Wybór sanatorium...

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Wybór sanatorium...

Post autor: Niania »

:arrow: Czy mamy wpływ na NFZ co do wyboru miasta uzdrowiskowego :arrow:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wybór sanatorium...

Post autor: Felice »

W założeniach nie mamy... to balneolog w funduszu określa.
Są tacy,którzy sobie z tym jakoś ;) radzą,inni proszą składając wniosek o konkretne sanatorium,czy też miejscowość i też się udaje...
Jednakże większość zdecydowanie nie ma tego wpływu.
Przede wszystkim prośba już jeżeli taką składamy musi być o miejscowość zgodna z naszym schorzeniem.
Ja jeżeli już jeżdżę to na pobyty szpitalne,a te mają mniejsze możliwości,bo nie wszystkie sanatoria podpisały umowy na ta formę pobytu.Ostatnio udało mi się dostać skierowanie zgodnie z prośbą zawartą w dołączonym piśmie. Opóźniło mi to co prawda wyjazd z letniego na jesień,ale miałam to sanatorium o które poprosiłam.
forumowicz

Re: Wybór sanatorium...

Post autor: forumowicz »

Witam :)
To chyba jest zależne od danego funduszu i pewnie od miejscowości jaką nam wypisze lekarz .
Z NFZ byłem trzy razy ,pierwszy nie miałem na to wpływu natomiast dwa pozostałe były przeze mnie sugerowane i bez problemu dostałem .
Ale to też zależy od pory roku przeważnie jeżdziłem na przełomie kwietnia i maja ,więc to jeszcze nie sezon a i miejscowość przeze mnie wybrana do tych "atrakcyjnych " nie należy ;)
Warto jednak podczas wypisywania skierowania wpisać nawet parę miejscowości które nas interesują ,może popatrzą na to przychylnie :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wybór sanatorium...

Post autor: Fionka »

Co jeżeli wniosek został złożony w grudniu ubiegłego roku a na nim było tylko zaznaczone przez lekarza że to ma być miejscowość nadmorska, czy mogę dodać prośbę o konkretną miejscowość i jak to technicznie wykonać :?:
forumowicz

Re: Wybór sanatorium...

Post autor: forumowicz »

Elu nie wiem czy wysłanie takiej prośby pomoże ,czy nie pójdzie do kosza ,generalnie patrzą chyba na to co napisał lekarz na skierowaniu .Możesz spróbować to nie zaszkodzi ,a w przyszłości poproś lekarza żeby wypisał parę miejscowości .
Sama się już przekonałaś że w kwestii przychylności z ich strony cudów nie ma i obym się mylił .
Powodzenia :)
Nie wiem jak jest w Twoim funduszu ale po 18 miesiącach powinna być weryfikacja ,wtedy poproś lekarza żeby napisał co Ciebie interesuje .
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wybór sanatorium...

Post autor: Fionka »

Dzieki Janusz .Tak jak wcześniej pisałam ja dopiero raczkuje więc pytam o wszystko.Jeżeli chodzi o NFZ to tak naprawdę nie miałam z nimi problemu .Ktoś nam podpowiedział abyśmy z psiapsiułą w jednej kopercie składały wniosek o wspólny wyjazd i dostałyśmy ... :lol: tego :twisted: Leśnika :shock: Ten drugi wniosek i badania zgrałyśmy również w czasie i miałyśmy zrobić powtórkę w grudniu ubiegłego roku ale mój lekarz był tak wspaniały że sam wysłał mój wniosek :evil: cóż nadgorliwość bywa gorsza od faszyzmu ;) Teraz będziemy polowały na zwroty bo za chwile minie 18 miesięcy od powrotu z uzdrowiska Sopot-Leśnik :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wybór sanatorium...

Post autor: Felice »

Elu nie wiem czy wysłanie takiej prośby pomoże ,czy nie pójdzie do kosza
Nie pójdzie do kosza...przynajmniej w moim oddziale tak jest.Składałam wniosek osobiście.Później dzwoniłam pytać jak wygląda mniej więcej mój wyjazd,Spytano mnie czy dołączałam prośbę o coś konkretnego.Powiedziałam,że tak i usłyszałam,że do tego sanatorium to najwcześniej w październiku(rozmowa była w maju),a w inne miejsca mogłam już jechać w lipcu lub w sierpniu.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wybór sanatorium...

Post autor: Fionka »

Czyli może zaryzykować i poprosić o wspólny wyjazd i miejscowość :?: Tylko jak zacznę się dopytywać co z moim apelem w sprawie Leśnika to mogą mnie wysłać do Pcimia dolnego :lol: :lol:
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wybór sanatorium...

Post autor: Niania »

Witam.
Poczytał i muszę powiedzieć że dużo się dowiedziałam.
Szkoda tylko że nie zajrzałam tu przed złożeniem wniosku.
Bo dopisała bym kilka miast uzdrowiskowych.
Tylko pytanie czy mają z nimi umowy podpisane. :arrow:
Miłego pochmurnego dnia :kwiat:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wybór sanatorium...

Post autor: Atina »

Nanny :)w moim funduszu są bezduszni ...nic nie jest wstanie ich przekonać :roll:
Żadna prośba ani grozba :lol: ale ty próbuj.
ODPOWIEDZ