Zintegrowany Informator Pacjenta

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: administrator »

NFZ uruchomił Zintegrowany Informator Pacjenta, więcej informacji na stronie głównej http://www.nasze-sanatorium.pl/nowosci/ ... jenta.html
Moim zdaniem rzecz bardzo potrzebna dzięki czemu z ekranu domowego komputera będziemy mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat naszego leczenia w NFZ i kosztów ponoszonych przez fundusz na to leczenie. Szczególnie ciekawe dla kuracjuszy będą pozycje dotyczące leczenia uzdrowiskowego. Z zaprezentowanej obecnie strony demo, można dowiedzieć się np. o kosztach poniesionych przez NFZ na pobyt sanatoryjny oraz z zastosowanych zabiegów i ich ilości.
Czekam na informacje od pierwszych forumowiczów, którzy samodzielnie sprawdzą działanie systemu.
Było nie było brawo NFZ, takie inicjatywy są potrzebne.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: sztani »

Jeżeli jest to forma informacyjna to tak naprawdę człowiek zaspokoi tylko swoją ciekawość. Sądząc ,że kosztował ten system informatyczny krocie więc ktoś się wzbogacił.Kolejki będą nadal , u mnie zlikwidowano od lat działające Poradnie Neurologiczną i Ortopedyczną . Wszystko się uszczupla NFZ rozdało ostatnio miliony na nagrody . Wybaczcie może tylko Ja ta tak myślę .Osobiście pamiętam ile razy leżałem w szpitalu ,bylem w sanatorium-mam wypisy. Pozdrawiam
cieszyn
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 10 lut 2013 10:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: cieszyn »

To może byc dosyć przydatna rzecz. Tylko bez sensu jest osobisty odbiór loginu i hasłą. Jaa np. to swojego NFZ mam ponad 100km a specjalnie nie bede jechał zeby to odebrac.Przy okazji też jestem bardzo rzadko w mieście wojewodzkim. Można ta informacje wysłać np. listownie.
Awatar użytkownika
halynka71
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 29 maja 2013 21:37
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: halynka71 »

Widzę,że jesteś z pomorskiego funduszu.
Ja się dziś wypełniłam wniosek drogą wirtualną i dostałam odpowiedź,że chyba w 5 miejscach w pomorskim można odebrać . Sprawdź to,ewentualnie mogę podesłać Ci gdzie .
cieszyn
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 10 lut 2013 10:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: cieszyn »

poprosze o te miejsca na pw o ile bedziesz miała ochote. Dziękuje
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: sztani »

Halynka .witam ja też poproszę te namiary Pozdrawiam
Awatar użytkownika
halynka71
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 29 maja 2013 21:37
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: halynka71 »

Te miejsca to :
1.POU Malbork ;Plac Słowiański 17 ,82-200Malbork ,poniedziałek -piątek od 8:00 do 16:00,tel 55 273 46 83
2.POW NFZ delegatura Słupsk,ul.Poniatowskiego 4 ,76-200 Słupsk,pn-pt od 8:00 do 16:00,tel.59 840 03 85
3.Chojnice ul.Leśna10,89-600 Chojnice,pn-pt od 8:00 do 16:00,tel.52 397 46 81
4.Punkt Obsługi Ubezpieczonych w Gdańsku,Podwale Staromiejskie69,84-844 Gdańsk ,pn-pt od 8:00 do 16:00 tel.58 321 86 76
5.Punkt Obsługi Ubezpieczonych w Gdyni,ul Śląska53 ,81304 Gdynia,pn-pt od 8:00 do 16:00,tel 58 622 64 68

Pozdrawiam serdecznie:)
forumowicz

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: forumowicz »

Kupujemy auta ,domy przez internet ,a po login i hasło trzeba się przewieżc kilkast często kilometrów do własciwej dla nas siedziby NFZ.
Urzędnicy NFZ ,ZUS i paru jeszcze instytucji ośmieszają Polaków na arenie miedzynarodowej .
Załosne ,po prostu :(
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: administrator »

Osobiste odebranie loginu i hasła jak informuje NFZ jest związane z tym, że informacje zdrowotne są szczególnie wrażliwe.
Ich udostępnienie osobom niepowołanym mogłoby dużo namieszać w życiu osoby, której dane zdrowotne zostały ujawnione. Załóżmy, że ktoś zna pesel i nr dowodu osoby, której dane go interesują i rejestrując się wyłącznie przez internet otrzymuje pełny dostęp do historii chorób i leczenia tej osoby. Może tu chodzić o sprawy gospodarcze, szantażu lub nawet jakieś polityczne. Tam konkurencja nigdy nie śpi. Wielu wysoko postawionych ludzi ukrywa skrzętnie takie informacje, a pytania o np. stan zdrowia prezydenta, premiera czy lidera partii pojawiają się nader często. Dlatego też myślę, że o takie grubsze sprawy chodziło i dlatego chcą zweryfikować osobiście pacjenta i dokument nim wydadzą dostęp do ZIPa. Nie ma co ukrywać, że robią to dla własnego bezpieczeństwa by potem ktoś przed sądem nie pozwał NFZtu o ujawnienie tajemnicy medycznej.
Awatar użytkownika
halynka71
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 29 maja 2013 21:37
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: halynka71 »

No dobrze ,ale jak zechcą to i tak już ściągną sobie hakerzy moje np dane bo podałam je przez net do NFZ-tu.
Czyli nas maluczkich można sobie sprawdzać?
ODPOWIEDZ