Plastyka powiek.

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Plastyka powiek.

Post autor: kmz44 »

Witam!!! Czy ktoś miał plastykę powiek po porażeniu nerwu twarzowego bo mi lekarz zaproponował i nie wiem czy mam się zgodzić :kwiat:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Plastyka powiek.

Post autor: Atina »

Znam osobę która czeka w kolejce na taki zabieg (małe pole widzenia) przez opadające powieki.
Temat ciekawy,czekam na wpisy.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Plastyka powiek.

Post autor: Maryann »

kmz czy możesz napisać coś więcej na ten temat,,, do jakiego lekarza trzeba się zgłosić , jak to się odbywa i jak długo się czeka na ewentualny zabieg...
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Plastyka powiek.

Post autor: kmz44 »

Ja od początku leczenia porażenia nerwu skierowana byłam przez neurologa do okulisty który zlecił mi leki jakie powinnam stosować i od razu powiedział mi, że jak powieka będzie opadać po co najmniej 6 miesiącach proszę się zgłosić to zrobimy zabieg zwany plastyką oka. U mnie to trwa już 10 miesięcy, rano jak wstanę oko wypoczęte to jest trochę lepiej a wieczorem to już tylko szparka w oku. Zgłosiłam się 20 lutego ponownie do okulisty i powiedział że jednak jest potrzebny zabieg i wyznaczył mi wizytę na 09.04.18 będzie to kwalifikacja do zbiegu i wyznaczy mi konkretną datę zabiegu, myślę że to będzie kwiecień bo na ostatniej wizycie powiedział że poczekamy aż się trochę ociepli. I na razie czekam do 09.04.18 :kwiat:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Plastyka powiek.

Post autor: Maryann »

Dziękuję kmz...Ja się tym zainteresowałam bo maja mama ma podobny problem... Chociaż u niej nie powoduje problemów z widzeniem to jednak twierdzi że jej to bardzo przeszkadza więc postanowiłam się zająć tą sprawą.
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Plastyka powiek.

Post autor: kmz44 »

Do maryan : Tego zabiegu nie robią wszyscy okuliści tylko Ci co pracują na oddziałach okulistycznych i robią inne zabiegi na oczach , oni przyjmują pacjentów także w przychodniach i tam należy zarejestrować się :kwiat:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Plastyka powiek.

Post autor: Maryann »

kmz.. Już trochę podzwoniłam... Najbliżej mnie takie zabiegi robią w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Barlickiego w Łodzi...Trzeba mieć skierowanie do Poradni Chirurgii Plastycznej. Oczywiście mówię o refundowanym zabiegu, bo prywatnie to w każdej klinice która zajmuje się chirurgią plastyczną.
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Plastyka powiek.

Post autor: kmz44 »

Ja jestem z małej miejscowości w której jest mała prywatna rodzinna klinika okulistyczna która ma podpisaną umowę z NFZ i w niej wykonują różne zabiegi okulistyczne. Mam trochę obiekcję bo to młody /wdaje mi się/ nie doświadczony lekarz i nie mam pewności co do jakości wykonania. Ale może się mylę i będzie wszystko dobrze :lol:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Plastyka powiek.

Post autor: Maryann »

Myśl pozytywnie kmz44... napewno wszystko będzie dobrze :D
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Plastyka powiek.

Post autor: kmz44 »

Dziękuję Maryannn za podtrzymanie na duchu rodzina też mnie wspiera i mają podobne zdanie :kwiat:
ODPOWIEDZ