Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
Grzegorz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 20 gru 2008 16:15

Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: Grzegorz »

Czy ktoś z Państwa ma doświadczenie w stosowaniu szczególnie u dzieci nebulizatora/inhalatora takiego domowego dostępnego w aptece w leczeniu górnych dróg oddechowych? Od niedawna stosujemy sól fizjologiczną lub sterimar w ampułkach i tym nawilżamy dziecku nos. Dopiero jakieś 2 tygodnie to trwa i efektu na razie nie widać. Może trzeba dłużej czekać? Może trzeba częściej? Może innymi środkami? A może to nic w ogóle nie da? :(
Proszę o własne doświadczenia w tym względzie.
Kasia - 79
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 28 wrz 2013 20:44
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: Kasia - 79 »

Nie wiem czy pan jeszcze tu zagląda,ale odpowiem na ile umiem. U mnie też stosowany jest nebulizator na zatoki i astmę u 3-latka i 6-latki.My jednak stosujemy leki na receptę,zarówno te delikatniejsze np Mucosolvan do wziewów zamiast syropu jak i sterydy gdy niestety też czasami trzeba. Sam Sterimar to podobne działanie jak zwykłego psiknięcia areozolu do nosa tylko głębiej dociera,bo nawilża nie tylko nos ale i wszystko co głębiej. U nas to było najlepsze rozwiązanie-alternatywa na szpital przy zapaleniu oskrzeli u dzieciaków. Skutecznośc potwierdzona. Życze powodzenia. Pozdrawiam
Grzegorz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 20 gru 2008 16:15

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: Grzegorz »

Muszę przyznać, że przez 4 tyg. był spokój więc pomaga w porównaniu do tego jak było bez inhalacji. Mucosolvan również stosowaliśmy gdy nos był bardziej zapchany gęstą wydzieliną. Akurat teraz coś wróciło ale może to być jakaś infekcja niezależna od tego co ciągle jest. Musimy jeszcze potestować dłużej by mieć pewność, że to akurat to pomaga, a nie jest to zwykły przypadek.
Awatar użytkownika
Boleslaww
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 cze 2014 14:47
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: Boleslaww »

Moa córka mojej wnuczce stosuje takie inhalacje. Wnuczka miała czasami katar ciągnący się miesiąc, te inhalacje bardzo jej pomagają. Proszę do soli fizjologicznej dodać wody zmieszanej z sodą oczyszczoną. Tak poani doktór poleciła córce. Pół szklanki wody zmieszać z pół lyżeczki sody. a to zmieszać z solą fizjologiczną (tak pół na pół). Bardzo dobra inahalacja i skuteczna, zwłaszcza przed snem.
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: biedroneczka »

Warto mieć taki domowy inhalator :D ... bardzo pomaga, nie tylko przy przewlekłych chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych, ale także w sporadycznych przypadkach wystąpienia infekcji, czy zwykłego kataru. Bardzo dobrze nawilża śluzówkę i o wiele lepiej działa niż aerozole.
Polecam do stosowania nie tylko u dzieci :D
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: ewasz »

Tak, to prawda co napisali moi przedmówcy. Moja córka też stosuje i przynosi pożądany skutek. Lekarstwa są dodawane na zlecenie od lekarza.
Niejednokrotnie też córka zastosowała to u mnie jak miałam nasilenie dolegliwości zatokowych.
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
jagodak
Posty: 2
Na forum od: 28 paź 2016 12:02

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: jagodak »

Pomagają i ułatwiają życie :) wiem z własnego doświadczenia bo moje dziecko korzysta z inhalatora. Wybraliśmy taki przyjazny wyglądem z firmy MesMed. Bezpieczny, wygodny i bardzo przydatny.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: sztani »

jagodak pisze:Pomagają i ułatwiają życie :) wiem z własnego doświadczenia bo moje dziecko korzysta z inhalatora. Wybraliśmy taki przyjazny wyglądem z firmy MesMed. Bezpieczny, wygodny i bardzo przydatny.
Czy to aby nie reklama ???? nebulizatora
forumowicz

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: forumowicz »

oj Sztani, nie bądź zasadniczy.
Sama chciałam zapytać o firmę, którą polecają użytkownicy, bo katar mam od miesiąca. Mamy sobie doradzać, nie?
jak bez podania firmy określić nebulizator...
jagodak
Posty: 2
Na forum od: 28 paź 2016 12:02

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: jagodak »

sztani pisze:
jagodak pisze:Pomagają i ułatwiają życie :) wiem z własnego doświadczenia bo moje dziecko korzysta z inhalatora. Wybraliśmy taki przyjazny wyglądem z firmy MesMed. Bezpieczny, wygodny i bardzo przydatny.
Czy to aby nie reklama ???? nebulizatora
Sztani gdyby to miała być reklama to podałabym dokładną nazwę firmy, bądź link do strony etc. a ja po prostu podałam nazwę firmy inhalatora z którego jestem zadowolona - może inni też będą chcieli z niego korzystać jak dowiedzą się więcej na jego temat (sami wyszukując informację) :)

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ