Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: sztani »

Olu cieszę się :) ,że to nie była reklama firmy choć nazwę jej w pełni zawarłaś . Ja akurat używam innego równie dobrego i nie wygląd jest tu najważniejszy,(przyjazność) a raczej skuteczność niezawodność i łatwość w obsłudze i utrzymaniu w czystości ( w miarę sterylności ) Przydatny dla starszego i młodszego ( 2 rodzaje masek ) Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: andrzej1955 »

Witam,firmy na pewno nie są istotne-co nie znaczy że nie trzeba dzielić się informacjami na temat tych które się sprawdziły-mam przykład w swojej rodzinie gdzie zakupiony wiele lat temu inhalator sprawdził się znakomicie i ułatwiał leczenie nie tylko dzieciom ale i starszym-tak jak pisze Biedroneczka jest to uzupełnienie leczenia nawet przy antybiotykach,mój Wnuk-3 miesięczny korzysta z tego samego inhalatora którego używał jego Tata-który ma prawie 30-kę,co do leków jakich używać do inhalacji to trzeba to uzgodnić z lekarzem,są również takie które bez problemu możemy stosować sami bo apteki takimi dysponują bez recepty a panie farmaceutki na pewno coś zaproponują,Nieustająco Zdrówka Życzę i Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: Lewek »

Nie ma różnicy czy kupimy nebulizator w aptece...czy użyjemy tego, który nam oferują w szpitalu. Działanie jednakowe . Kwestia leku i dawki :D
forumowicz

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: forumowicz »

ja kupię w sklepie medycznym. Już namierzyłam, tylko muszę iść i kupić. A przedtem pewnie jeszcze sprawdzę cenę bo tu niby jakaś promocja ale musze zapoznać się z tematem. A wyczytałam też, że poza lekiem ważne są parametry nebulizatora tzn. na jaką wielkość cząsteczek urządzenie rozdrabnia lek płynny przerabiając go na parę. Bo od tej wielkości cząsteczek zależy gdzie lek będzie się osadzał : w gardle, w oskrzelach czy w płucach.
Jak kupię to się pochwalę.
besos
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 18 sty 2017 13:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: besos »

Jak kupisz, to daj info jak się sprawuje, bo też by mi się przydało.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: Niania »

Mam już 15 lat nebulizator i kupiłam w selgrosie ale i też są na allegro . I nie warto przepłacać w sklepach medycznych. Ja jetem ze swojego zadowolona . Najważniejszą rolę odrywa lekarstwo do nebulizacji...
[obrazek]
Inhalator smart&easy marki SANITY gwarantuje szybkie, precyzyjne i efektywne podanie leku do chorobowo zmienionych miejsc układu oddechowego. Jest prosty w obsłudze, działa szybko i sprawnie, dając pewność skutecznej aplikacji. Urządzenie jest lekkie, niewielkich rozmiarów, a przy tym wygodne w użyciu i konserwacji. Może być stosowany zarówno przez dzieci jak i dorosłych.
Kosztuje 120zł
Ostatnio zmieniony 21 lut 2017 19:31 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto obrazek - reklamę
forumowicz

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: forumowicz »

mój w tej promocji w sklepie też miał tyle kosztować. Tylko wyzdrowiałam i nie zdążyłam kupić a promocja była do końca grudnia. Ale może jeszcze będzie.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: andrzej1955 »

Ogólny wniosek jest jeden-na pewno pomocny w leczeniu-obojętnie jakiej firmy,a wybieramy taki który najmniej obciąża naszą kieszeń-Życzę abyśmy go rzadko używali i byli Zdrowi,Pozdrawiam :)
karo33
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 21 lut 2017 09:35
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Skuteczność domowych nebulizatorów inhalatorów

Post autor: karo33 »

Dobre mam doświadczenia jak na razie z modelem Baby Sanity. Kupowaliśmy może rok temu i cały czas pracuje bez zarzutu. Gwarancję od producenta mamy tutaj na 3 lata. W zestawie fajna, praktyczna torba, maski, smoczek, także wszystko co potrzebne żeby taką inhalację prowadzić w domu. Leki tutaj różne wchodzą, w zależności czy chce się górne czy dolne drogi inhalować takie się wlewa. Oby działał tak dalej!
ODPOWIEDZ