Mieszko Kamień Pomorski

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
zbyszek1948
Posty: 2
Na forum od: 31 lip 2016 23:26
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: zbyszek1948 »

Szanowni Państwo.
Jestem ostatnie dni w szpitalu uzdrowiskowym Mieszko w Kamieniu Pomorskim. To jeżeli napiszę , że tragedia to nie wyrazi prawdziwej oceny. Po prostu syf. Stary budynek tuż przed remontem. Potwornie stare meble, popękane umywalki, stare śmierdzące kołdry, dziurawe firanki, wykładzina pcv z czasów nie Gierka , a Gomułki, brudne nie malowane ściany, dziury w drzwiach, obojętni na sprawy chorobowe lekarze, śmieszne pielęgniarki ( ograniczajace swoją rolę do kontroli przed 22,00 czy wszyscy sa w pokojach ), słabe jedzenie ( piszą , że masło a dają masło ..... roślinne ) etc mogłbym wymieniać negatywy bez końca.
W mojej ocenie NFZ zapomniał o swojej roli. Płacą chyba koledzy kolegom, bo nikt rosądny nie zgodziłby się na akceptację takiego stanu.
Zgłosiliśmy ten stan do Sanepidu - hm ,,,,,,,póki co cisza.
Jeżeli możecie rezygnujcie za wszelką cenę.
Gdyby nie lato ( do morza 8km autobusem ) to nie ma w tej małej miejscowości co robić. Dziura.
Życzę dużo zdrowia
Zyszek 1948
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: Betina71 »

Witaj Zbyszku.
Byłam w Mieszku w terminie 23.06-14.07.2016 r.i nie bardzo mogę się zgodzić z Twoją opinią na temat szpitala,pielęgniarek,lekarzy,jedzenia,rzekomego brudu...Żadnych plusów nie widzisz? Co sądzisz o basenie,grocie solnej,w ogóle o zabiegach?Na jakim piętrze jesteś?
Ja byłam na II piętrze w pokoju 212...chcesz zobacz go bo nie jest taki jak piszesz w swoim poście.
Pozdrawiam i mam nadzieję,że wytrzymasz do końca.
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: Betina71 »

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY MIESZKO KAMIEŃ POMORSKI 23.06-14.07
Postprzez Betina71 » 15 lip 2016 20:25

Witam Was serdecznie i cieplutko po mojej nieobecności tutaj. Dzisiaj wróciłam jednak podróż jak dla amnie była męcząca bo niestety nie można tam się dostać bez przesiadek ;) .

Tak jak na początku byłam wystraszona,zdegustowana miejscem,ośrodkiem...tak po aklimatyzacji i przyjęciu realiów tam panujących jestem zadowolona. ;) :) . Poznałam wiele wspaniałych osób lecz najbardziej wspominać będę Malgi Kochaną dzięki której miło,wesoło,rozrywkowo spędzałam czas. Wspólne plażowanie,lody,spacerki no i rozmowy :twisted: .
Co do ośrodka...no cóż....warunki jak na XXI wiek spartańskie...czas się zatrzymał w czasach MIESZKA I hi hi :shock: :lol: lecz wszelkie niedogodności rekompensuje wspaniała obsługa pielęgniarska,mój lekarz naprawdę z powołania,rehabilitantów no i zabiegi.Cała obsługa niezmiernie miła i kompetentna zawsze z uśmiechem na ustach. :P
Pokój miałam skromny,bez łazienki,balkonu ale najładniejszy bo przerobiony z jakiegoś gabinetu....wszyscy mi go zazdrościli ha ha bo w porównaniu z innymi był ładniusi...
Stołówka na miejscu,jedzenie dobre,porcje w zupełności wystarczające,basen nowy solankowy i wszystkie zabiegi na miejscu,niektóre osoby dochodziły do Zakładu Przyrodoleczniczego Fenix.
Klub kuracjusza dostępny z TV dla wszystkich,tv w pokoju płatne 90 zł za turnus 21 dniowy,czajniki na korytarzu,łazienki także :) ale kolejek nigdy nie było do nich...zawsze czyściutko w nich a sprzątanie pokojów odbywało się codziennie.Ośrodek zamykany dziennie bez wyjątku o 22.15,pielęgniarki sprawdzały obecność w pokojach około 22.
Okolica trochę nudna choć jest gdzie pospacerować,posiedzieć a nawet potańczyć,zjeść wspaniałe lody w MARINIE oraz rybkę u Zubilewicza.Pogoda naprawdę mi dopisała,opaliłam się jak nigdy wcześniej ha ha :lol: ale to już nad samym morzem w Dziwnówku na plaży bo w Kamieniu niestety jej nie ma nad Zatoką :o a uważam,że powinna być.
Byłam,zaliczyłam zabiegi,zobaczyłam okolice i Bałtyk,wykąpałam się w ciepłym w sumie morzu i jestem zadowolona z pobytu,kuracji jednak po raz drugi w to miesjce nie pojadę :lol: bo przypuszczam,że są fajniejsze miejsca :twisted:
14
zbyszek1948
Posty: 2
Na forum od: 31 lip 2016 23:26
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: zbyszek1948 »

Betina,
Piszesz o swoim pokoju, że inni Tobie zazdroscili bo był ładny. Hm, ja Tobie nie zazdroszczę. Innymi kategoriami postrzegasz życie, widocznie żyjesz w innych standardach. Dziś nie ma już miejsca na bylejakość, brud i opryskliwość. Większość kuracjuszy ma moje zdanie. Mimo , że nie płaciłaś bezpośrednio za pobyt, nie zwalnia to nikogo od zapewnienia Tobie aktualnego poziomu usług. Brud w tym budynku jest z zewnątrz i wewnątrz - dziwne, że tego nie dostrzegłaś, a czystość szpitala nie polega jedynie na codziennym przejechaniu mopem podłogi. Ściany w tym budynku malowane były 20-30 lat temu. po prostu śmierdzi. Smierdzi tez wilgocia.
A odnosnie sanepidu. Co roku są chcą zamykać ten obiekt , kierownoctwo dostaje mandat 500,00 i nic - się śmieją. To tyle. Wyjezdzam.
Jestem niezadowolony z pobytu i tyle. Nigdy tu nie przjade.
Z.
Awatar użytkownika
Remik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 288
Na forum od: 07 lip 2016 18:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: Remik »

Ale Zbyszek rezygnujesz w trakcie czy pobyt się kończy Ci po prostu?,jasne ,że masz prawo do swojej opinii jak i koleżanka, co my szaraki możemy tak naprawdę ?.Tam gdzie mam jechać i czytając nie mal same złe opinie załamał bym się z góry ale.... nastawiam się mimo to pozytywnie bo szkoda tyle lat czekając po prostu zepsuć sobie moim myśleniem taki pobyt .Szkoda tak po prostu że Ci pobyt nie udał się zdecydowanie szkoda bo każdy z nas wart jest by cieszyć się z tego życia a nie dołować ,trzymam za Ciebie kciuki.
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: Betina71 »

Witaj Zbyszku ponownie. ;)
Ja nie pisałam,że jestem pod wrażeniem tego obiektu...napisałam także,że go nie odwiedzę ponownie.Obiekt spartański-szpital jak na obecne czasy ale niestety odpowiada normom-to było sprawdzane przed moim wyjazdem.
Do zabiegów,pielęgniarek,lekarzy i sprzętu medycznego naprawdę nie mam zastrzeżeń.Na wszelkie niedopatrzenia,niedogodności spojrzałam nieco inaczej...to jest naprawdę 21 dni,które można przeżyć,nikt krzywdy tam nie robi kuracjuszowi a dla odmiany można sobie przypomnieć lata młodości spędzane na koloniach,obozach a po powrocie docenić warunki w jakich żyjemy ;) - wierz mi,że żyję w komfortowych warunkach - pobyt w Kamieniu w Mieszku potraktowałam z przymrużeniem oka i na wesoło po prostu. :lol: :lol: :lol:
Oczywiście,że go nie polecę znajomym bo mam inne doświadczenia z pobytów sanatoryjnych a Tobie na przyszłość życzę byś trafił na wymarzony obiekt ( bez złośliwości to piszę ).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: Bogutka5 »

Za kilka dni jedzie tam moja mama i wierzę, ze nic jej tego pobytu nie zepsuje.
A swoja drogą jak dalece różne mogą być opinie o tej samej sprawie. Niedawno byłam w Dusznikach Zdroju w sanatorium Zimowit i na koniec wpisywałam się do księgi pamiątkowej. Pochwaliłam personel bo spotykałam sie wyłącznie z ich usmiechem i miła obsługą, zawsze z odpowiedzia :nie ma problemu". A powyżej ktos wpisał, że zyczy personelowi więcej usmiechu :shock: .
Ot każdy widzi i czuje inaczej.
Jak mama wróci napisze o jej wrażeniach.
Bogutka
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: Betina71 »

Nastawienie,nastrój,usposobienie jest bardzo ważne by w sumie wszędzie czuć się dobrze ,w jednych miejscach komfortowo a w innych mniej lub słabiej. Nie warto jednaj z góry nastawiać się do wszystkiego na nie,negatywnie bo takim osobom w życiu jest strasznie zle,nie mówiąc o tym,ze fatalnie są postrzegane przez innych. Koło się wtedy zamyka :o :shock: :evil:
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: Bogutka5 »

Witam. Wczoraj moja mama rozpoczeła swój turnus w Szpitalu Uzdrowiskowym Mieszko. Dostała pokój jednoosobowy oraz zapisane zabiegi odpowiednie do schorzeń. Na dzien dobry spotkała się z miłą obsługą. Pokój jest schludny.
To na pewno będzie dobry pobyt.
Bogutka
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: Bogutka5 »

No i 3 tygodnie minęły. Odebraliśmy mamę z Mieszka w dobrym samopoczuciu, lekko przeziębioną.
Mama miała pokój jednoosobowy bez łazienki. Ale to nie był żaden problem ani niedogodność. Łazienka zadbana niedaleko na korytarzu.
Mama chwaliła obsługę miłą i zyczliwa kuracjuszom.
Chwaliła posiłki w ilości wystarczającej oraz różnorodne (kolacje).
Była zadowolona z zapisanych zabiegów i obsługi.
Nie do końca podobało jej sie samo miasto, mówi, że zaniedbane. Ale robiła sobie wycieczki busem do Dziwnówka i do Świnoujścia. Korzystała z potańcówek w sąsiednim sanatorium Chrobry.
To był dobry pobyt
Pozdrawiam w imieniu mamy
Bogutka
ODPOWIEDZ