Insulina - transport i przechowywanie.

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Insulina - transport i przechowywanie.

Post autor: lawenda »

Mam pytanie do osób podróżujących z insuliną.
Chodzi mi konkretnie o wywóz insuliny (oczywiście na potrzeby własne, ale zapas na cały miesiąc) do krajów spoza Unii Europejskiej. Czy do samolotu można spakować do bagażu podręcznego i jakie trzeba mieć dokumenty, aby na lotnisku nie było problemu. Bo słyszałam, że trzeba mieć tłumaczenie leku w języku angielskim, ale tłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Czy to prawda.?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Insulina - transport i przechowywanie.

Post autor: Felice »

Lawendo najlepiej zaczerpnąć informacje bezpośrednio od przedstawiciela linii lotniczych którymi odbywasz podróż.
Z tego co wiem są druki zaświadczeń lekarskich w różnych językach,które musi wypełnić lekarz a insulina musi być w oryginalnych opakowaniach nie otwartych.
Od razu trzeba poinformować służby celne o przewożeniu lekarstwa i okazać wraz z zaświadczeniem lekarskim.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Insulina - transport i przechowywanie.

Post autor: lawenda »

Dziękuję Felice. :kwiat:
Jesteśmy bogatsi już o kilka informacji. Wiem, że na lotnisku nie wymagają żadnych zaświadczeń, ale trzeba wcześniej zgłosić fakt przewozu insuliny. Dowiedziałam się również, że dobrze jest mieć ze sobą książeczkę cukrzyka (gdyby były jakieś wątpliwości). I tak jak piszesz lekarz może wypisać dodatkowe zaświadczenie w obcym języku.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Insulina - transport i przechowywanie.

Post autor: Felice »

Zapomniałam właśnie napisać o opasce na rękę,zawsze warto ją mieć i dobrze jak będzie w języku angielskim.
A w kwestii samego przewozu najlepiej kontaktować się ze służbami celnymi lotniska.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Insulina - transport i przechowywanie.

Post autor: beatricze »

Witam Lawenda
Wystarczy wpisać w Google,, jak przewieźć insulinę samolotem i kliknąć pierwszy link tam są pokolei napisane zasady obowiązujące podczas podróży samolotem. Nawet treść zaświadczenia do druku. Polecam i powodzenia
..
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Insulina - transport i przechowywanie.

Post autor: lawenda »

Dziękuję. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Insulina - transport i przechowywanie.

Post autor: Felice »

Dziś byłam na lotnisku i rozmawiałam z celnikiem . Przed lotem najlepiej zadzwonić na lotnisko z którego ten lot będzie właśnie do celników,podać kraj docelowy i oni wszystko powiedzą.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Insulina - transport i przechowywanie.

Post autor: Fionka »

Wprawdzie nie przewoziłam Insuliny ale Adrenalinę w ampułko -strzykawce . Zawsze mam zaświadczenie lekarskie wystawione przez Lekarza Alergologa . Zaświadczenie jest w języku polskim i angielskim z pieczątką Kliniki (certyfikowane )Nigdy nie musiałam go okazywać . Inaczej sprawa wyglądała podczas lotów do krajów arabskich . Tam jest takie zaświadczenie niezbędne.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Insulina - transport i przechowywanie.

Post autor: beatricze »

Lawenda
I jeszcze jedno zaświadczenie wydrukuj w języku polskim i angielskim. DO USA wymogi są jeszcze bardziej restrykcyjne. Ale myślę, że chodzi o Europie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ricardo
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 176
Na forum od: 31 gru 2015 19:39
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Insulina - transport i przechowywanie.

Post autor: Ricardo »

lawenda pisze: 29 gru 2018 11:29 Mam pytanie do osób podróżujących z insuliną.
Chodzi mi konkretnie o wywóz insuliny (oczywiście na potrzeby własne, ale zapas na cały miesiąc) do krajów spoza Unii Europejskiej. Czy do samolotu można spakować do bagażu podręcznego i jakie trzeba mieć dokumenty, aby na lotnisku nie było problemu. Bo słyszałam, że trzeba mieć tłumaczenie leku w języku angielskim, ale tłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Czy to prawda.?
Zaświadczenie od lekarza wersj. angl.języczna dobrze mieć.Podróżowałem po Europie i Azji samolotami z wielu lotnisk.Sprzęty w bagażu podręcznym,zero problemów.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ