UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
kasiula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 598
Na forum od: 13 mar 2012 11:16
Staż sanatoryjny: 6

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE

Post autor: kasiula »

Dziękuję kruszynka...masz racje...lepiej zrobić pozdrawiam
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE

Post autor: margot »

darek pisze:Bodanie!!!!!!!!!
Różnica miedzy leczeniem poszpitalnym a sanatorium to tylko kwsestia KASY
w obu przypadkach jestes ..21 dni
W leczeniu poszpitalnym wszystko jest za friko lacznie z oplata klimatczna placi sie za wyposazenie( tv ,zmiane pościeli ,reczniki i inne udogodnienia )!
a Sanatorium jest platne
Naprawde nie wiem skąd masz taka nieprawdziwa ..INFORMACJE

KASIULA DO SPRAWDZENIA W INNYCH DZIAŁACH ZOSTALO TO WIELOKROTNIE WYJASNIONE!!!!
Pozdrawiam
Darku będąc na leczeniu poszpitalnym płaciłam opłatę klimatyczną , także to różnie bywa ;)
forumowicz

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE

Post autor: forumowicz »

Kochani ,opłata klimatyczna,miejscowa jak kto woli nie jest opłatą na rzecz zadnego Sanatorium ,tylko na rzecz danej gminy. :)
Sanatoria itp ja tylko pobierają. :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE

Post autor: darek »

Margot

Zostałas :evil: OKRADZIONA :evil: !! wykaz odpłatnosci i rozporzadzenie kilka dni temu było na Portalu Cytowane .
Nawet dzis zwróciłbym sie do w/w osrodka o ZWROT .Jest to niesłusznie pobrana oplata.
Wg informacji umieszczonych jedynymi oplatami w przypadku pobytu w tzw Szpitalu uzdrowiskowym ..Sanatorium poszpitalnym sa dodatkowe ;
Bonus Ekstra ,TV ,Lodówka , wymian poscieli czy tez codzienna wymian ..ręczników czy też ubezpieczenie OC od Szkód ,które podczas Bobytu może wyżądzi kuracjusz -pierwszy raz cos takiego zaproponowano Mi w2012 roku w Kłobrzegu i coraz więcej ośrodkow stosuje takie ubezpieczenie ,ktre to jest ..DOBROWOLNE ,
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE

Post autor: margot »

Darku to było w 2010 roku -może inne przepisy ( :?: ), była to niewielka kwota ( ok 70 zł) i może została przeznaczona na szczytny cel ;) ......Nie takie sumy wydajemy na tzw. ,, bzdety " i jesteśmy szczęśliwi :) :) :)
forumowicz

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE

Post autor: forumowicz »

Słusznie Margot :lol: ;)
kasiula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 598
Na forum od: 13 mar 2012 11:16
Staż sanatoryjny: 6

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE

Post autor: kasiula »

Witam wszystkich tu zaglądających....Wiecie ...czytając tutaj różne posty teraz zastanawiam się czy mi czasem fundusz nie napisze odmownie tego poszpitalnego leczenia w szpitalu uzdrowiskowym...z tego wniosku,że byłam w maju 2012 w sanatorium.A sama już nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego...No zobaczymy....Jeśli ktoś wie coś na ten temat proszę się odezwać...Pozdrawiam wszystkich ciepło w ten śnieżny dzionek :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE

Post autor: darek »

My jako nacja wszystkiego się Obawiamy.

"kasiula" w 2012 byłas na leczeniu w ramach santorium ,ktore to kierowal Cie Lekarz X ,lekarz balenolog zakwalifikował Cie na leczenie santoryjne de-fakt odplatne !!
W chwili obecnej po okresie "domniemanej karencji wnioski pisza po minumu 6 miesiacach " Lekarz wypisuje wniosek na leczenie poszpitalne tz majace na celu warunki szpitalne i podeperowanie Twego Zdrowia
Nie martw się na Zapas poczekaj jaka odpowiedź otrzymasz z NFZ i wtedy droga oficjalna zadaj Pytania
Dlaczego nie zostałas ..zakwalifikowana do danego i zaleconego przez lekarza kierujacego leczenia ?
To tylko papier a jak mowia papier Wszystko scierpi akto nie zadaje pytań ..
Badź dobrej MYSLI :D
kasiula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 598
Na forum od: 13 mar 2012 11:16
Staż sanatoryjny: 6

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE

Post autor: kasiula »

do darek.......NIE BŁĄDZI??!..miałeś na myśli pewnie ;) ..masz racje.. nie ma co się martwić na zapas... pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.
ODPOWIEDZ