Pokoje z umywalką a bez łazienki - zachować - broń Boże nie likwidować!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pokoje z umywalką a bez łazienki - zachować - broń Boże nie likwidować!

Post autor: Felice »

AgaC pisze:Moja wyobraznia niestety zadzialala i gdy wyobrazilam sobie do czego moze byc wykorzystywana umywalka i co jest w niej myte i wkladane to wlos mi się zjezyl . Brrr
Aga u mnie wyobraźnia już wcześniej zadziałała :?
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Pokoje z umywalką a bez łazienki - zachować - broń Boże nie likwidować!

Post autor: AgaC »

Mnie przede wszystkim zaniepokoily pampersy i wiadro :(
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokoje z umywalką a bez łazienki - zachować - broń Boże nie likwidować!

Post autor: Maria777 »

AgaC pisze:Mnie przede wszystkim zaniepokoily pampersy i wiadro :(
Mnie też :lol: :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7826
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pokoje z umywalką a bez łazienki - zachować - broń Boże nie likwidować!

Post autor: darek »

Tadeusz Kolinski pisze:Do wszystkich europejczyków oburzonych że "brak łazienki w pokoju".
Opisałem jak ślubna była 8 miesięcy temu w "sanatorium" Złocień w Ustroniu NFZ i tam dała się "wpuścić" (ja bym się nie dał) w jednoosobowy pokój ale, ale - co tam bez łazienki drogie "europejczyki" - nie tylko bez łazienki ale nawet bez umywalki! Wszystkie 4 pokoje bez umywalki czyli 8 osób w 4 pokojach bez umywalki - na nich przypada na korytarzu jedna łazienka z jedną umywalką, sedesem, prysznicem. Jedna z lokatorek z jednego z tych 4 pokoi przypadających na tę jedna umywalkę kupiła wiadro z pokrywką, inna zakupiła pampersy! Wszystkie pokoje z balkonami. Nie napiszę gdzie ja bym się załatwiał gdybym był zmuszony zostać w tym "sanatorium" :mrgreen: Żaden europejczyk nie jest oburzony że brak nawet umywalki, ale że brak łazienki to już tak, to skandal :lol: :lol: W/g mnie najpierw trzeba polikwidować takie "sanatoria" (lub wsadzić do kibla decydentów podpisujących kontrakt z z takim "sanatorium"), a potem gardłować do NFZtu o łazienkę w każdym pokoju...

Panie Tadeuszu.

W roku chyba 1984 lub 1985 w ramach tzw przestoju technologicznego firma w ,której w tamtych czasach pracowałem wysłała mnie na krótka delegacje ,aby jako operator sprzętu ciężkiego pracować przy budowie ówczesnych Piramid.
Pracowałem przy wznoszeniu jednej z nich.
Zakwaterowani byliśmy w ..roku 84 czy 85 w innej i za Boga nie PAMIĘTAM w której a miałem wtedy pokój jednoosobowy ,abym w pokoju nie miał umywalki czy łazienki - Miałem wszystko.
Od kilku lat raz na kwartał bywam w jednym ze Szpitali na badaniach kontrolnych średnio sa to pobyt tygodniowe w niedługim czasie udaję się do ustronia i POZWOLĘ SOBIE sprawdzić Pana - To co Pan napisął.

Pozwoliłem sobie zacytować Pana WPIS
Otóż drogi Panie

Pisze Pan ,że Pana ..Partnerka otrzymała pokój JEDNOOSOBOWY !!! a tutaj skoleji Pan PISZE ,że ... w jednoosobowy pokój ale, ale - co tam bez łazienki drogie "europejczyki" - nie tylko bez łazienki ale nawet bez umywalki! Wszystkie 4 pokoje bez umywalki czyli 8 osób w 4 pokojach bez umywalki - na nich przypada na korytarzu jedna łazienka z jedną umywalką, sedesem, prysznicem.

Panie Tadeuszu
Była w pokoju 1 -osobowym to dlaczego pojawia się w -Jedynkach ..osiem osób
Wniosek była w pokoju ..DWU osobowym
-Wniosek Pana opis NIE JEST ZBYT PRAWDZIWY.

Kolejny aspekt z Pana wpisu Jedna z lokatorek z jednego z tych 4 pokoi przypadających na tę jedna umywalkę kupiła wiadro z pokrywką, inna zakupiła pampersy! Wszystkie pokoje z balkonami. Nie napiszę gdzie ja bym się załatwiał gdybym był zmuszony zostać w tym "sanatorium"

To ,że Pani kupiła sobie wiadro NIE sądze aby używał jej jako Kaczki bo w sanatoriach prosząc Pania pielęgniarke można otrzymać zreszta nie wyobrażam sobie ,aby fekalja były w pokoju -Nawet na oddziałach szpitalnych gdy jest potrzeba -SZYBKO sa wynoszone stąd pytanie po co to wiadro.

Sprawa pampersów ..wiele osób starszych kupuje tzw pieluchomajtki - zalecane jest to dla osób nie trzymających moczu -ale to chyba nie jest Najważniejsze w Standardzie SANATORIUM ,zresztą wg Wymogów Lekarza Balenologa taka OSOBA juz nie powinna byc kierowana do Sanatorium .

to ,że w każdym pokoju sa balkony to wszyscy wiedzą , ale i dużo kuracjuszy wie jak zachowują się co niektórzy ,którzy nie potrzebują łazienek czy umywalek ,że swe potrzeby fizjologiczne załatwiają sikając przez BALKON czy Pan ..również tak Robi ?
Mnie mimo ,że jestem z małego miasteczka uczono ,że sikamy Mężczyźni do Pisuaru lub do Sedesu a Panie wiadomo do Sedesu.
Zdaję sobie sprawę ,że nie wszystkie obiekty sanatoryjne sa już wyposażone w bidety , które służa do ..
a nie do mycia nóg czego byłem świadkiem będąc w pokoju sanatoryjnym z pewnym ..Panem
Tak drodzy państwo w bidecie Pan ..mył ..NOGI
Widok bez cenny.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7826
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pokoje z umywalką a bez łazienki - zachować - broń Boże nie likwidować!

Post autor: darek »

A generalnie rasumując Wnoszę do Administratora o zamkniecie wątku .
Kolejne wpisy nic nie wniosą do tematu a jedynie podniosą nie tylko atmosferę ale i ciśnienie :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Pokoje z umywalką a bez łazienki - dyskusja ...

Post autor: jacky6 »

Wątek zawsze można zamknąć - i już.
Ale problem został zgłoszony i będzie się wielokroć przewijał w innych wątkach.
Może wreszcie do decydentów ( NFZ i.te.de. ) wreszcie coś dotrze !!

:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :geek:
Tadeusz Kolinski
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 21 maja 2013 10:25
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokoje z umywalką a bez łazienki - zachować - broń Boże nie likwidować!

Post autor: Tadeusz Kolinski »

Do tzw Darka.
No niestety, ale chyba tylko inżynierskie studia zapewniają znajomość rachunków...
2 pokoje trzyosobowe, i dwa pokoje jednoosobowe. Razem 8 osób. A pokoje wszystkie bez umywalek. No, a jeśli 12 pokoi nie będzie miało umywalek i jedna łazienka dla nich to też będzie "studio" :lol: ? Chyba to już będzie studio Yayo :lol:
Co do reszty, to dziś już brzuch mnie boli, ze śmiechu... :mrgreen: :lol:
No i te błędy ortograficzne...
Ale mimo wszystko pozdrawiam.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Pokoje z umywalką a bez łazienki - zachować - broń Boże nie likwidować!

Post autor: administrator »

Przychylam się do głosów. Temat w dalszej części nie wnosi nic nowego, powstaje jedynie spór o przekonania, a taki spór jest nie do rozstrzygnięcia.
Zamykam wątek.
Zablokowany