Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
margota
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 13 lut 2011 00:08

Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: margota » 08 mar 2011 23:16

Proszę o Państwa opinie na temat Sanatorium Jantar w Sobieszewie. Mój turnus rozpoczyna się już 19 marca a informacji na temat tego sanatorium jest bardzo mało.

kremówka
Posty: 2
Na forum od: 10 mar 2011 13:03

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: kremówka » 10 mar 2011 13:14

Witam !
Ja też załapałam się na turnus od 19 marca. Również proszę o opinie ludzi którzy już tam byli...

mich
Posty: 4
Na forum od: 05 mar 2011 08:11

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: mich » 12 mar 2011 14:05

ja takze jade na turnus od 19 marca i z tego co sie dowiedziałem to jest to sanatorium dopiero od tego roku i pierwszy turnus pojechał 22 lutego więc narazie nie wrucili i nie ma żadnych informacji. Jak wrucą pewnie coś napiszą narazie wiadomo tylko jak wyglada budynek
spotkamy sie 19 marca na wieczorku pozdrawiam michał z sochaczewa :D :D :D :D :twisted:

naziir
Posty: 2
Na forum od: 13 mar 2011 00:21

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: naziir » 13 mar 2011 01:51

Witam wszystkich!
Tak się złożyło że byłem w 1 turnusie w nowo otwartym w tym roku sanatorium Jantar na wyspie Sobieszewskiej.
Dla zainteresowanych podam trochę informacji:
Sanatorium zostało przeniesione wraz z personelem na wyspę Sobieszewską z sanatorium w Sopocie o nazwie "Perła", teraz w Sopocie pozostało Sanatorium tylko dla kierowanych z "NFZ", natomiast w Sobieszewie sanatorium jest dla kierowanych z ZUS.
Sanatorium "Jantar" na wyspie Sobieszewskiej jest czynne od stycznia tego roku (2011), miałem przyjemność być w 1 turnusie tego nowootwartego "cudu". Nasz turnus rozpoczął się 3 stycznia 2011 - do 27.01.2011.

Ogólne wrażenia:

Wyżywienie - oceniam jako bardzo dobre, smaczne, zróżnicowane (o ile do tej pory nie zmieniono kucharzy), możliwość dokładek bez jakikolwiek oporów miło nas zaskoczyła. Duży pozytyw!

Pokoje - 2 i 3 osobowe z toaletą i prysznicem, szafa na odzież, telewizor, krzesła, codziennie sprzątane. Pozytyw!

Personel - lekarze specjaliści, bardzo dobrzy i znani (jak chociażby Dr. Labuda), pielęgniarki - super babki - nie upierdliwe, wesołe, wszystko można z nimi załatwić. Duży pozytyw!

Rechabilitanci - młody zespół, fachowcy pod każdym względem, wyrozumiali, cierpliwi, bardzo mili. Pan Grzesiu od naświetlania laserem i lampą - super gość, bardzo w porządku, grzeczny, inteligentny, bardzo wyrozumiały i wszyscy go UWIELBIALI !
Pani Ania od ultradźwięków i Magnetoterapii - super dziewczyna, miła, inteligentna, bardzo grzeczna a do tego młoda i ładna (160 cm. śliczna szczupła czarnulka, czarne oczy.....).
Pan od ćwiczeń ruchowych (niestety imię mi uleciało z pamięci...) - fachowiec pierwsza klasa! Stawiał mojego kolegę na nogi (a kolega kiepsko chodził), a rezultaty były imponujące (ma facet fach w ręku !!!).
Dla rechabilitantów - DUŻY POZYTYW !

Rozrywka - dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki organizowane są "wieczorki zapoznawcze", przy fajnej muzyce można napić się piwa albo drinka, a do tego potańczyć.

Przepustki - do domu można wyjeżdzać na weekendy za wcześniejszym napisaniem "oświadczenia" że wyjeżdzamy na własną odpowiedzialność, i trzeba podać termin powrotu do sanatorium.
Natomiast w tygodniu, po zabiegach można się było zrywać do domu (jeśli ktoś ma blisko) bez zawiadamiania, ale trzeba wrócić przed 22.00.

Rozrywka - wspomniane już wieczorki zapoznawcze dwa razy w tygodniu (wtorki - czwartki), gry zręcznościowe w holu głównym, stół do gry w tenisa stołowego,

Na terenie sanatorium jest strefa internetu bezprzwodowego WI-FI

Umiejscowienie - w okół sanatorium przepiękne okolice, bliskość Morza (około 800 metrów),
w samej miejscowości kilka sklepów, restaurację, Paby, fryzjer, smażalnia ryb itd.

Na koniec naszego turnusu większość kuracjuszy narzekała że TURNUS SIĘ JUŻ KOŃCZY i trzeba wracać do domu...

W przyszłym roku zamierzam znowu starać się o turnus w sanatorium w Sobieszewie.
Wszystkim kuracjuszom - serdecznie polecam !!!!

marcinpontus@o2.pl
Posty: 1
Na forum od: 14 mar 2011 16:18

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: marcinpontus@o2.pl » 14 mar 2011 16:45

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA CAŁEGO PERSONELU W SANATORIUM JANTAR ZA FACHOWĄ OPIEKĘ .
SYMPATYCZNY PERSONEL,BARDZO DOBRE WARUNKI ZAKWATEROWANIA, JEDZONKO W MIARĘ.JEDEN MINIUS TO BRAK "BASENU".PODZIĘKOWANIA DLA PANA JACKA
ZA PROFESJONALNĄ POMOC

tomiras
Posty: 3
Na forum od: 20 lut 2011 19:13

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: tomiras » 16 mar 2011 10:53

Wielki pozytyw dla ośrodka za zabiegi, obsługę medyczno-rehabilitacyjną oraz warunki mieszkalno-rozrywkowe :lol: i kuchnię. Szczególne podziękowania dla personelu medycznego w tym: Wspaniałej szefowej Kasi, "niebieskookiej" Madzi ;) Basi, Ani, Pawła,Grzegorza i Łukasza (jeśli nie wymieniłem wszystkich, to dlatego, że niebawem wrócę tu raz jeszcze :D ). Choć pozostaną wspomnienia to będą one należały do jednych z najmilszych.

Alka
Posty: 1
Na forum od: 17 mar 2011 20:04

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: Alka » 17 mar 2011 20:13

ufffffffff uspokoiliście mnie bo dostałam turnus od 27 czerwca.Poproszę więcej o zabiegach bo to tam najważniejsze.

Raja69
Posty: 1
Na forum od: 25 mar 2011 07:45

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: Raja69 » 25 mar 2011 09:23

Witam!
Chcę podzielić z wami moimi wrażeniami z pobytu.
Aż tak pozytywnie nie jestem nastawiona do tego miejsca jak moi poprzedni mówcy. Fakt choć wszyscy boczą się na zabiegi, ale nie można narzekać. Mam laser, wirówkę, hydromasaż, ćmaterac wiczenia indywiduwalne, basen. Oprócz tego wszyscy pensjonariusze mają ćwiczenia grupowe izometryczne, terening relaksacyjny, psychoedukację raz pogadankę na temat prawa pracy.
A w ogóle sanatorium oferuje (od początku): ćwiczenia w odciążeniu, ćwiczenia na przyrządach (ja mam rower), ćwiczenia oporowe, ćwiczenia redresyjne, ćwiczenia samowspomagające, ćwiczenia indywidualne izometryczne, ćwiczenia w odciążeniu z oporem, ćwiczenia grupowe izometryczne, krioterapia miejscowa, diadynamik jonoforeza, interdyn, laser, teraplus, magnetronik, aqavibron, ultradżwięki, lampa sollux, wirówki (kolana, ręce, całe ciało), trening relaksacyjny, psychoedukacja, basen, kriokomora.
Basen jest w Gdańsku - niestety nie jest on dostosowany do ćwiczeń w wodzie - spadek z 50 do 200 cm znosi na głębszą wodę.
Rechabilitanci bardzo mili i sympatyczni, znają się na swoim fachu.
Ukłon w stronę pielęgniarek - zawsze są na miejscu i mają pomocną dłoń.
Oprócz tego kadra pomocnicza tzn panie w recepcji, sprzątaczki i panowie złote rączki pomogą i są zawsze by wysłuchać sugestii.
A teraz moja sugestia. rezerwujcie sobie pokoje tel 58-308-02-72.
Sanatorium składa się z dwóch budynków połączonych łącznikiem. w części gdzie jest recepcja pokoje są wyłożone tkaniną dywanową 2 lub 3 osobowe i w ogóle jak chcecie zobaczyć zdjęcia wejdzcie na stronę Alma 1 tam są zdjęcia tych pokoi.
Ja miałam "szczęście" trafić do drugiej części. Pokój 3 x 8 - trzyosobowy. łóżka - materac na nóżkach, pościel czysta (kołdra i mała poduszka) brak koca. Łazienka - 2x1,5 a tam kibelek umywalka i prysznic. Prysznic tylko górny (nie ma słuchawki więc jak umyć włosy to trzeba całemu wejść pod prysznic). Brak miednicy do podmycia. Pokój wyposażony jest w telewizor, lampkę, ławę, szafki : pod telewizor, przy łóżkową (jedną) oraz na ubrania 80 a i wieszak na ubranie wierzchnie. Nie ma miejsca na walizki, pod łóżko się nie mieszczą. Na stanie pokoju są trzy szklanki sokówki więc jak ktoś lubi herbatkę i kawkę niech się zaopatrzy w swój kubek (nie dostaniecie z kuchni). Czajniki są dwa na korytarzu. No cóż jadąc tu miałam wizję pokoju z tej pierwszej części, ale .... Da się przeżyć.
Jedzenie jest znośne.
Gdy trafi mi się jeszcze raz tu trafić na pewno wezmę ze sobą : koc, podusie, miednicę, kubek, sztućce i talerzyk (no czasami coś trzeba na nim położyć np jabłko), pomyśle o czajniku (by nie biegać w pidżamie po korytarzu).
Humor biorę zawsze z sobą więc mi dopisuje. Ludzie są fajni, uśmiechnięci (choć cały czas kogoś coś strzyka - no przecież to sanatorium).
Słuchajcie !!!! Nie trzeba gotować, sprzątać, zmywać. Morze jest naprawdę blisko , plaża piaszczysta. W większości sklepów uśmiechnięci sprzedawcy. N wszystko inne można przymknąć oko.
Ps. Jeżeli dostaniecie pokoje kilko osobowe to proponuję by ktoś kto was dowiózł pojechał jeszcze tego samego dnia do Gdańska i dorobił klucz dla Was. Do pokoju jest tylko jeden klucz który zostawia się na recepcji. Ja dorobiłam i go zostawię, więc może już do mojego pokoju będą dwa (pokój trzyosobowy).
A więc Uszy do góry - Nie taki Diabeł straszny.
MIŁEGO POBYTU !!!!!

andrzej409
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 01 sie 2010 13:38

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: andrzej409 » 27 maja 2011 22:33

Witam.Dostałem dziś skierowanie do Jantara na 2 czerwca.Jade z Warszawy samochodem.Mogę kogoś zabrać do Sobieszewa.Pozdrowienia

endrju
Posty: 1
Na forum od: 10 mar 2011 09:56

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: endrju » 31 maja 2011 21:58

Ja właśnie tu jestem do 7.06. Jest super :D . Zawsze znajdą się jacyś maruderzy. Jeżeli ktoś chciałby więcej informacji to proszę dzwonić 603127410. Chętnię się podzielę.

ODPOWIEDZ