Dąbki Argentyt

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 195
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Dąbki Argentyt

Post autor: Teri5 »

Bardzo proszę osoby, które były w sanatorium Argentyt w Dąbkach, o informacje na temat tego sanatorium. Z góry dziękuję za wszystkie informacje. Pozdrawiam wszystkich wybierających się do sanatorium i życzę udanego pobytu. ;)
BOZENA196711
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 02 sie 2012 22:15

Re: Dąbki Argentyt

Post autor: BOZENA196711 »

Witam, właśnie tydzień temu wróciłam z Argentytu. Co do warunków pobytowych to naprawdę nie mam nic do zarzucenia. Mieszkałam w Adrianie czyli tym budynku sanatoryjnym w którym nie lokują dzieci (Argentyt jest również sanatorium dla małych dzieci wraz z opiekunem). Pokój miałam 3 osobowy tzn 2 pokoje- w jednym kanapa telewizor lodówka i łazienka, w drugim pokoju 2 łózka szafa i balkon. Są też "normalne trójki" ale bez balkonów. Wyżywienie dobre, urozmaicone, baza zabiegowa taka sobie ale miałam w zasadzie to co chciałam (zależało mi na kriosaunie i miałam). Co do samych Dąbek to dziura niemiłosierna. Brak "sanatoryjnej" infrastruktury, ławek, deptaków, itd. Pogodę miałam piękną więc czas upływał na plaży albo na spacerach po lesie więc nie narzekam. Zresztą, jestem taką osobą której ciężko humor popsuc :)). Oczywiście było trochę malkontentów dla których wszystko było be, ale tacy wszędzie się zdarzają i najlepiej uciekac od ich towarzystwa. Pozdrawiam
Wiosenna Wlkp
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 06 kwie 2013 18:08

Re: Dąbki Argentyt

Post autor: Wiosenna Wlkp »

Bożenko ! Napisz proszę czy w trakcie rejestracji można poprosić o pokój takiego typu jak twój, na na którym był piętrze i ile było w nim osób. Ja jadę od 11.06 i nie chciałabym mieć pokoju obok małych dzieci. Marudna już jestem niestety.
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 195
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dąbki Argentyt

Post autor: Teri5 »

Bożenko, dziękuję za opis sanatorium Argentyt. Jeśli znajdziesz chwilkę, napisz proszę czy kuracjusze z NFZ są kwaterowani również w tym budynku z dziećmi, czy tylko w osobnym? Jak wygląda zakwaterowanie, sprawnie czy po podrózy całonocnej czeka się do 14-tej? Czy jest dostęp do internetu?
Wiosenna, Ty będziesz kończyła turnus, a ja będę zaczynała. Może jak już tam będziesz i zrobisz rozeznanie to napiszesz do mnie? A może wymienimy się numerami telefonu lub skype?
Pozdrawiam.
julinka601
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 150
Na forum od: 08 sie 2011 22:28

Re: Dąbki Argentyt

Post autor: julinka601 »

Byłam w Argentycie 2 lata temu. I tak jak opisano. Jedzenie dobre, warunki mieszkaniowe też choć w tej części budynku gdzie są dzieci jest głośno a i trójki nie wszystkie tak jak wyżej opisane i jeśli się trafi na niedobrane lokatorki to jest nieciekawo /ja miałam jedną sakramencko chrapiącą/. Generalnie budynek wielki, kuracjuszy b.dużo /ok.400/,jedzenie na dwie zmiany.
Same Dąbki brzydkie, bez klimatu ale plaża ładna ,b.blisko Argentytu ,tylko przejść przez lasek.
Kiepski dojazd. Jest strefa z dostępem do internetu /koło recepcji/. Imprezy byle jakie.
Z tego co wiem nie można wybierać pokoi ale wszystko zależ :) :) :) :) :) y od siły argumentacji.

Jak ja byłam to byli tam kuracjusze z NFZ,komercyjni,turnusy rehabilitacyjne,zielona szkoła i matki z dziećmi, czyli pełny przekrój społeczny.
Miłego pobytu życzę.
BOZENA196711
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 02 sie 2012 22:15

Re: Dąbki Argentyt

Post autor: BOZENA196711 »

Pisałam pisałam i wsio mi wycięło :shock: . W Adrianie są właśnie takie trójki podwójne. Ja zajmowałam jeden pokój z tv i kanapą, koleżanki miały ten z balkonem i 2 łóżkami. (dobre rozwiązanie jeśli jest osoba chrapiąca). W budynku z dziećmi lokują dorosłych ale wedłóg mnie to porażka. Lubię dzieci ale te krzyki wrzaski płacze i gonitwy w takim natężeniu do zniesienia są jedynie dla ich opiekunów. Ja byłam wcześniej o jeden dzień. Dostałam taki pokój bo pewnie jeszcze był wybór. Poza tym pewnie część kuracjiuszy chce pokoje z których nie trzeba sie przemieszczać na stołówkę do innego budynku ( a w tym samym budynku co stołówka i zabiegi są właśnie dzieciaki) Jak macie dziewczyny i chłopaki jakieś konkretne pytania to piszcie na maila [email].pl Tutaj już rzadko zaglądam. Papaa
Wiosenna Wlkp
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 06 kwie 2013 18:08

Re: Dąbki Argentyt

Post autor: Wiosenna Wlkp »

Teri, jak tylko będzie możliwość korzystania z internetu, to dostaniesz wiadomości na bieżąco. Na pewno po powrocie napiszę na forum, bo Argentyt w Dąbkach jest mało znany. W celu bliższych namiarów do mnie proponuję nasza forumową pocztę. Do Dąbek pojechała już 6basia6, co prawda do innego sanatorium ale Dąbki nie Paryż. Ja tam zawitam 11 bm i mamy zamiar się spotkać. Wracam do pakowania....
Wiosenna Wlkp
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 06 kwie 2013 18:08

Re: Dąbki Argentyt

Post autor: Wiosenna Wlkp »

Wróciłam z Argentytu i jak obiecałam trochę opowiem. W ramach sanatorium są trzy budynki : główny, gdzie jest część pokoi zabiegowych, 2 kawiarnie i stołówka, następnie połączony łącznikiem budynek "Sylwia", gdzie też są zabiegi oraz wolno stojący budynek "Adrian". Oprócz kuracjuszy sanatoryjnych są też osoby w ramach tzw. turnusów rehabilitacyjnych. W ramach tego Sanatorium przebywają dorośli i dzieci, których było bardzo dużo.Warunki lokalowe bardzo różne, w budynku głównym i Adrianie, z tego co wiem to nowe meble ale już w Sylwii nie i np. w "trójce" dosyć ciasno. Mój pokój był bardzo ładny, miałam dwójkę z balkonem. Przez cały pobyt piękną pogodę, także w pokoju prawie nie przebywałam. Sprzątanie pokoju raz w tygodniu odkurzaczem, raz na mokro, codzienne wynoszone śmieci ale panie sprzątające bardzo miłe i można było poprosić np. o zmianę pościeli, koc itd. Jedzenie bardzo dobre, zazwyczaj wszystko porcjowane, dla mnie wystarczające ale z tego co słyszałam niektórzy mężczyźni skarżyli się na małe porcje. Rozrywki taneczne organizowane były 2 razy w tygodniu w środę i sobotę, a w ostatnim tygodniu to już nawet od środy do soboty łącznie. Można też było skorzystać z wieczorków w innych sanatoriach, ja np. byłam w Dukacie, który jest niedaleko, jak zresztą wszystko w Dąbkach, bo miejscowość jest bardzo mała. Dąbki maja bardzo ładne położenie, z jednej strony jezioro Bukowskie, z drugiej morze. Piękny trakt spacerowy tzw. Mierzeja Bukowska prowadzi przez las, można nią dojść do miejsca, gdzie morze przez mały kanał łączy się z jeziorem - trasa ok. 4 km. Dalej po ok. 1,5 km jest m. Dąbkowice, bardzo mała są tam tylko 2 lub 3 ośrodki wypoczynkowe, kawiarnia i smażalni ryb, gdzie jadłam bardzo dobrego wędzonego węgorza z tzw. przydomowej wędzarni. Można tez iść brzegiem morza do Darłówka, a wracać przez Darłowo samochodem. W Dąbkach jest kilka sklepów spożywczych, kilka restauracji - smażalni, bankomat Banku Spółdzielczego. Zabiegi miałam po trzy dziennie, w trakcie wizyt lekarskich można prosić lekarza o zamiany na inne, bo oprócz pierwszej i ostatniej wizyty lekarskiej są jeszcze dwie w środku. Internet osiągalny tylko w okolicy recepcji, w budynku głównym. Mnie pobyt zleciał bardzo szybko i jestem zadowolona, myślę, że najważniejsze w trakcie pobytu to pogoda i inni ludzie, którzy też maja wpływ na "klimat" sanatoryjny. Pozdrawiam przyszłych kuracjuszy Argentytu i polecam bo ja spędziłam tam fajny czas.
forumowicz

Re: Dąbki Argentyt

Post autor: forumowicz »

Wiosenka pięknie opisałaś pobyt w Dąbkach i nawet wspomniałaś o Dukacie. Pozdrawiam Basia :kwiat:
antygona28
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 11 lip 2013 07:55

Re: Dąbki Argentyt

Post autor: antygona28 »

Wiosenna Wlkp pisze:Wróciłam z Argentytu i jak obiecałam trochę opowiem. W ramach sanatorium są trzy budynki : główny, gdzie jest część pokoi zabiegowych, 2 kawiarnie i stołówka, następnie połączony łącznikiem budynek "Sylwia", gdzie też są zabiegi oraz wolno stojący budynek "Adrian". Oprócz kuracjuszy sanatoryjnych są też osoby w ramach tzw. turnusów rehabilitacyjnych. W ramach tego Sanatorium przebywają dorośli i dzieci, których było bardzo dużo.Warunki lokalowe bardzo różne, w budynku głównym i Adrianie, z tego co wiem to nowe meble ale już w Sylwii nie i np. w "trójce" dosyć ciasno. Mój pokój był bardzo ładny, miałam dwójkę z balkonem. Przez cały pobyt piękną pogodę, także w pokoju prawie nie przebywałam. Sprzątanie pokoju raz w tygodniu odkurzaczem, raz na mokro, codzienne wynoszone śmieci ale panie sprzątające bardzo miłe i można było poprosić np. o zmianę pościeli, koc itd. Jedzenie bardzo dobre, zazwyczaj wszystko porcjowane, dla mnie wystarczające ale z tego co słyszałam niektórzy mężczyźni skarżyli się na małe porcje. Rozrywki taneczne organizowane były 2 razy w tygodniu w środę i sobotę, a w ostatnim tygodniu to już nawet od środy do soboty łącznie. Można też było skorzystać z wieczorków w innych sanatoriach, ja np. byłam w Dukacie, który jest niedaleko, jak zresztą wszystko w Dąbkach, bo miejscowość jest bardzo mała. Dąbki maja bardzo ładne położenie, z jednej strony jezioro Bukowskie, z drugiej morze. Piękny trakt spacerowy tzw. Mierzeja Bukowska prowadzi przez las, można nią dojść do miejsca, gdzie morze przez mały kanał łączy się z jeziorem - trasa ok. 4 km. Dalej po ok. 1,5 km jest m. Dąbkowice, bardzo mała są tam tylko 2 lub 3 ośrodki wypoczynkowe, kawiarnia i smażalni ryb, gdzie jadłam bardzo dobrego wędzonego węgorza z tzw. przydomowej wędzarni. Można tez iść brzegiem morza do Darłówka, a wracać przez Darłowo samochodem. W Dąbkach jest kilka sklepów spożywczych, kilka restauracji - smażalni, bankomat Banku Spółdzielczego. Zabiegi miałam po trzy dziennie, w trakcie wizyt lekarskich można prosić lekarza o zamiany na inne, bo oprócz pierwszej i ostatniej wizyty lekarskiej są jeszcze dwie w środku. Internet osiągalny tylko w okolicy recepcji, w budynku głównym. Mnie pobyt zleciał bardzo szybko i jestem zadowolona, myślę, że najważniejsze w trakcie pobytu to pogoda i inni ludzie, którzy też maja wpływ na "klimat" sanatoryjny. Pozdrawiam przyszłych kuracjuszy Argentytu i polecam bo ja spędziłam tam fajny czas.
Witam. Wspaniale opisałaś swój pobyt. Ja równiesz miałam przyjemność tam gościc tylko 4 lata temu we wrześniu byłm z córką 18 latką. pogode mieliśmy wspaniałą córa nawet się kompała w morzu. I podpisuje się potym co napisałś. Tam jest jak wspaniale jak w hoteku. A i tak znajdą się tacy co im nic nie pasuje. Równiesz polecam ten ośrodek sanatoryjny....
ODPOWIEDZ