Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: jan19557 »

Gdzie ty się Basiu podziewałaś?

Zawsze zdarzają się ludzie którzy chcieliby rehabilitację odbywać na Bahamach a i tak nikt by im nie dogodził . Mają do tego prawo tylko czy musimy zwracać uwagę na takie odosobnione odczucia? Też tam byłem ale ja chyba jestem z innej planety bo poza lokalizacją nie miałem większych zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
Thebirdofhermes
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 27 lut 2017 19:38
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: Thebirdofhermes »

Przyznaję rację, że rozbieżność jest.
Przyznaję też, że za zniszczone mienie się płaci, ale bardziej rozbawily mnie kwoty i cennik na stronę A4.

Być może jestem zbyt młoda na sanatorium, stąd moje odczucia są mniej wychwalajace, choć sama się dziwię, ponieważ nie byłam nastawiona optymistycznie.

Na koniec dodam tylko że z tych dobrych rzeczy to:
- lasy w których można spacerować b. daleko.
- schudłam
- miałam ciszę w pokoju
- basen z sauną

Pozdrawiam :)
robbo44
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 25 paź 2016 20:11
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: robbo44 »

Jestem tu od tygodnia i kilka uwag. Jedzenie ok jeśli ktoś dba o linię w przeciwnym wypadku będziesz glodował.
Zabiegów dużo i są ciekawe.
Niestety duży minus za utrzymanie czystości, pokoje na 3 i 4 piętrze są podobno sprzątane we wtorek i piątek. W piątek tylko śmieci wyrzucono a dziś mija już wtorek i nie widać ekipy sprzątającej. Zgłaszałem to dwa razy do recepcji i nic. W pokoju króluje kurz, kosze pełne.
Gdyby chociaż pokoje były wyposażone w szczotkę, szufelke i jakąś szmate do podłogi to sam bym sobie posprzątać mógł.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: jan19557 »

Jeśli masz ochotę sam sprzątnąć to odszukanie sprzątaczek nie powinno być problemem bo mają swoją kanciapę od strony kościółka. Odkurzacz też ci udostępnią bo sam tak robiłem.
elzbieta
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 30 maja 2013 12:05

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: elzbieta »

Byłam w Wieńcu z Zusu i podobało mi sie tak bardzo,że teraz korzystam na weekendy prywatnie.Myślę,że to oddaje ocene ośrodka.
joan555
Posty: 4
Na forum od: 29 lis 2016 17:00
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: joan555 »

Ja własnie wróciłam z Wieńca Zdrój.Wróciłam z bardzo mieszanymi uczuciami.Warunki mieszkaniowe - super. Ogólnie budynek to jest jeden wielki moloch. Czasami miałam wrażenie jak bym była na" dworcu głównym".Taki panuje ruch.. Recepcja to przykład niekompetencji i braku uprzejmości. W łazienkach w pokojach szary papier toaletowy jak "głęboka komuna".Posiłki mało urozmaicone , powtarzające się np. na kolację śledz lub wątróbka z cebulą. Baza zabiegowa jest ok. sprzęt mają nowy fizjoterapeuci mili i uprzejmi. Aczkolwiek ZUS bardzo okroił zabiegi.Mogę pisać dużo ale nie chcę nikogo wystraszyć .Pozdrawiam
W razie pytań mogę mogę odpowiedzieć na PW
rafaelo
Posty: 3
Na forum od: 14 maja 2017 22:28
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: rafaelo »

Joan chyba razem byliśmy bo ja tez wróciłem 12 maja.
Recepcja to faktycznie losowa sprawa. Zalezy na kogo sie trafi. Chociaż miałem osobiście kontakt z 6 paniami i tylko jedna, pani Anna okazała sie bardzo nieuprzejma, na moje oko pani Ania ma jakies problemy w domu i wysmętnia się na kuracjuszach z ZUSU i NFZ bo nie na komercyjnych. Komercyjni niestety ale na każdym kroku to widac traktowani są jak bogowie.
Ale wali mnie to.
W innymtemacie pisałem o sprzątaniu pokoi ale to pewnie problem tego ze sprzątaczek jest bardzo mało a pokoi do ogarnięcia mają bardzo dużo. No ale na czymś trzeba oszczędzić.
Podejrzewam ze rozchodzi sie o kase bo cały Wieniec Zdrój to własność lokalnego kacyka partyjnego z dawnych lat, który teraz robi tu świetny biznes. Chyba bardzo dobry biznes skoro powozi się całkiem nowym Audi A8L w kolorze black pearl.
Fizjoterapeuci super pozytywni, młodzi ludzie. Gorąco polecam zajęcia z gimnastyki w basenie, a jesli bedzie je prowadził taki młody, wysoki blondyn , super cwiczenia, naprawde profesjonalne, ekstra. Widac ze gościu sie zna na rzeczy, przez pierwsze 2 tygodnie prowadzil gimnastyke w aquaparku, niestety potem przejęła je pewna dziwna pani.
Ogólnie nie jest zle.
MARTULA
Posty: 1
Na forum od: 17 paź 2017 09:38
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: MARTULA »

Przebywałam w uzdrowisku Wieniec-Zdrój od 16.09.2017 do 09.10.2017 i oprócz marmurów, kryształów oraz wygodnych sof, niewiele można ocenić tam na plus. Budynek okazały i bogato wyposażony. Pokoje spełniają wysoki standard, choć obsługa Pokojowych pozostawia wiele do życzenie. Kiedy przyjechałam, w pokoju były śmieci po poprzednich lokatorach. Sprzątanie, ze względu na ilość pokoi odbywa się w ekspresowym tempie, a co za tym idzie, nie jest dokładne. Na prośbę, Pokojowi, wymieniają ręczniki oraz pościel - raz w czasie turnusu. Woda w kranach cieplutka. Zasięg beznadziejny w pokojach, najlepszy na holu oraz na balkonie.
Jedzenie ...
Plusem jest to, że nie trzeba ich przygotowywać samodzielnie, każda kobieta mnie zrozumie :)
Dieta monotonna, powtarzające się całe zestawy śniadaniowe, obiadowe i kolacyjne. Stary chleb od wtorku do piątku, świeży na weekend i tak na okrągło. Zdarzył się spleśniały chleb, a w ostatnich dniach pobytu przeterminowane masło. Jak długo tak jedliśmy??? Przypuszczam, że cały turnus. Nie ma z kim rozmawiać na temat przeterminowanego jedzenia, jedna z Pań powiedziała, że takie jedzenie dostała z magazynu.
Tym co mnie raziło, to traktowanie osób, które miały ogromne problemy z samodzielnością. Nie widziałam, żeby jakakolwiek osoba z obsługi, podała im posiłku do stolika, musiały radzić sobie sami. Śmieszne jest też zestawienie zajęć z edukacji zdrowotnej na temat diet i serwowane posiłki w uzdrowisku, np. fasolka po bretońsku/bigos na kolację.
Lekarze...
Pierwsza wizyta u lekarza przypomniała mi rozmowę z cyklu " ja o chlebie, lekarz o niebie". Przyjechałam na rehabilitację kręgosłupa, a dostałam zabiegi na kolano i kostkę. Po tygodniu i spuchnięciu kostki, lekarz zabrał zabiegi na kostkę, na kolano pozostawił, mimo wyraźnej opuchlizny. Ostatnia wizyta u lekarza prowadzącego mnie w uzdrowisku i rozmowa na temat kolan: "ma Pani zwyrodnienia stawów kolanowych i jak zostanie zakończone leczenie kręgosłupa, musi Pani zająć się kolanami." Nie jestem niestety jedyną niezadowoloną z doboru zabiegów kuracjuszką. Niestety na temat zmiany zabiegów nie ma tam z kim rozmawiać.
Gdybyście Państwo, będąc kuracjuszami ZUS chcieli dokupić dodatkowe zabiegi, mogą się Państwo spotkać z odmową, choć mam nadzieję, że po rozmowie jaką odbyłam w dziale Usług Komercyjnych, panie z recepcji na poziomie -1, zostaną doszkolone i doinformowane. Ja chciałam dokupić dodatkowe zabiegi, niestety nie mogłam tego zrobić, po trzech tygodniach w uzdrowisku, dowiedziałam się, że jednak można :(((
Brakuje w tym miejscu dobrego Menagera oraz kontroli osób odpowiedzialnych za kuracjuszy z ZUS i NFZ.
Dobre miejsce do spacerowania i odpoczynku, jeśli chodzi o rehabilitację, opiekę lekarską, niestety pozostawia wiele do życzenia...
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: Fionka »

Dzięki za opinie . Przyznam się że mnie trochę zmartwiłaś , bo zawożę tam za tydzień 81 letnią teściową , wprawdzie kobitka na ta zwanym fleku ale liczyłam na dobre zabiegi i godziwe warunki , bo w tym wieku to istotne . Mam pytanie , czy byłaś zakwaterowana w głównym budynku , czy musiałaś dochodzić . :?: Oficjalnie z ZUS nie można dokupić zabiegów , tak było przynajmniej u nas w Almie ale jeżeli lekarz prowadzący wyrazi zgodę, to jest to dopuszczalne. Czy w pokojach dla kuracjuszy z NFZ są czajniki i lodówka :?: Dzięki Ela
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: jan19557 »

Wyposażenie wszystkich pokoi jest takie same. Dokupić zabiegi zawsze można tylko za zgodą lekarza obojętne czy ZUS czy NFZ.Wszystkie suche zabiegi są na poz. -1 a na mokre chodzić do Zakładu Przyrodoleczniczego. Wszystkie budynki są połączone ze sobą podziemnymi tunelami. Między piętrami kursują windy więc starsi ludzie nie mają problemu.. Ze mną na turnusie byli luzie o kulach i na wózkach i nie słyszałem skarg z ich strony. Była też pani która dostała zajęcia na basenie SPA a bardzo bała się wody i z pomocą prowadzącego zajęcia i współplemieńców na zajęciach nie opuściła żadnych ćwiczeń. Osobiście uważam Elu , że powinnaś umieścić teściową w dwójce , przynajmniej będzie miała z kim porozmawiać i nie czuć się osamotniona. Jeśli chodzi o zabiegi to dwa razy w czasie turnusu zmieniałem zabiegi w porozumieniu z lekarzem i nie miałem z tym żadnych problemów. Powodzenia i miłego pobytu dla starszej pani.
ODPOWIEDZ