Po operacji prostaty

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Po operacji prostaty

Post autor: Koralik_bis »

Witam; kochani forumowicze, ponieważ na Was zawsze można liczyć zwracam się z takim problemem: kolega jest po operacji prostaty, złożył wniosek na leczenie sanatoryjne i dostał termin od 24.01.2019 do Krynica Zdrój, na skierowaniu było zaznaczone, że tereny nizinne, ze względu na nadciśnienie tętnicze, góry dla niego nie są dobre, bo tam się nasila nadciśnienie, może ktoś coś podpowie czy jest szansa na zmianę miejsca i jak to zrobić; dziękuję za info.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Po operacji prostaty

Post autor: jan19557 »

Zawsze jest szansa ale trzeba się zgłosić do wystawcy skierowania. Ja 2 m-ce po zawale też dostałem Muszynę a na komisji balneolog stwierdził , że ja w góry nie mogę i tak do dziś zaliczyłem 5 razy Bieszczady.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Po operacji prostaty

Post autor: beatricze »

Należy dosłać zaświadczenie od lekarza specjalizacja nie ma znaczenia, że są choroby wspolistniejace tj nadciśnienie. Zostanie rozpatrzone ponownie. Pozdrawiam i powodzenia
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Po operacji prostaty

Post autor: Felice »

Koralik,góry i góry to też różnica. Są miejsca gdzie to nadciśnienie się leczy np Kudowa Zdrój, Polanica.
Krynica jest przeciwwskazaniem dla nadciśnienia III i IV stopnia. Zazwyczaj choroby współistniejące są wpisane od razu,w skierowaniu są na to dwie rubryki.
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Po operacji prostaty

Post autor: Koralik_bis »

Witam; na skierowaniu były współistniejące wpisane; nadciśnienie i 2 x operacja L-S; ale cóż - życie; dziś lekarz wystawi zaświadczenie o nadciśnieniu; dołożymy też karty info po operacji i może coś przesuną; jeśli już nie miejsce to chociaż termin; zobaczymy; dam znać jak będę coś więcej wiedziała.
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Po operacji prostaty

Post autor: Koralik_bis »

Witam; w przeglądarce jest już decyzja nfz po 2 tygodniach od złożenia odwołania :) Został wyznaczony nowy termin na 29.03 do Szpitala Uzdrowiskowego w Jeleniej Górze. Także mazowiecki nfz spisał się jak należy :kwiat:
ODPOWIEDZ