wycieczka Szczawnica-Zdrój - Wysokie Tatry Słowacja

Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Szczawnica Zdrój i okolice w obiektywie kuracjusza

Post autor: Slodziak_2 »

Witaj Małgosiu

Zupełnie przypadkiem tutaj zerknąłem i Twoje zdjęcia przywróciły wspomnienia. Wychowałem się o rzut beretem od Szczawnicy - czasami jeździłem tam rowerem ;) Teraz mam tam ponad 300km więc ostatnio byłem tam 14 lat temu. Nie widzę na Twoich zdjęciach jeszcze jednego - cudnego miejsca, którego odwiedzenie szczególnie polecam. Jest nim Wąwóz Homole. Z samej Szczawnicy można tam dotrzeć busem - do Jaworek. Jest tam dosyć fajna karczma no i sam "wąwóz" ;). Miejsce szczególnie urokliwe wiosną. Można do Szczawnicy powrócić pieszo szlakiem przez Wysokie Skałki. Piękne widoki.
Dla osób zmotoryzowanych polecam wypad do Dębna - małej miejscowości, która miała stać się dnem zbiornika czorsztyńskiego. Mieści się tam zabytkowy kościółek znany ze starego filmu - Janosik. To w nim były kręcone sceny zaślubin Janosika z Maryną. Jest tam jeszcze inny unikat - cymbałki, które przeczą prawom fizyki - ich co raz to większe sztabki wydają niższe dźwięki.
Polecam także objechać dookoła cały zalew czorsztyński - piękne widoki, w tym widoki na Tatry.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Szczawnica Zdrój i okolice w obiektywie kuracjusza

Post autor: malgorzatas »

Witam serdecznie :)
Byłam w tych pięknych miejscach przez Ciebie wspomnianych...nie szłam tylko przez "wysokie skalki" i nie byłam w tym Dębnie. ..no i jest już plan na przyszłe wakacje :D dziękuję za pomysł.... :D

Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Szczawnica Zdrój i okolice w obiektywie kuracjusza

Post autor: Slodziak_2 »

Witam

Jeśli jedziesz tam prywatnie i w wybranym czasie a dysponujesz dobrą kondycją to polecam odwiedzenie po słowackiej stronie Słowackiego Raju. Warto tam się wybrać dosyć wczesną wiosną. Trasy turystyczne w większości jednokierunkowe, dużo chodzenia po drabinach wśród wodospadów. Wrażenia wprost niesamowite i nie do opisania.
Warto także wybrać się do Wierzbowa (Vrbow) - jest tam zespół basenów termalnych z wodą siarkową.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ