pekające pięty

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: pekające pięty

Post autor: Fionka »

Fajnie krajanko że podałaś składy maści ,takich nie znam a mam ogromne problemy i to nie tylko ze stopami ale i ręce są tak suche ze chwilami pęka skóra i krwawią.Próbuje już wszystkiego.O stopy dba podolog ale na ręce nic nie pomaga.Jutro idę do poradni i poproszę o receptę :)
forumowicz

Re: pekające pięty

Post autor: forumowicz »

jk111974 dzięki. Jak miło mieć farmaceutę na forum!
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: pekające pięty

Post autor: jk111974 »

Wiecie dziewczyny to sa podstawowe masci do wcierania ktore super sie sprawdzaja jedyny problem to trzeba robic to systematycznie,dzien w dzien. U mnie jako aptekarza niestety czasem brak tej systematycznosci ;) i gdy juz jest dobrze to przestaje uzywac a tu trzeba " pociagnac"dluzej. Powiem Wam jeszcze ze skoro macie az taki problem z sucha i zrogowaciala skora tzn ze cos sie dzieje w srodku. Mi gdy siadl kregoslup a wlasciwie przed to ciagle mialam zrogowaciale piety. Tez tarlam,scinalam scinaczka,nacieralam wszelakimi mazidlami i mialam wrazenie ze nic nie jest lepiej. Tzn bylo lepiej ale na krotko. Pozniej siadl kregoslup,malo chodzilam a pozniej zaczelam zmieniac troche to co jemy. Uzywamy przypraw rozgrzewajacych,jemy troche zdrowiej,jesli lykam suplementy to staram sie je rozsadniej wybierac i powiem wam ze jest lepiej. Choc to wciaz temat rzeka i nie wiem do konca jak to "ugryzc". Ale narazie problem zniknal. Piety sa oki,nie robia mi sie zgrubiale,czasem troche potre pumeksem i czyms posmaruje
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: pekające pięty

Post autor: Fionka »

jk u mnie problem jest od srodka a właściwie braku kawałka środka i zastępstwa :lol: :lol: -(endo) ale muszę sobie jakoś z tym radzić a jest to upierdliwe bo czasami suchość łączy się z potliwością i wtedy to już doby mało aby o to zadbać :roll:
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: pekające pięty

Post autor: AgaC »

Z ogólnodostępnych kremów do stóp chciałam polecić Perfecta Body - TOTAL REPAIR „Złuszczające skarpetki” KREM-KOMPRES do stóp i pękających pięt.
To chyba najlepszy krem który miałam do tej pory.Zawiera 20% mocznika. Mozna go kupic w Rossmanie- cena jest dość przyjazna.
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: pekające pięty

Post autor: jk111974 »

Elu,kazda z nas czeka oblewanie potem ;) taki juz los kobiety :o . Wczoraj wieczorem poprosilam meza zeby troche wtarl mi kremu w stopy i moj Jacus stwierdzil ze mam nawet gladkie piety nie takie gdy siadal mi kregoslup,a nic mu wczesniej nie mowilam ze na forum pisze cos o pietach. Wiec jednak to co na zew odzwierciedla nasz srodek,do konca nie wiem co odzwierciedlaja te suche piety.
Pamietajcie dziewczyny ze zluszczajacych skarpet nie stosowac gdy sa popekane piety czasem nawet z rankami,i nie stosowac tez na takie stopy mocno stezonego mocznika. Mozna sobie zrobic krzywde.
besos
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 18 sty 2017 13:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: pekające pięty

Post autor: besos »

Z tego co wiem, to od stóp, schorzeń jest podolog. Też wcześniej nie słyszałem tej nazwy, ale zarówno lekarze jak i kosmetyczki mają taką specjalność.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: pekające pięty

Post autor: GIENIA »

ewiko pisze: Okazało się że maść RETIMAX 1500 jest rewelacyjny na wszelkie tego typu problemy.
Przetestowana , potwierdzam skuteczność :D
Awatar użytkownika
VVENUS
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 964
Na forum od: 17 mar 2016 19:56
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: pekające pięty

Post autor: VVENUS »

A ja na wiosnę :kwiat: po kąpieli proponuję stosować olej kokosowy na pięty. Super miękkie się robią i zapobiegają pęknięciom . :)
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: pekające pięty

Post autor: Sloneczko »

Pięty mi nie pękają ale potwierdzam skuteczność oleju kokosowego.
Jak nim posmaruję moje nóżki ;) to skóra na nich jak na dupce u niemowlęcia :D
ODPOWIEDZ