Sanatorium Biawena Wysowa Zdrój - opinia z pobytu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
kola
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 31 gru 2011 15:19
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Sanatorium Biawena Wysowa Zdrój - opinia z pobytu

Post autor: kola »

Witam!

Pobyt w ww. sanatorium o okresie 4-25.11.2018 r.
Kuracja wysoce zadawalająca, ale po kolei:
W mojej ocenie:
1. Sanatorium najlepsze ze znajdujących się w tej miejscowości (wszystko na miejscu, poza nielicznymi zabiegami w sąsiednim Beskidzie),
2. Personel profesjonalny i sympatyczny (medyczny i pozostały),
3. Jedzenie urozmaicone w ilościach wystarczających na 4 minus (aczkolwiek mnie nie udało się schudnąć pomimo takiego zamiaru i co do zasady nie dojadania), dla łasuchów 4 restauracje z regionalnym łemkowskim jedzeniem,
4. Pokoje, pięknie nasłonecznione i wszystkie z widokiem na cudne góry Beskidu Niskiego,
5. Sama miejscowość maleńka, spokojna ale krajobrazowo przeurocza,a przede wszystkim bardzo czyste powietrze,
6.Codzienne organizowanie czasu wolnego kuracjuszom (co w sanatoriach zdarza się bardzo rzadko). Wielki ukłon w kierunku Pana Piotra, organizatora wycieczek, w tym często pieszych, wieczorków i innych imprez kulturalno-rozrywkowych.
Jedynym problemem to dojazd do tej malowniczej miejscowości (moja podróż odbyła się na szczęście - odległość od. 500 km x 2).

Pozdrawiam serdecznie, życząc wszelkiej pomyślności w Nowy Roku!
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sanatorium Biawena Wysowa Zdrój - opinia z pobytu

Post autor: GIENIA »

Dziękuję za opinię . Zapewne będzie komuś pomocna :D
forumowicz

Re: Sanatorium Biawena Wysowa Zdrój - opinia z pobytu

Post autor: forumowicz »

No i fajnie , miło się czyta Kola , najważniejsze , że jesteś zadowolony :)

dziękuję
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Sanatorium Biawena Wysowa Zdrój - opinia z pobytu

Post autor: Hipokryt »

To jeszcze poprosimy o informacje jak się można dostać do tego "Raju" i ile taka przyjemność kosztuje?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14476
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Biawena Wysowa Zdrój - opinia z pobytu

Post autor: ANDY12345 »

Poproś lekarza to Ci załatwi......... w nieodległej przyszłości :lol:
forumowicz

Re: Sanatorium Biawena Wysowa Zdrój - opinia z pobytu

Post autor: forumowicz »

Hipokryt , z liczby dni widać , ze był to turnus z NFZ . nie wiesz na jakich zasadach jeździ się z NFZ :?: . ile kosztuje , to zalezy od sezonu i ilości osób w pokoju .
Nie każdy jeździ tylko komercyjnie ;)
kola
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 31 gru 2011 15:19
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium Biawena Wysowa Zdrój - opinia z pobytu

Post autor: kola »

Witam!
Moja rehabilitacja była w ramach NFZ, opłacana wg cennika zawartego w stosownym przepisie. Wyjazd po 21 miesiącach oczekiwania i wielkiemu niezadowoleniu, z uwagi na odległość i małą miejscowość. Finalnie ogromne zadowolenie z odbytej kuracji z powodów szczegółowo opisanych powyżej a przede wszystkim dzięki poznanemu tam wspaniałemu towarzystwu.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Sanatorium Biawena Wysowa Zdrój - opinia z pobytu

Post autor: Hipokryt »

Kola - wielkie podziękowania za rzeczowe informacje o ośrodku i za odpowiedzi na moje zapytanie.
Dlaczego spytałem "jak się tam dostać"? To proste... ponieważ będąc na wycieczce po Wysowej nasza grupa odwiedziła Biawenę jako obiekt do zwiedzania. Przewodniczka oprowadziła nas po tym obiekcie, mówiąc że jest to najlepsze sanatorium w Wysowej i nie tylko. Dodała wtedy, że "nie jest łatwo tam się dostać". Było to w sierpniu 2014 r już po generalnym remoncie a wszystko imponowało świeżością i nowoczesnością.
Teraz miłe zaskoczenie dzięki Wam, że nie ma problemu aby być tam na turnusie :D
P.S. Waldek - dzięki za pomoc! W którym roku byłeś tam na turnusie? Czy masz jakieś wspomnienia o Wysowej?
forumowicz

Re: Sanatorium Biawena Wysowa Zdrój - opinia z pobytu

Post autor: forumowicz »

PS Marek... ;) ja do takich dziur nie jeżdżę :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Sanatorium Biawena Wysowa Zdrój - opinia z pobytu

Post autor: Hipokryt »

Och jak miło Drogi Waldku, że jeszcze pamiętasz moje imię :D Dzięki Serdeczne :)
Co do Wysowej to masz rację, że to dziura. Ja też z własnej woli już tam nie pojadę na turnus a turystycznie nie ma po co.
Jednak jest dużo chętnych aby tam spędzić czas. Nawet z tego Forum wybierają się z drugiego krańca kraju właśnie tam :lol:
ODPOWIEDZ