Kujawiak - Inowrocław

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kujawiak - Inowrocław

Post autor: SlawaAnna »

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi :)
A co do tego, czy internet czy nie, zależy od tego co komu do szczęścia (a czasem i do pracy) potrzebne. Można przecież spacerować, oglądać widoki, kontemplować okolicę, leczyć się, pływać a także, kiedy trzeba, korzystać z internetu, prawda? Jedno drugiego nie wyklucza! I jak pytamy o to co dane sanatorium nam oferuje, to chyba nic złego, jeśli zapytamy o to, co jest nam potrzebne. Mnie na przykład nie interesują wieczorki taneczne, ale to nie znaczy, że będę się wkurzać, że ktoś taki temat porusza.
Awatar użytkownika
Remik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 288
Na forum od: 07 lip 2016 18:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kujawiak - Inowrocław

Post autor: Remik »

Dokładnie :) na ostatnim leczeniu miałem dziadka w pokoju oglądał od świtu pomiędzy zabiegami do nocy wszystko co leciało w tv typu filmy Polsat i tvn no wiecie cała prawda czy jakoś tak no wszystko i po kilka razy moim ratunkiem było posłuchanie przez słuchawki muzyki z internetu żeby nie słyszeć głośnego telewizora (oj dawał na cały regulator ) .Najlepszy tekst dziadka gdy zobaczył ,że ja słucham muzyki przez owe słuchawki - co nudze cie co i tak w koło haha on mi nie przeszkadzał a ja mu tak no :P
Awatar użytkownika
jumbopapaja
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 09 maja 2016 20:46
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Kujawiak - Inowrocław

Post autor: jumbopapaja »

Do Bożena321. Jestem także posiadaczem karty Aero2. Wszystko mi również działa. Jednakże wiele modemów nie akceptuje Aero2. Trzeba sprawdzić.
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Kujawiak - Inowrocław

Post autor: wikul »

jumbopapaja pisze:Zadziała, a jeśli nie, to proponuję kupić za 5 złotych kartę startową Nju w Ruchu przy skrzyżowaniu koło Biedronki w Inowrocławiu. Zarejestrować, wysłać bezpłatny SMS, tak jak wskazują w tej karcie. Otrzymuje się 100 GB internetu. Oprócz minut :-)
Korzystałem z karty Play (pakiet startowy za 9 zł + dwa doładowania po 10 zł opłacane w recepcji).
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Kujawiak - Inowrocław

Post autor: wikul »

Pisałem o Wi-Fi a nie o odbieraniu na kartę. A Wi-Fi mojego pokoju nie obejmowało.
A powinno na hasło KUJAWIAK.
Pozdrawiam W.
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Kujawiak - Inowrocław

Post autor: wikul »

W Kujawiaku są dobre nowoczesne telewizory Philips, świetnie odbierają ale oferta (jak dla mnie) jest skromna - 23 podstawowe kanały. Za tą przyjemność dyrekcja sanatorium liczy sobie po 26 zł od kuracjusza płatne przed rozpoczęciem turnusu (!)
W.
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Kujawiak - Inowrocław

Post autor: wikul »

SlawaAnna pisze:Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi :)
A co do tego, czy internet czy nie, zależy od tego co komu do szczęścia (a czasem i do pracy) potrzebne. Można przecież spacerować, oglądać widoki, kontemplować okolicę, leczyć się, pływać a także, kiedy trzeba, korzystać z internetu, prawda? Jedno drugiego nie wyklucza! I jak pytamy o to co dane sanatorium nam oferuje, to chyba nic złego, jeśli zapytamy o to, co jest nam potrzebne. Mnie na przykład nie interesują wieczorki taneczne, ale to nie znaczy, że będę się wkurzać, że ktoś taki temat porusza.
W naszych czasach Internet jest niezbędny. W moim przypadku komputer zastąpiła mi (w ograniczonym zakresie) poczciwa Lumia 640 dzięki której mogłem znaleźć rozkład jazdy autobusów MPK czy PKP, adresy sklepów, adres najbliższej apteki, ksero czy innych usług, kontakty z Facebookiem itp.itd.
W.
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Kujawiak - Inowrocław

Post autor: wikul »

No, tą informacją to mnie mocno ucieszyłeś!!! Miesiąc po operacji kręgosłupa wciąż wzdycham tęsknie do wysokiego szpitalnego łóżka, na które tak łatwo było i usiąść i wstać z niego, kiedy w domu wszystko jest za nisko...
Zależy jak wysokiego. Nie sądzę żeby położenie materaca na poziomie pleców umożliwiała łatwość siadania i wstawania. A jeżeli trzeba to robić kilkakrotnie w nocy ...
W moim pokoju gdy siedziałem na łóżku to nogi dyndały kilkadziesiąt cm nad podłogą.
No, wifi w sanatorium to się nie spodziewałam! Ciekawe, czy u mnie zadziała! :)
A co w tym dziwnego w XXI w.? Zresztą to jeden z atutów niezbędnych dla działalności komercyjnej.
W.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kujawiak - Inowrocław

Post autor: SlawaAnna »

No, nie wiedziałam, że to łóżko jest na wysokości pleców, to już dziwne. W szpitalu miałam łóżko na wysokości ... siedzenia, dzięki czemu mogłam stojąc jednocześnie półsiedzieć i łatwo też było wstać z łóżka lub się na nie położyć, co w przypadku wysokości łóżka w domu nie jest już takie proste, dlatego zrozumiałam że te wysokie łóżka w Kujawiaku są podobne jak te w szpitalu...

A co do wifi, niby masz rację, ale z drugiej strony znamy rzeczywistość i w większości miejsc gdzie spokojnie mogłoby być wifi nie ma co na nie liczyć. Dlatego dla mnie to zaskoczenie.

Co do telewizora, mam nadzieję, że trafię do pokoju z kimś, kto podobnie jak ja, nie chce oglądać telewizji, zgłaszałam to w recepcji...
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kujawiak - Inowrocław

Post autor: SlawaAnna »

Mój kolejny pozytywny kontakt z Kujawiakiem: mam zarezerwowany pokój (płatny, 70 zł ze śniadaniem) na noc poprzedzającą turnus, i informację, że nie ma problemu z przyjęciem walizki od kuriera, gdybym osobiście nie odebrała. I do tego pani znów była bardzo uprzejma :)
ODPOWIEDZ