Olimpiada Zimowa 2018- Pjongczang 2018
- darek
- Przyjaciel forum
- Posty: 7828
- Na forum od: 16 lut 2012 20:21
- Oddział NFZ: Śląski
- Staż sanatoryjny: 0
Olimpiada Zimowa 2018- Pjongczang 2018
Jak wiemy w tej olimpiadzie Rosja nie występuje pod swoją Flaga tylko pod auspicjami Niezależnymi jest to wynik sankcji nałożonych za DOPING,
Reprezentacja Polski będzie liczyć ponad 50 zawodników .
Jakie szanse .
Wszyscy licza na skoczków tak w konkursach indywidualnych na skoczniach normalnej oraz dużej oraz w konkursie drużynowym
Niech przypomnę Skocznia Normalna -konkurs-10-02-2018 od godziny 13,35
Skocznia Duża -konkurs -17-02-2018 od godziny 13,30
wisieńka Konkurs drużynowy 19-02-2018 od godziny 13,30
Oczywiście do konkursów indywidualnych dzień wcześniej odbęda się kwalifkacje
Inne dyscypliny ...i Nasze szanse
Teoretycznie jest kilka SZANS ale dotychczasowa forma może .........
- darek
- Przyjaciel forum
- Posty: 7828
- Na forum od: 16 lut 2012 20:21
- Oddział NFZ: Śląski
- Staż sanatoryjny: 0
Re: Olimpiada Zimowa 2018- Pjongczang 2018
Reprezentacja Polski na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Pjongczang 2018
Biathlon – sprint (K) – Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk (4 miejsca)
Biathlon – bieg pościgowy (K) – Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk (max. 4 miejsca)*
Biathlon – bieg indywidualny (K) – Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk (4 miejsca)
Biathlon – bieg masowy (K) – Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk (max. 4 miejsca)*
Biathlon – sztafeta (K) – Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk (4 zawodniczki)
Biathlon – sprint (M) – Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec
Biathlon – bieg pościgowy (M) – Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec (max. 2 miejsca)*
Biathlon – bieg indywidualny (M) – Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec
Biathlon – bieg masowy (M) – Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec (max. 2 miejsca)*
Biathlon – sztafeta mieszana (K/M) – Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec (2 zawodniczki+2 zawodników)
* w zależności od wyników uzyskanych na igrzyskach
Biathlon – osoby wspierające – Tobias Torersen (trener główny kobiet), Tomasz Bernat (asystent trenera kobiet), Aliaksei Yaskevich (asystent trenera ds. technicznych), Mykola Panitkin (trener główny mężczyzn), Rafał Lepel (serwisant), Adam Kwak (serwisant), Maciej Nędza-Kubiniec (serwisant), Damian Graf (fizjoterapeuta), Andrii Tymchenko (fizjoterapeuta), Dagmara Gerasimiuk (prezes)
Biegi narciarskie – 15 km stylem dowolnym (M) – Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury
Biegi narciarskie – 30 km skiathlon (M) – Dominik Bury, Kamil Bury
Biegi narciarskie – sprint stylem klasycznym (M) – Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury
Biegi narciarskie – sprint drużynowy stylem dowolnym (M) – Maciej Staręga, Dominik Bury
Biegi narciarskie – 10 km stylem dowolnym (K) – Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz
Biegi narciarskie – 15 km skiathlon (K) – Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz
Biegi narciarskie – 30 km stylem klasycznym (K) – Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk
Biegi narciarskie – sztafeta 4×5 km (K) – Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz
Biegi narciarskie – sprint stylem klasycznym (K) – Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz
Biegi narciarskie – sprint drużynowy stylem dowolnym (K) – Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk
Biegi narciarskie – osoby współpracujące – Aleksander Wierietelny (trener główny Justyny Kowalczyk), Rafał Węgrzyn (asystent trenera Justyny Kowalczyk), Mateusz Nuciak (asystent trenera Justyny Kowalczyk), Peep Koidu (serwisant Justyny Kowalczyk), Valentina Vuerich (serwisant Justyny Kowalczyk), Marcin Lisicki (fizjoterapeuta Justyny Kowalczyk), Janusz Krężelok (trener główny kobiet i mężczyzn), Andrzej Michałek (asystent trenera głównego mężczyzn), Mariusz Hluchnik (asystent trenera głównego kobiet), Paweł Gurbisz (fizjoterapeuta kobiet i mężczyzn), Paweł Fundanicz (serwisant), Apoloniusz Tajner (prezes)
Bobsleje – dwójka (M) – Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski
Bobsleje – czwórka (M) – Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski/Grzegorz Kossakowski/Łukasz Miedzik + Arnold Zdebiak (rezerwowy – P)
Bobsleje – osoby współpracujące – Janis Minins (trener główny), Andrzej Żyła (asystent trenera głównego), Roberts Obulders (mechanik), Sebastian Eisler (fizjoterapeuta), Szczepan Wiśniowski (prezes)
Kombinacja norweska – skocznia normalna +10 km indywidualnie (M) – Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak, Wojciech Marusarz
Kombinacja norweska – skocznia duża +10 km indywidualnie (M) – Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak, Wojciech Marusarz
Kombinacja norweska – skocznia duża +4×5 km drużynowo (M) – Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak, Wojciech Marusarz
Kombinacja norweska – osoby współpracujące – Danny Winkelmann (trener główny), Piotr Śliwka (asystent trenera głównego), Björn Schneider (serwisant), Apoloniusz Tajner (prezes)
Łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne – Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew
Łyżwiarstwo figurowe – osoby współpracujące – Sylwia Nowak-Trębacka (trener), Jacek Jankowski (fizjoterapeuta), Marek Kaliszek (prezes)
Łyżwiarstwo szybkie – 500 m (K) – Kaja Ziomek
Łyżwiarstwo szybkie – 1000 m (K) – Natalia Czerwonka
Łyżwiarstwo szybkie – 1500 m (K) – Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka
Łyżwiarstwo szybkie – 3000 m (K) – Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Karolina Bosiek
Łyżwiarstwo szybkie – bieg masowy (K) – Magdalena Czyszczoń, Luiza Złotkowska
Łyżwiarstwo szybkie – wyścig drużynowy (K) – Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka (rez. Karolina Bosiek)
Łyżwiarstwo szybkie – 500 m (M) – Artur Nogal, Piotr Michalski, Artur Waś (rez. Sebastian Kłosiński)
Łyżwiarstwo szybkie – 1000 m (M) – Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski (rez. Artur Nogal, Artur Waś)
Łyżwiarstwo szybkie – 1500 m (M) – Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki (rez. Sebastian Kłosiński)
Łyżwiarstwo szybkie – 5000 m (M) – Adrian Wielgat (rez. Jan Szymański)
Łyżwiarstwo szybkie – bieg masowy (M) – Konrad Niedźwiedzki
Łyżwiarstwo szybkie – osoby współpracujące – Krzysztof Niedźwiedzki (trener główny kobiet), Witold Mazur (trener główny mężczyzn), Tuomas Nieminen (trener główny – sprint), Arkadiusz Skoneczny (asystent trenera kobiet, fizjoterapeuta), Alexander J. Moritz (serwisant), Ewa Białkowska (trener – szef wyszkolenia), Roman Derks (prezes)
Narciarstwo alpejskie – slalom (K) – Maryna Gąsienica-Daniel
Narciarstwo alpejskie – slalom gigant (K) – Maryna Gąsienica-Daniel
Narciarstwo alpejskie – supergigant (K) – Maryna Gąsienica-Daniel
Narciarstwo alpejskie – zjazd (K) – Maryna Gąsienica-Daniel
Narciarstwo alpejskie – slalom (M) – Michał Jasiczek, Michał Kłusak
Narciarstwo alpejskie – supergigant (M) – Michał Kłusak
Narciarstwo alpejskie – zjazd (M) – Michał Kłusak
Narciarstwo alpejskie – osoby współpracujące – Mariusz Kłusak (trener mężczyzn), Markus Sparber (trener mężczyzn) Marcin Orłowski (asystent trenera głównego kobiet), Ondrej Trcka (serwisant kobiet), Apoloniusz Tajner (prezes)
Narciarstwo dowolne – skicross (K) – Karolina Riemen-Żerebecka
Narciarstwo dowolne – osoby współpracujące – Przemysław Buczyński (trener główny), Tomasz Żerebecki (asystent trenera głównego), Apoloniusz Tajner (prezes)
Saneczkarstwo – jedynki (K) – Natalia Wojtuściszyn, Ewa Kuls-Kusyk
Saneczkarstwo – jedynki (M) – Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz
Saneczkarstwo – dwójki (M) – Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski
Saneczkarstwo – sztafeta – Polska (3 zawodników+1 zawodniczka)
Saneczkarstwo – osoby współpracujące – Marek Skowroński (trener główny), Andrzej Śmierzchalski (trener pomocniczy), Łukasz Jaworski (fizjoterapeuta), (prezes lub sekretarz generalny)
Short track – 500 m (K) – Natalia Maliszewska, Magdalena Warakomska
Short track – 1000 m (K) – Magdalena Warakomska (rez. Natalia Maliszewska)
Short track – 1500 m (K) – Magdalena Warakomska (rez. Natalia Maliszewska)
Short track – 500 m (M) – Bartosz Konopko
Short track – osoby współpracujące – Anna Lukanova-Jakubowska (trener główny), Dariusz Kulesza (trener), Mariusz Gnoiński (fizjoterapeuta), Ewa Białkowska (trener – szef wyszkolenia), Roman Derks (prezes)
Skoki narciarskie – skocznia normalna indywidualnie (M) – Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła (4 miejsca)
Skoki narciarskie – skocznia duża indywidualnie (M) – Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła (4 miejsca)
Skoki narciarskie – skocznia duża drużynowo (M) – Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła (4 miejsca)
Skoki narciarskie – osoby współpracujące – Stefan Horngacher (trener główny), Zbigniew Klimowski (asystent trenera głównego), Grzegorz Sobczyk (asystent trenera głównego), Michal Dolezal (trener ds. sprzętu), Łukasz Gębala (fizjoterapeuta), Kacper Skrobot (serwisant), Maciej Kreczmer (serwisant), Aleksander Winiarski (lekarz), Adam Małysz (dyrektor koordynator PZN), Apoloniusz Tajner (prezes)
Snowboard – slalom gigant równoległy (K) – Weronika Biela, Aleksandra Król, Karolina Sztokfisz
Snowboard – slalom gigant równoległy (M) – Oskar Kwiatkowski
Snowboard – snowboardcross (K) – Zuzanna Smykała
Snowboard – snowboardcross (M) – Mateusz Ligocki
Snowboard – osoby współpracujące – Piotr Skowroński (trener główny – slalom gigant równoległy), Oskar Bom (asystent trenera głównego – slalom gigant równoległy), Mariusz Kufel (trener główny – snowboardcross), Paweł Zborowski (fizjoterapeuta – snowboardcross), Apoloniusz Tajner (prezes)
Liczba zawodników: 62+1 rezerwowy (P)
Liczba konkurencji, w których możemy wystawić reprezentanta: 61/102
Zaproszony gość:
Witold Bańka (Minister Sportu i Turystyki)
Kierownictwo reprezentacji:
Przewodniczący – Andrzej Kraśnicki (prezes PKOL)
Zastępca przewodniczącego – Adam Krzesiński (sekretarz generalny PKOl)
Attaché olimpijski – Wojciech Jasiński
Misja Olimpijska:
Marzenna Koszewska – szef Misji
Marcin Nowak – zastępca szefa Misji
Ewelia Wawrynkiewicz-Binda – członek Misji
Marcin Doroś – członek Misji
Urszula Jankowska – członek Misji
Henryk Urbaś – attaché prasowy
Misja Medyczna:
Hubert Krysztofiak – szef Misji Medycznej
Jarosław Krzywański – lekarz
Marek Krochmalski – lekarz
Piotr Trochimczuk – fizjoterapeuta
Martyna Nowak – psycholog sportu
Re: Olimpiada Zimowa 2018- Pjongczang 2018
Ja od czasów Adama Małysza ciągle dmucham i stało się to jakimś nałogiem, którego nie mogę się pozbyć
- darek
- Przyjaciel forum
- Posty: 7828
- Na forum od: 16 lut 2012 20:21
- Oddział NFZ: Śląski
- Staż sanatoryjny: 0
Re: Olimpiada Zimowa 2018- Pjongczang 2018
Jest tzn było BARDZO ZIMNO niektóre dyscypliny były rozgrywane w anomalnych warunkach, najdziwniejsze było na strzelnicy biatlonowej gdy sruty nie dolatywały do tarczy lub były zbyt lekkie.
Stad bezposrednio przed zawodami zmiana śrutów
O problemach na skoczni nie wspominamy
Może będzie lepiej choć wyniki sa poniżej oczekiwań
Natomiast w wiosce olimpijskiej widać dużo Oficjeli z Naszymi Barwami
- jacky6
- Przyjaciel forum
- Posty: 7130
- Na forum od: 05 mar 2014 14:39
- Oddział NFZ: Śląski
- Staż sanatoryjny: 5
Olimpiada Zimowa 2018- Pyong chang 2018
A tymczasem w okolicach Lądka Zdroju ...
Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć. Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.
Re: Olimpiada Zimowa 2018- Pjongczang 2018
Brawo Panowie!
- margot
- W naszej pamięci
- Posty: 44436
- Na forum od: 26 lip 2010 13:17
- Oddział NFZ: Lubelski
- Staż sanatoryjny: 6
Re: Olimpiada Zimowa 2018- Pjongczang 2018
- jacky6
- Przyjaciel forum
- Posty: 7130
- Na forum od: 05 mar 2014 14:39
- Oddział NFZ: Śląski
- Staż sanatoryjny: 5