Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Witam serdecznie, temat nie do końca mieści się w wątku "Wyjeżdżam do sanatorium...." ale niewątpliwie wiąże się z wyjazdem ;) Być może admin bądź moderator założą nowy wątek, ale od początku. Będąc dwukrotnie w Świnoujściu wiele czasu spędziłem na siodełku opisując swoje podróże w postach związanych z pobytami sanatoryjnymi lub rehabilitacyjnymi. I właśnie podczas ostatniego pobytu, parafrazując braci Golców - wpod mi do głowy płomysł cołkiem łodlotowy - a może by tak spróbować przejechać na rowerze całe polskie wybrzeże Bałtyku. A że sympatyczniej i bezpieczniej podróżować w grupie pozwalam sobie zainicjować na forum ten wątek. Przeglądając sieć można znaleźć wiele relacji ludzi, którzy przejechali tą trasę. Nie wydaje się ona zbyt trudna, ale z uwagi na dystans raczej nie nadaje się dla osób rzadko korzystających z roweru. Jestem otwarty na propozycje, nie musi być to cały szlak R-10, od Świnoujścia po Gronowo, może przejazd Szlakiem Latarń Morskich Polskiego Wybrzeża itp. Ciekaw jestem czy wśród forumowiczów znajdą się chętni do podjęcia wyzwania i współuczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Jako że czasu jest sporo,termin i miejsce rozpoczęcia przygody pozostaje do uzgodnienia podobnie jak i cała logistyka z nim związana. Z uwagi jednak na dużą popularność wybrzeża bałtyckiego, najlepiej będzie wybrać termin, który nie będzie pokrywał się z długim weekendem lub wakacjami. Mniejszy ruch, łatwiej o tańszy nocleg itd.
I co Wy na to?
https://lh3.googleusercontent.com/PzHRM ... 01-h667-no
https://lh3.googleusercontent.com/rnoc1 ... 78-h318-no
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Felice »

Pomysł rewelacja. Wiem że wiele osób z forum dużo jeździ rowerem. Może jako doświadczony rowerzysta przedstaw w zarysie logistykę przedsięwzięcia.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Muzyczka »

Witaj Violet. Jakieś konkrety i opisy wypraw może Twych ?...brak mi opisów tras jakie miałeś..co i jak...może więcej coś z wiedzy na w/w temat.. rowerowy...czy jak piszesz opis tras na weekendy...jakieś konkrety i propozycje...? Czy tylko w Polsce, a może przy granicy niemieckiej i po tamtej stronie też... skoro byłeś aż dwukrotnie w Świnoujściu... Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Post wygląda na retorsję za delikatną, moim zdaniem, sugestię zamieszczenia opinii o sanatorium Bałtyk w niewłaściwym dziale. Nie zamierzam z nią polemizować.Szkoda czasu i zaśmiecania wątku. Jeśli chodzi o pobyt w Świnoujściu wystarczy zerknąć tutaj>>>> viewtopic.php?f=3&t=17012&p=673295&hili ... 3w#p673223.
Na wiele swoich pytań z pewnością znajdziesz odpowiedź. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Felice pisze: 15 lip 2018 12:16 Pomysł rewelacja. Wiem że wiele osób z forum dużo jeździ rowerem. Może jako doświadczony rowerzysta przedstaw w zarysie logistykę przedsięwzięcia.
Felice, poczekajmy aż może ktoś się jeszcze odezwie. Moim zdaniem jest dużo czasu na ustalenie szczegółów, Można zacząć z dowolnej strony od Krynicy czy Trójmiasta lub Świnoujścia. Kolejne osoby mogą dołączyć po trasie. Czas trwania też do ustalenia, myślę że 50 km dziennie to dystans spokojnie do przejechania nawet dla mniej wytrawnych rowerzystów. Wiele również zależy od pogody, ale myślę że dwa tygodnie to wystarczający czas na taką wyprawę, włączając w to spotkania z forumowiczami mieszkającymi na lub przy trasie (byłoby miło :) ) "ekspedycji"
Ziarenko zostało zasiane, zobaczymy co z niego wykiełkuje.
A póki co.... zmykam na rower :D
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Muzyczka »

Violet, odpowiedz twa z linkiem nie na temat gdyż o sanatorium Trzygłów..a nie o Bałtyku.. eh..i link nie na temat!!!! Bo to temat o twej trasie rowerem...hihi......błąd wielki...tak jak napisała Felice brak u cb
Logistyki przedsięwzięcia... niestety... powierzchowność...cechą wielu ludzi, którzy chcą tylko zaistnieć na tym forum... Moi znajomi jeździli codziennie rowerem, i do pobliskich Niemiec, bo to najciekawsze i najbliżej ze Świnoujścia, znam wiele tras..i nie smialabym tak powierzchownie napisać....gdyż można napisać taki wątek wzdłuż latarni polskiego wybrzeża...lub szlakiem słowiańskich miejsc polskiego wybrzeża..i itd...itd...a i Ty niec a nic widzę nie przedstawiłas...mimo prośby Felice..tylko napisałaś.. poczekajmy...hm...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Felice »

Oj Muzyczka nie oceniaj tak szybko Violet. Tyle ile wiedzy o ośrodkach wraz ze zdjęciami na tym forum wniósł to rzadko się zdarza.Ja odczytałam odpowiedź i na dzień dzisiejszy wystarczy...dwa tygodnie około 50 km dziennie. Resztę to już powinni dopracować chętni uczestnicy.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Muzyczka »

Acha, Violet, błąd twój następny gdyż moje pytania dotyczyły twych tras rowerowych i konkretów a nie dotyczyły Bałtyku czy Trzygłowa co żeś napisała że tam znajdę odpowiedź....hi.....błąd... pisz już logiczne , coś ci się mogło pomylić i wszystko na w/w temat..... pzdr..


Poniżej twe słowa.....
"Post wygląda na retorsję za delikatną, moim zdaniem, sugestię zamieszczenia opinii o sanatorium Bałtyk w niewłaściwym dziale. Nie zamierzam z nią polemizować.Szkoda czasu i zaśmiecania wątku. Jeśli chodzi o pobyt w Świnoujściu wystarczy zerknąć tutaj>>>> viewtopic.php?f=3&t=17012&p=673295&hili ... 3w#p673223....".....
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Muzyczka »

Felice, Hejka... kto i co wniósł?....wladnir zbyt powierzchownie o Bałtyku i było mało.....w Świnoujściu....nie rozumiem cb........a i o sanatorium nie tutaj , nie w tym wątku o rowerze.....itp...pzdr..
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Muzyczka »

Chyba domyślam się, chodzi o zdjęcia.....z 2017 r. ...z tras...u Felice....akurat nie oglądałam, teraz kukłam....
ODPOWIEDZ