krótkim czasie Moze miała jakieś komplikacje tego nie wiem
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Złamanie miednicy

Post autor: Selene »

Witaj Nusiu :kwiat:

Nasze forumowa koleżanka miała ten sam problem. Poczytaj tutaj:

http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... at#p102589

Szybkiego powrotu do zdrowia :kwiat:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Złamanie miednicy

Post autor: Zbigniew- I »

Nusiu :kwiat: , może pomyśl o wzmocnieniu swoich kości za pomocą medycyny niekonwencjonalnej.Poczytaj może o MUMIO, które potrafi dwukrotnie przyspieszyć zrastanie kości, tutaj:
[link]
Posłuchaj tych wywiadów i dowiedz się o tym jak działa w naszym organizmie witamina K2 ( która w Polsce nie istnieje):
[link]
Dowiedz się też coś o składzie skorupki jaj ( takich od kur szczęśliwych) i to, że to nie powinien być odpad, oraz poczytaj o skorupkoterapii:
[link]
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2015 13:05 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto linki
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Złamanie miednicy

Post autor: nusia »

Serdecznie dziękuję!
W tym poście chodzi o męża, który sfrunął ;) z drabiny. Aktualnie leży,lecz wybiegam do przodu i myślę o rehabilitacji dla niego. Terminy rehabilitacji w mojej okolicy w tej chwili są na lipiec -sierpień :( Na pobyt w szpitalnym oddziale rehabilitacyjnym czeka się minimum 2 lata. Koszmar!
Pozdrawiam
nusia
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Złamanie miednicy

Post autor: Zbigniew- I »

Nusia :kwiat: ,tak Ci tylko się wydaje, że problem dotyczy tylko męża , a nie Ciebie. Problem słabych kości i odkładania się wapnia w tkankach miękkich ( naczynia krwionośne,zastawki serca, ścięgna, chrząstki)dotyczy nas wszystkich i to już od szóstego roku życia. A Wy kobiety jesteście jeszcze bardziej zagrożone osteoporozą i to w coraz młodszym wieku. Mówi się, że dzieci zabierają Wam kości. Taka wiedza i lekturka z pewnością wszystkim nam się przyda. Dziś jeśli chcesz być zdrowa, to sama zapobiegaj chorobom i sama się lecz, aby się wyleczyć. Medycyna i farmacja są zainteresowane tym, aby nas leczyć, ale niekoniecznie wyleczyć. Z wyleczonego już nie ma zysku. :evil:
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Złamanie miednicy

Post autor: nusia »

Oczywiście, masz rację! Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Regularnie wykonuję niezbędne badania, bowiem "przyjaźnię" się z toczniem :lol: Na szczęście osteoporoza na razie mi nie zagraża.
Pozdrawiam wiosennie
Nusia
piotrek196612
Posty: 1
Na forum od: 16 paź 2021 19:04
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Złamanie miednicy

Post autor: piotrek196612 »

Witam.Miałem zlamanie krego l5 s1 kosc krzyzowa re krego trzymją miednice.Ortopeda sie nie rozpoznal teraz jesj kosci sie rozeszly jak otwrta ksiega nie ma kto teraz tego naprawic
ODPOWIEDZ