Leczenie dróg oddechowych u dzieci

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
forumowicz

Leczenie dróg oddechowych u dzieci

Post autor: forumowicz »

Witajcie,
moja córka bardzo często zapadała na infekcje górnych dróg oddechowych. Miała tak od małego, ciągle antybiotyk i antybiotyk. W końcu usunięto jej trzeci migdałek, na krótko pomogło. Dalej infekcje, przeziębienia, dwa razy szpital z powodu zapalenia płuc. W końcu gdy miała już 8 lat, pediatra poradził, że może wysłać ją do sanatorium. Wcześniej zupełnie o tym nie myślałam. Myślałam, że to wymaga znajomości i dużo zachodu ale pomyśleliśmy z mężem, że czemu nie skoro nic innego nie pomaga. Napisaliśmy wniosek, lekarz wystawił jakąś opinię i wysłaliśmy do nfz. Po około miesiącu przyszła już odpowiedź, żeby pakować torby i przywieźć córkę do sanatorium. Trafiła do Rabki - sanatorium Słoneczny Gród w Rabce. Warunki może nieco siermiężne, ale do wytrzymania. Dzieciaki z całej Polski w dość różnym wieku, ale jakoś córka to przeżyła, choć została na miesiąc sama bez nas, a miała 8 lat wtedy. Leczenie głównie klimatem, wodą, inhalacjami. Każde dziecko miało nieco inny zestaw zabiegów. Skutki pobytu nas zadziwiły. Przed wyjazdem córka chorowała w sposób ciągły niemalże. Trafiało się, że antybiotyk miała co miesiąc. Po sanatorium, w którym była w sierpniu, nie chorowała przez pół roku aż do zimy. Potem miała znów kilka infekcji ale już nie tak mocnych. Mimo to napisaliśmy znów wniosek bo widzieliśmy, że to pomaga. Nfz znów dał skierowanie, tym razem sanatorium Zuch Szczawno-Zdrój. Pobyt przypadł na październik więc nieco zimno już było i martwiliśmy się, że to źle na nią wpłynie. Znów leczenie wodą, inhalacje, płukanki. Po powrocie córka zdrowa! Miała wtedy 9 lat i praktycznie przestała chorować do dziś. Teraz ma 11 lat i na razie jest ok. Oby tak dalej :) Sanatorium zapewniało też szkołę przez czas pobytu w październiku. Śmiało mogę wszystkim polecić te dwa ośrodki choć nie wiem czy ten w Rabce jeszcze funkcjonuje bo ponoc coś tam reformowali. Jeśli ktoś wie, to może napisze czy jeszcze jest.
Pozdrawiam
Bajka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 18 sty 2010 10:27

Re: Leczenie dróg oddechowych u dzieci

Post autor: Bajka »

Na drogi oddechowe szczerze polecam Szczawnicę . Jeżdżę tam od 14 lat , rok w rok , raz na skierowanie , a raz prywatnie. Nie zamieniłabym tej przepięknej i przeuroczej miejscowości na żadną inną. Cudowne krajobrazy, łazęga górska i cudowne powietrze działają cuda . szczerze polecam - wszystkie sanatoria są tam rewelacyjne.
Pozdrawiam cieplutko
Agnezjas
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 02 mar 2011 14:43

Re: Leczenie dróg oddechowych u dzieci

Post autor: Agnezjas »

Witam .Moje dziecko ma 5 lat i od 3 go roku życia non stop łapie infekcje oddechowe.Od roku jest na sterydach wziewnych Pulmicort berodual ,serewent, flixotideoraz singulair na noc.Oczywiście chodzi do przedszkola ,również w okresie brania wziewów i inhalacji.Dzis złożyłam wniosek do sanatorium,za miesiąc otrzymam wiadomośc czy nam przyznano.W skierowaniu mam napisane ,ze miejsowości podgórkie .Co polecacie i czy sa jakieś ośrodki ,które trzeba omijac z daleka ,aby dziecko nie wróciło bardziej chore?dzięki i pozdrawiam.A
ODPOWIEDZ