szczawnica 2016

Uzdrowisko okiem kuracjusza.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 327
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

szczawnica 2016

Post autor: sinobrody »

[ obrazek zewnętrzny ]


tak wygląda Dzwonkówka wewnątrz (korytarz). Podobnie wygląda w Nauczycielu.

[ obrazek zewnętrzny ]

Taras widokowy w Dzwonkówce

[ obrazek zewnętrzny ]

Widok z tarasu na sanatorium Nauczyciel

[ obrazek zewnętrzny ]

i na sanatorium Hutnik ale z mojego balkonu

[ obrazek zewnętrzny ]

Tzw. Dworek w którym mieszczą się restauracje, sale koncertowe, kongresowe itp.
Jeszcze kilka lat temu była to wypalona ruina.

No ale tuż obok tego pięknego Dworku takie szpetne obrazki:

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

Całe szczęście, że z balkonu miałem inne widoki:

[ obrazek zewnętrzny ]
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: szczawnica 2016

Post autor: margot »

Sinobrody masz rację , że są jeszcze takie rudery ale ważne , że za chwilę już ich nie będzie ponieważ jest zgoda na ich wyburzenie :D
Po jednej z takich ruin nie ma śladu i w kwietniu na jej miejscu powstawał nowy budynek :D
Wędrując po Polsce warto zainteresować się co jest w planach na najbliższe lata do poprawy ;)
Myślę , że w każdym kurorcie nie wspomnę o miejscowościach wypoczynkowych jakim jest Szczawnica znajdziesz dużo więcej takich ,,wisienek " :)
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 327
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: szczawnica 2016

Post autor: sinobrody »

Myślę , że w każdym kurorcie nie wspomnę o miejscowościach wypoczynkowych jakim jest Szczawnica znajdziesz dużo więcej takich ,,wisienek
Oczywiście, że tak. Dla ścisłości takich ruder w Szczawnicy jest więcej, chociażby ruiny dawnego zakładu przyrodoleczniczego przy deptaku w kierunku do Pl. Dietla, ale nie o to chodzi.
Mnie te rudery bardzo rażą bezpośrednio przy pięknym budynku Dworka.
Dworek, a właściwie jego ruiny po spaleniu również przez wiele lat straszyły aż władze poszły po rozum do głowy, oddały teren za przysłowiową złotówkę pod warunkiem, ze Dworek zostanie odtworzony w pierwotnej postaci i to w przeciągu.... roku.
Nie wiem o jakim stawianym budynku w miejsce ruiny mówisz? A właściwie chyba wiem.
Jedyne co zauważyłem ( przełom czerwiec-lipiec) to stawiany budynek w okolicach górnej apteki.
Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale zawsze to już coś. :D
Nie zmienia to mojej oceny, że Szczawnica jest smutna, a mam skalę porównawczą.
Jeżeli komuś wystarczają piękne widoki i zdrowe powietrze to polecam.
Ja puki co na jakiś czas dam sobie spokój ze Szczawnicą, a za kilka dni zmieniam kierunek na północ i
wyląduję w Świnoujściu. :lol:
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: szczawnica 2016

Post autor: margot »

Gratuluję świetnego wyboru :D tylko co tam będziesz robił :roll: :?:
nie ma ruder , miasto nie jest smutne toż to zanudzisz się :roll:
ale mimo wszystko Udanego Pobytu i życz nam :!: takiego samego w Szczawnicy bo za dni parę lądujemy w ,,smutasowie " drugi raz w tym roku :D
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 327
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: szczawnica 2016

Post autor: sinobrody »

Taka to jest dyskusja w polskim wydaniu. Nie można mieć własnego zdania, własnych upodobań, własnego sposobu
na spędzanie wypoczynku bo... bo pojawiają się uszczypliwości.
Podoba ci się Szczawnica? Mnie się również podobała o czym świadczy wiele moich wcześniejszych wpisów i to,
że wiele razy wracałem do Szczawnicy. Nie wiem ile razy ty byłaś w Szczawnicy i od kiedy do Szczawnicy jeździsz.
Pisałem o tym, ale powtórzę: pierwszy raz byłem w Szczawnicy jakieś 40 lat temu, ale to był taki jednodniowy wypad więc nie liczę go.
Pobyty 2-3 tygodniowe zaczęły się 20 lat temu i od tego czasu bywałem w Szczawnicy co 2-3 lata.
Daruj sobie więc te uszczypliwości. No chyba, że sprawia ci to przyjemność.

Jeżeli chodzi o Świnoujście to sprawa ma się podobnie jak ze Szczawnicą i tam również bywam od lat, ale jeżeli znasz Świnoujście
to dziwię się, że zadajesz pytanie typu: " co tam będziesz robił".
Co będę robił to moja sprawa. Fakt, że Świnoujście bije Szczawnicę na głowę pod każdym względem bo to zupełnie inna skala
jeżeli chodzi o kurorty.
Tak prawdę powiedziawszy to Szczawnicę trudno dzisiaj nazwać kurortem.
To tyle w temacie ponieważ nie mam zamiaru licytować się w uszczypliwościach. Do niczego nie jest mi to potrzebne.
Awatar użytkownika
ania1701
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 23 maja 2013 08:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: szczawnica 2016

Post autor: ania1701 »

Witam :kwiat:
Szczawnica piękna, piękne widoki, aczkolwiek porównując Świnoujście jako kurort i Szczawnicę to "dwa światy", tak jak Sinobrody określił. Byłam i tu i tu :)
Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: szczawnica 2016

Post autor: forumowicz »

Mam pytanie : czy w Szczawnicy jest gdzie potańczyć :?: :mrgreen: oprócz tego sanatorium tam na górze , nad Adrią
forumowicz

Re: szczawnica 2016

Post autor: forumowicz »

Waldku,kiepsko! Jest jeszcze na dole obiekt już nie pamiętam nazwy, imię damskie
forumowicz

Re: szczawnica 2016

Post autor: forumowicz »

Szczawnica to piękne widoki,fajny odpoczynek, dancingi raczej nie,ale to moja opinia
ODPOWIEDZ