NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
ewasia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 589
Na forum od: 20 paź 2014 17:51
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: wspólny wyjazd z współmałżonkiem

Post autor: ewasia »

Witam!mamy na dzień dzisiejszy Nr.58269 i 58280- podania złożone miesiąc temu wraz dołączoną PROŚBĄ!! O przydział wspólnego wyjazdu do sanatorium wraz z współmałżonkiem, ale do rzeczy:-) proszę o dobrą radę i podpowiedź- dzisiaj otrzymaliśmy z NFZ Małopolska informacjé, że skierowania zostały zarejestrowne pod nr jak wyżej i martwi mnie fakt że różnica między moim a męża skierowaniem tj. 11, a czas oczekiwania 22 (ja) 23(mąż) jak również dziwna informacja na końcu pisma cyt."że fundusz nie gwarantuje wspólnego wyjadu małżonków(w tym samym terminie i do tego samego zakładu lecznictwa uzdrowikowego) powyższe dot. również osób chcących wspólnie wyjechać na leczenie uzdrowiskowe..." Nadmieniam że do tego czasu(a byliśmy już 2 razy) nie było żadnego problemu na wspólny wyjazd z małżonkiem. Kochani czekam na dobre rady i co z tym dalej zrobić, gdzie i do kogo się z tym zwrócić o pomoc aby ponownie uwzględniono nam wspólny wyjazd.
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ Małopolska

Post autor: Wienia »

Ale tu cichutko,nikt nie czeka w kolejce z Małopolski? Na dzień dzisiejszy u mnie 23200 na liczniku.Wtym miesiącu słabiutko spadło 1250 numerków .Pozdrawiam ze słonecznej Małopolski :D .
Awatar użytkownika
Anna-K
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3376
Na forum od: 01 lip 2014 19:20
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: NFZ Małopolska

Post autor: Anna-K »

Jak to nikt :?: Ja czekam cierpliwie z numerkiem 404 i nie wiem ile jeszcze tego czkania przede mną :?: No cóż Małopolska nie jest za bardzo aktywna na tym forum :roll: Od czasu do czasu robię wpis,ale bez rezultatów :roll: Widać wszyscy zarobieni :lol: Pozdrawiam :kwiat:
jawa 53
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4983
Na forum od: 24 gru 2013 07:17
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: NFZ Małopolska

Post autor: jawa 53 »

Ja też czekam w tej kolejce ale raźniej jest w większym gronie więc piszę w poczekalni 2016-2017.
Pozdrawiam życząc szybkich przydziałów. :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Anna-K
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3376
Na forum od: 01 lip 2014 19:20
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: NFZ Małopolska

Post autor: Anna-K »

Jawa wiem,że jesteś w tej poczekalni,bo ja też tam jestem ;) Ale może warto i do tej zaglądać aby zachęcić ludków z Małopolski do aktywności na tym forum :roll:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ Małopolska

Post autor: Wienia »

Aniu! Ty masz tak niski numerek,że chyba tuż,tuż nas opuścisz.Zyczę wymarzonego miejsca :kwiat: Pozdrawiam serdecznie.
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ Małopolska

Post autor: MaryKate »

Ja też potwierdzam swoje zajete miejsce z nr ponad 46 tys , no może za rok to o zwroty bede starać sie bo upłynie 18 miesięcy , tak że jeszcze długo postoje w kolejce .
Awatar użytkownika
Anna-K
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3376
Na forum od: 01 lip 2014 19:20
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: NFZ Małopolska

Post autor: Anna-K »

Wiesiu ja jestem na innych zasadach,bo oczekuję na szpitalne.Numerki u mnie spadają bardzo wolno,a od ponad miesiąca przybywają :evil: Och skłamałam,bo dzisiaj spadło o 2,więc mam 402 :lol: A całkiem niedawno miałam już 339 i myślałam,że wyjazd tuż,tuż.Tak,że jeszcze w tej kolejce po wymarzony wyjazd trochę pobędę razem z Wami ;)
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ Małopolska

Post autor: Wienia »

Aniu!Niedoczytałam dokładnie masz rację,szpitalne kieruje się innymi zasadami. Te numerki spadają wolniej.Ja czekam z NFZ napisano 22 miesiące czas oczekiwania.Wiec wypada lipiec-sierpień.Ale w 2014 dostałam skiierowanie po 23 miesiącach oczekiwania,opłaciło się bo bylto sierpień i Sopot.Teraz też mam wpisane nadmorskie ,ale co tam mi przypadnie zobaczymy :?: Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Anna-K
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3376
Na forum od: 01 lip 2014 19:20
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: NFZ Małopolska

Post autor: Anna-K »

Wiesiu ja też czekam na przydział z NFZ,jestem zakwalifikowana na uzdrowiskowe leczenie szpitalne ;) Z numeracją to jak na huśtawce góra,dół,więc dla równowagi wczoraj wzwyż o 2 :roll: Dobrze sobie wycyrklowałaś złożenie wniosku,bo wyjedziesz w miesiącach ciepłych ;) Nie jestem pewna czy oni patrzą na to co lekarz napisał,bo ja miałam wpisany klimat nadmorski,a przydział dostałam w góry :lol: Z pewnych przyczyn skierowanie musiałam zwrócić i dopiero drugie otrzymałam do Kołobrzegu ;) A ja wczoraj po raz pierwszy w życiu zadzwoniłam o zwroty i o dziwo od razu się połączyłam z bardzo miłą panią ;) Ustaliłam,że już mogę się o nie ubiegać,ale nie było tego coby mnie interesowało :roll: Właściwie to zadzwoniłam tak kontrolnie,a na razie rozważam termin jaki mógłby być dla mnie korzystny ;) Korzystną rzeczą ze zwrotów jest to,że mogę wybrać sobie miejscowość w której chciałabym podreperować swoje zdrowie ;) Życzę miłego weekendu :)
ODPOWIEDZ