miejscowości z ZUS na drogi oddechowe w 2019 roku

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
Buntownik
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 17 lis 2018 02:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: miejscowości z ZUS na drogi oddechowe w 2019 roku

Post autor: Buntownik »

Sztani na 2019 rok na drogi oddechowe z Zusu doszedł Wieniec Zdrój-dostałem tam skierowanie na ten rok.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: miejscowości z ZUS na drogi oddechowe w 2019 roku

Post autor: sztani »

Zgadza się w czasie kiedy tu pisałem wcześniejsze posty( październik) był ogłoszony konkurs i przypadło ,że Wieniec powrócił na drogi oddechowe.Pozdrawiam
Buntownik
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 17 lis 2018 02:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: miejscowości z ZUS na drogi oddechowe w 2019 roku

Post autor: Buntownik »

Sztani czyli ostatecznie w ramach rehabilitacji Zusowskiej drogi oddechowe możemy podleczyć w Wieńcu,Wysowej i Ustroniu?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: miejscowości z ZUS na drogi oddechowe w 2019 roku

Post autor: sztani »

obecnie tak . opieram się na pomorskim ZUS gdyż takie miejscowości mi podano na drogi oddechowe . Stalowej Woli Sanus jak pisała Fionka (pozdrawiam ją :) ) nie ma oni nawet oddziału na oddechówkę nie mają . Inne profile leczenia . W Ustroniu mają słabe zabiegi na drogi oddechowe Inhalacje i gimnastyka oddechowa którą oceniam na 3+ . Poza tym można pooddychać przy mini tężni nad basenem ale jest tam tak duszno ,że ciężko dłużej jak 5 minut wytrzymać . Liczę na lepsze zabiegi w Wysowej choć podobno są bardzo zbliżone do tych w Ustroniu.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: miejscowości z ZUS na drogi oddechowe w 2019 roku

Post autor: Fionka »

Pozdrawiam.Napisałam ...Po operacji płuc.Podciagnelam to pod tzw.oddechowkę.Wyjazd był z NFZ.Przepraszam za zamieszanie.Nadgorliwość bywa gorsza od faszyzmu.Jestem ciekawa jak podejdzie do mojego wniosku orzecznik.Kierujący zaznaczył Narząd ruchu i układ oddechowy
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: miejscowości z ZUS na drogi oddechowe w 2019 roku

Post autor: henrys66 »

Własnie otrzymałem odmowę na komisji (górne drogi oddechowe J32) brak podpisanej umowy ZUS na w/w schorzenie.Mam rośbę podajcie symbole jakich schorzeń dotyczą podpisane umowy z Wieńcem , Ustroniem i Wysową.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1778
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: miejscowości z ZUS na drogi oddechowe w 2019 roku

Post autor: Andrzej1958 »

Ja byłem w Wysowej z ZUS z J44 - POChP. Wymienione sanatoria wykazane są jako sanatoria na drogi oddechowe. W opisie nie ma nic na temat podziału na górne (laryngologia) i dolne (pulmunologia) drogi oddechowe. Próbowałem wyszukiwania w google: sanatorium ZUS laryngologia - wyszło, że nie ma dla ZUS takiego sanatorium.
W rozporządzeniu MZ o wskazaniach i przeciwwskazaniach do lecznictwa uzdrowiskowego Twoja jednostka chorobowa J32 kwalifikuje się.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: miejscowości z ZUS na drogi oddechowe w 2019 roku

Post autor: henrys66 »

Dziękuję Andrzeju za info niestety ja też nic w necie nie znalazłem , żadnego wykazu jednostek chorobowych na które wysyła ZUS. To że ta jednostka kwalifikuje się do leczenia w wykazie MZ to wiem ale dotyczy to NFZ-tu byłem w zeszłym roku na poszpitalnym. Zobaczymy co powiedzą na ponownej komisji. Lekarz orzecznik doradzała abym ponownie złożył na narządy ruchu (operowany kręgosłup) i dodatkowo wpisał drogi oddechowe jako choroba współistniejąca.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1778
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: miejscowości z ZUS na drogi oddechowe w 2019 roku

Post autor: Andrzej1958 »

Zapomniałem dopisać, że w tym samym czasie było sporo astmatyków (nie wiem jaki numer). Było też sporo nauczycieli. Tylko nie wiem czy na pulmunologię czy też na leczenie głosu.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: miejscowości z ZUS na drogi oddechowe w 2019 roku

Post autor: Fionka »

Wykaz na lecznictwo uzdrowiskowe , to inna bajka . Nie jestem fachowcem ale tak sobie wydedukowałam na swoim przykładzie , że schorzenia laryngologiczne , czyli te z literką J w systemie ICD nie kwalifikują do rehabilitacji układu oddechowego . Mnie na skierowaniu lekarz zaznaczył Narząd Ruchu i Układ Oddechowy . Na skierowaniu lekarz zaznaczył dwa symbole M i J . Dostałam na M , czyli narząd ruchu . Podczas odbioru orzeczenia spytałam czy mogę prosić o Ustroń ale pani stwierdziła , że Ustroń to na oddechówkę , bo na gnatki nie maja podpisanej umowy :roll: a ja mam wpisane J- 30 a to nie kwalifikuje . Była nawet zdziwiona dlaczego nie wpisał w głównym schorzeniu J45 a dopisał w dodatkowych . Ponoć jak bym miała wpisane w głównych J45 to bym dostała na układ oddechowy . Wniosek schorzenia z J nie kwalifikują. Następnym razem poproszę lekarza o wpisanie tego j45 czyli astmę na tle alergicznym - atopową
ODPOWIEDZ